Бути чи ні ? школі на Кінбурнськой косі

Перегляди: 884

22 березня  відбулася  позачергова  сесія  Покровської  сільської ради на території Кінбурнської коси Очаківського району.

IMG_4442

На даній сесії  розглядались наступні питання:

  1. Про роботу закладів освіти на території Покровської сільської ради, та реорганізацію Покровської ЗОШ
  2. Про надання пільг на оподаткування використання земельної ділянки що належить РЛП «Кінбурнська коса».

Крім голови , секретаря та депутатів сільської ради на сесії були присутні:

Народний депутат України Кремінь Т. Д.

Голова Очаківської райдержадміністрації Самоуков С.В.

Начальник відділу освіти Очаківської райдержадміністрації Голян Л. А.

Директор МОІППО (як представник відділу освіти Миколаївської облдержадміністрації) Шляр Василь Іванович.

Виступили:

Директор Василівської школи Передрій Надія Григорівна щодо роботи Василівської ЗОШ І-ІІІ ст..., та досягнень учнів.

Директор Покровської школи Васильєва Олена Леонідівна щодо роботи Покровської ЗОШ І-ІІІ ст..., та щодо проблем які постануть перед громадою, батьками і учнями в разі  реорганізації Покровської ЗОШ І-ІІІ ст...

Внаслідок заслуховування доповідей і дискусії було сформульовано наступне.

Через припинення державних субвенцій для шкіл з недостатньою кількістю учнів, фінансування таких навчальних закладів перекладається на місцеві бюджети. Отже фінансувати школу має Очаківська районна громада. На засіданні Очаківської райради районні депутати від інших сіл обурені тим що Покровська рада перераховує в районний бюджет дуже мало коштів від податків, в той же час потребує дуже багато, отже існує за рахунок інших громад. Тому Покровській сільській раді запропоновано або більш раціонально використовувати податкові ресурси і більше наповнювати свій бюджет, або скоротити видатки. Одним з шляхів скорочення видатків і запропоновано реорганізувати Покровську ЗОШ.

Щодо самої схеми реорганізації і кількості коштів що очкується з економити  Голян Л. А. повідомила – Планується залишити в Покровській ЗОШ початкову ланку. Скороченню підлягають троє вчителів старших класів, це дасть економію бюджетних коштів 120 – 150 тисяч гривень.

 Але дана пропозиція не прийнятна для батьків і суттєво погіршить умови здобування освіти, для учнів. Оскільки жодним чином неможливо забезпечити дотримання санітарних вимог, щодо організації перевезень і організації навчального процесу.

Тому було вирішено.

  1. Звернутись до депутатів Верховної ради України з проханням провести зміни законодавства які б дозволили визнати населені пункти що входять до Покровської сільської ради як важко доступні і віддалені населені пункти і продовжити фінансування навчальних, медичних та культурних закладів за державний кошт.
  2. Звернутись до Миколаївської обласної ради щодо до фінансування Покровської ЗОШ з обласного бюджету, та організації на базі ЗОШ санітарно курортного закладу обласного значення.
  3. Звернутись до Очаківської районної адміністрації з питанням щодо виготовлення проектно-кошторисної документації на проведення капітальних ремонтів для Покровської і Василівської шкіл.
  4. Доручити Покровській сільській раді вивчити питання щодо поліпшення поповнення місцевого бюджету.
  5. Звернутись до Кабінету міністрів та Миколаївської ОДА з проханням відшукати можливості надання Покровській ЗОШ нового автотранспортного засобу за програмою «Шкільний автобус».

Другим питанням розглядалось звернення від Миколаївської обласної ради щодо надання пільг в оподаткуванні використання земельної ділянки виділеної РЛП «Кінбурнська коса».

Депутатами було прийнято рішення не надавати пільг РЛП «Кінбурнська коса» в оподаткуванні земельної ділянки виділеної під адмінбудівлі.

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code