Олександр Третьяков, Народний депутат від БПП, монополізує лотерейний ринок під прикриттям антиросійської пропаганди

Перегляди: 1 414

РНБО готує на затвердження Президента України нову редакцію антиросійського санкційного списку, однак мотиви включення до нього компаній, що працюють в Україні, досі залишаються таємницею за сімома печатками

Замість публічного обговорення або судових розглядів зацікавлені особи використовують політичний вплив для включення в список конкурентів з метою створення комфортних монополій для своїх компаній. В результаті бюджет України втрачає мільйонні надходження, а Росія отримує нові докази у діалозі з Заходом того, що впливові сили в Україні використовують війну для своїх бізнес-інтересів.

У ЗМІ з'явилися цікаві публікації про те, що нардеп від Блоку Петра Порошенка А. Третьяков використовує антиросійські санкції для створення монопольного становища на лотерейному ринку для своєї компанії — «УНЛ» (Українські національні лотереї). В принципі, це секрет Полішинеля, оскільки серед експертів і журналістів всі, кого цікавить ця тема, добре знають, що в минулому році нардеп Третьяков взяв під свій контроль компанію УНЛ, яка до цього належала групі іноземних інвесторів.

Момент «входження» Третьякова у володіння компанією в грудні минулого року добре зафіксоване на відео, яке розмістили десятки українських сайтів, але через кілька тижнів всі статті і відео були зачищені і залишилися лише в мережі Youtube, до якої очевидно ще не встигли дістатися.

Коментуючи те, що трапилося тоді юрист УНЛ Станіслав Оліфіренко відкрито заявив про причетність до обшуку народного депутата Третьякова і Білоуса.

«Йде відвертий правовий бєспрєдєл. Але це свавілля не взято на порожньому місці. Воно йде з підтримки таких народних депутатів, як Білоус, як Третьяков»

— повідомив юрист.

Раніше компанія УНЛ належала європейським власникам Пітеру Шетті (Швейцарія), Вулф Кламмерт (Австрія) і Францу Ренгхоферу (Австрія) , але з незрозумілих причин перейшла в руки офшорів, за якими формально вказані декілька нікому не відомих українських громадян.

У грудні 2015 р. Пітер Шетті розповів, що аферу зі зміною власників УНЛ провернув його колишня довірена особа Валерій Коваленко. Він запропонував переписати компанію на підставну особу — українця Сергія Пиндича, вказуючи на неможливість ведення бізнесу в Україні іноземцями. Пізніше вони не зійшлися в поглядах щодо сплати податків, на чому наполягали європейські власники і від чого відмовляв їх Коваленко. Коли в держреєстрі зникли їхні імена конфлікт загострився і Шетті почав отримувати погрози.

«Наш партнер заявив, що він тепер може все завдяки своїм впливовим друзям в уряді. І якщо ми спробуємо приїхати в Україну, то знищить нас фізично. Прямо зараз до мене приходить інформація, що високопоставлені покровителі нашого партнера Коваленка всіма способами намагаються повернути компанію УНЛ у свою власність», — розповів Піттер Шетті.

Про впливових «друзів в уряді» українські ЗМІ вже писали, називаючи новими власниками УНЛ політика, нардепа від БПП та радника президента України Олександра Третьякова і екс-керівника податкової, чинного голови Держфондмайна Ігоря Білоуса. А в недавній публікації в «Дзеркалі тижня» самі депутати визнали, що лотерейний ринок монополізували «любі друзі», яким «це віддали» і які містять там " ігрові автомати, які назвали лотереєю ". Доходи від лотерейної монополії стали «з відома керівництва країни» одним із струмочків фінансування партійного будівництва, рішення партійних питань. «Всі ріки течуть в одну провладну команду», визнали в українському парламенті.

Але важливо не тільки те, що рейдерство залишилося невід'ємною частиною вітчизняної бізнес-культури, як і участь політиків у розподілі ринку. Гірше інше. Якщо раніше для зачищення конкурентів використовували фейкові або замовні судові рішення, то зараз для боротьби з конкурентами не гребувати використовувати війну, зокрема антиросійські санкції, рішення про які дає РНБО та затверджує Президент України.

Як відомо, в минулому році після рішення РНБО України від 02.09.2015 р. про включення в санкційний список «проросійських», як їх кваліфікували без суду і слідства, юридичних осіб — лотерейних операторів «М. С. Л» і «Патріот» національний ринок лотерей виявився фактично монополізованим компанією УНЛ, яка до цього мала лише 5% ринку. Сьогодні вивіски «Національна лотерея», «Грайте тут» прикрашають перші поверхи старих хрущовок столиці і міст країни. Замість роботи і хліба — видовища та азартні ігри!

Александр Третьяков, Народный депутат от БПП, монополизирует лотерейный рынок под прикрытием антироссийской пропаганды
Александр Третьяков, Народный депутат от БПП, монополизирует лотерейный рынок под прикрытием антироссийской пропаганды
Александр Третьяков, Народный депутат от БПП, монополизирует лотерейный рынок под прикрытием антироссийской пропаганды

Третьяков — давній «любий друг» Порошенко, кум самого президента і ще двох осіб — Ющенко і Табачника. Він вхожий до президента країни і очевидно саме він зміг переконати включити конкурентів в санкційний список. ЗМІ вказували, що за неофіційними даними, Третьяков отримує від лотерейного бізнесу кожен місяць 60-90 млн грн., частину з яких, правда, віддає на потреби своєї фракції в парламенті. Але в той же час створена штучна монополія у лотерейному бізнесі вже призвела до втрат держбюджету в 2015 році на суму 272 млн грн., а в цьому році його втрати можуть перевищити 380 млн грн. Це — за найскромнішими розрахунками.

І все це — під антиросійськими гаслами. Самому ж агресору від цих санкцій ні тепло, ні холодно. Але з іншого боку даний приклад застосування в Україні антиросійських санкцій для вирішення своїх бізнес інтересів російські лобі можуть тепер використовувати в Європі в роботі з пом'якшення європейських санкцій проти РФ — як демонстрація того, що в той час, коли західні країни серйозно обмежують себе санкційними рішеннями, українські політики на антиросійських санкції заробляють.

ilife-news.com за матеріалами ЦЕНЗОР

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code