Рішення виконкому про встановлення тарифів на послуги ЖЕКів СКАСОВАНО в суді

Перегляди: 2 217

Напередодні президентських (як, в принципі, і будь-яких інших) виборів український соціум заполонила нова хвиля обіцянок. Наразі, зважаючи на непросту ситуацію у країні, ці обіцянки, перш за все, стосуються соціально-економічної складової життя українців, а саме – зниження тарифів. І практично усі партії – від провладних до опозиційних – активно паразитують на цій темі. Та чи готові вони до цього насправді? Як довела практика боротьби за справедливі тарифи ГО «Біла Церква разом», яку очолює Микола Бабенко, народні обранці не поспішають переходити від слів до справ

tyzhden_no40-1

Про це повідомляє інформаційний портал «zerkalo» із посиланням на «Тиждень».

Лада ЗАВІРУХА

Перемога білоцерківської громади була непростою, а шлях до неї – тернистим. Активістів ГО «Біла Церква разом», які стояли в авангарді цієї боротьби, залякували, ігнорували та відверто цькували. Проте бажання втілити у життя першу місцеву ініціативу було дуже велике! Та про все по черзі…

У 2016 році, майже відразу після приходу до влади чинного міського голови і нового депутатського складу міської ради, був прийнятий і активно підтриманий новою владою прогресивний документ «Стратегія розвитку м. Біла Церква до 2025 року». Одним із чотирьох ключових його пріоритетів – розвиток і зміцнення громадянського суспільства. Це передбачало посилення ролі громадян, які наразі пасивні та незацікавлені у суспільній діяльності, розчаровані у владі та не довіряють їй, а також не вірять у дієвість громадських організацій. З усіма цими негативними явищами планували справлятися, активно залучаючи білоцерківців до життя міста, зокрема шляхом створення відкритого доступу до міських даних і залучення містян до найрізноманітніших ініціатив. Отже, на папері білоцерківцям дали можливість проявити себе, стати активними учасниками життя міста, сприяти його розвитку тощо.

І от, зважаючи на такі можливості, майже через два роки після декларованої владою відкритості частина білоцерківців, очолювана місцевим активістом, членом ГО «Біла Церква разом», скориставшись своїм правом, зареєструвала в порядку місцевої ініціативи питання «Про скасування рішення виконавчого комітету Білоцерківської міської ради від 23.01.2018 року №39 «Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій комунальних підприємств міської ради житлово-експлуатаційних контор №1, 6, 7, розрахованих шляхом коригування діючих тарифів». І одразу ж натрапила на потужний супротив з боку міської влади!

Зазначимо, що усі підстави для такої ініціативи мешканці мали. Вони звернулися із запитом на публічну інформацію до виконкому міської ради, отримали матеріали, відповідно до яких ухвалювалося вищезазначене рішення. Цього виявилося недостатньо, тому була проведена робота щодо вивчення вимог нормативно-правових актів, які регулюють діяльність органів місцевого самоврядування та питання встановлення та затвердження тарифів. Білоцерківці вкотре пересвідчилися, що тарифи на послуги з утримання будинків і прибудинкових територій, які надаються ЖЕКами, ЕКОНОМІЧНО НЕОБҐРУНТОВАНІ.

Надалі питанням тарифів зацікавилися активісти ГО «Біла Церква разом». Очолювані головою Миколою Бабенком, вони напрацювали економічні та правові підстави на користь вищезазначеної місцевої ініціативи. На підтримку її подання на розгляд депутатів міської ради було зібрано більше 5 тисяч підписів членів територіальної громади міста Біла Церква.

Але… Міська влада, яка мала б дослухатися до думки громади, взяти до уваги всі прорахунки та проаналізувати їх, вирішила діяти методом залякування і звернулася у поліцію із листом, що особисто Микола Бабенко, а також група осіб вчинили кримінальне правопорушення шляхом підроблення підписів у підписних листах.

Справі дали хід, проте замість 10 членів ініціативної групи, які мали підтвердити власний підпис, до відділку поліції прийшло більше 500 осіб, які висловили незадоволення діями влади. Усі ці люди могли скористатися ст. 63 Конституції України і відмовитися давати свідчення. Проте вони залишилися і писали пояснення, що дійсно ставили підписи під місцевою ініціативою і погоджуються з усіма вимогами до влади. Усе тому, що люди не хотіли, щоб першу місцеву ініціативу визнали незаконною!

Зрозумівши, що залякування не пройшло, міська влада розіграла новий козир – ігнорування, і 30 серпня місцева ініціатива була знята з розгляду пленарного засідання сесії міської ради в порушення Закону України про місцеве самоврядування, регламенту та положення про місцеві ініціативи.

Питання було-таки винесено на розгляд депутатів, проте парадокс – ЖОДНА депутатська фракція не дала жодного голосу на підтримку! На думку голови ГО «Біла Церква разом» Миколи Бабенка, це викликає не просто подив – справжнє обурення, адже усі політичні сили без винятку безсоромно піаряться на обіцянках знизити тарифи на послуги та енергоносії! Проте, коли отримали реальну можливість зробити це, не скористалися нею. Тим більше, у залі був присутній представник ГО «Біла Церква разом», який міг ознайомити присутніх із усіма розрахунками.

Звичайно, ГО «Біла Церква разом», намагаючись довести справедливість своїх розрахунків і судження білоцерківців, підтримати їх і показати, що громадські організації здатні відстояти права людей, подала позов до суду. Так 12 листопада 2018 року Київським окружним адміністративним судом за позовом громадської організації винесено рішення, яким визнано протиправним і нечинним рішення виконавчого комітету Білоцерківської міської ради від 23.01.2018 р. №39 «Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій комунальних підприємств міської ради житлово-експлуатаційних контор №1, 6, 7 розрахованих шляхом коригування діючих тарифів». Ці тарифи втрачають чинність з моменту набрання рішенням суду законної сили, а отже тариф на послуги з обслуговування будинків і прибудинкових територій, після вступу рішення у законну силу, має обраховуватися відповідно до попереднього рішення по тарифах, що існували до січневого підвищення, тобто в середньому на 30-50% нижче від теперішніх.

Додамо також, що рішення набирає законної сили або після апеляційного розгляду, або після спливу терміну на апеляційне оскарження (30 днів з моменту винесення рішення першої інстанції).

Чи має намір виконавчий комітет Білоцерківської міської ради подавати апеляцію наразі не відомо. Очевидно одне, «Стратегія розвитку м. Біла Церква до 2025 року», а точніше влада, яка затвердила його як механізм до дії, є наскрізь популістичною. Не можна побудувати свідоме громадянське суспільство там, де перша ж ініціатива громадян сприймається ворожо, без належної уваги і навіть натяку на бажання йти на компроміс. І тому саме ця перемога в суді, яку отримала ГО «Біла Церква разом», – своєрідний карт-бланш білоцерківцям, які можуть формувати власну позицію стосовно до влади і чиновників і хочуть, щоб у місті все відбувалося відкрито, із дотриманням закону.

Источник Тиждень

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code