Холодницкий просит дать НАБУ право тайно слушать топ-чиновников

Перегляди: 1 169

По его словам, прослушка не распространяется на всех граждан

 

Руководитель Специализированной антикоррупционной прокуратуры Назар Холодницкий просит народных депутатов поддержать законопроект №4812, который дает Национальному антикоррупционному бюро право самостоятельно снимать информацию с каналов связи. Об этом он сообщил на своей странице в Facebook.

«Этот законопроект не распространяется на всех граждан, а только на фигурантов уголовных производств, относящихся к подследственности Нацбюро, то есть ТОП-чиновников. НАБУ не имеет возможности, прослушивать народных депутатов — на это нужно согласие Верховной Рады», — отметил Холодницкий.

Он подчеркнул, что возможность самостоятельно прослушивать телефоны необходима НАБУ, чтобы ускорить следственный процесс и предотвратить утечку информации, а также с целью обеспечения независимости новых правоохранительных органов от старой системы. По его словам, прослушивание будет проходить согласно действующей процедуре, с той лишь разницей, что осуществлять его будут сотрудники бюро в рамках подследственности, а не СБУ.

Холодницкий напомнил, что первый шаг уже сделан. «Правительство постановлением №257 включило НАБУ в перечень государственных органов, которым предоставлено право осуществлять разработку, изготовление, реализацию и приобретение специальных технических средств для снятия информации с каналов связи, других средств негласного получения информации. НАБУ уже имеет достаточно технических средств для реализации этой возможности, а также — сотрудников, которые будут это делать», — подчеркнул глава САП.

Он добавил, что в новом тексте меморандума между Украиной и Международным валютным фондом прописан пункт автономного прослушивания для НАБУ.

Світова практика роботи антикорупційних органів у розвинених країнах доводить, що вони можуть тільки тоді ефективно виконувати свою роботу та давати результат, коли є належним чином облаштовані, та коли існують законодавчі засади, які захищають їхню незалежність від зовнішнього тиску та перешкоджають витоку інформації.

Так, спеціалізовані правоохоронні органи, що займаються розслідуванням високопосадової корупції в Індонезії, Гватемалі, Перу мають можливість самостійно здійснювати прослуховування в рамках кримінальних проваджень, які вони ведуть. Це — світова практика. Для прикладу, у Польщі таку можливість мають 9 правоохоронних органів.

На жаль, реальність роботи САП та НАБ України ще далека від ідеалу.
Нашій роботі дуже сильно перешкоджає те, що Національне антикорупційне бюро не може самостійно знімати інформацію з каналів зв’язку незалежно від Служби безпеки України. Можливість самостійно прослуховувати телефони необхідна Національному антикорупційному бюро України, щоб прискорити слідчий процес і запобігти витоку інформації, а також – це незалежність нових правоохоронних органів від старої системи. У разі, якщо детективи Бюро, як і працівники СБ України або Нацполіції, зможуть здійснювати прослуховування самостійно, вся відповідальність за виток оперативної інформації буде лежати на керівництві НАБ.

Я звертаюся до народних депутатів з проханням підтримати законопроект № 4812, який дає НАБ України право самостійно знімати інформацію з каналів зв’язку. Цей законопроект не поширюється на всіх громадян, а тільки на фігурантів кримінальних проваджень, що належать до підслідності Нацбюро, тобто ТОП-посадовців. Також НАБ не матиме можливості, як і зараз, прослуховувати народних депутатів – на це потрібна згода Верховної Ради.
Прослуховування відбуватиметься згідно чинної процедури, тільки здійснюватиметься працівниками Бюро у межах його підслідності, а не Служби безпеки України.

Перший крок уже зроблено. Уряд постановою № 257 включив НАБ України до переліку державних органів, яким надано право здійснювати розроблення, виготовлення, реалізацію та придбання спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв'язку, інших засобів негласного отримання інформації. НАБ уже має достатньо технічних засобів для реалізації цієї можливості, а також – співробітників, які будуть це робити.

У новому тексті меморандуму між Україною та Міжнародним валютним фондом прописаний пункт автономного прослуховування для Національного антикорупційного бюро.

Ми вже бачимо перші результати роботи САП та НАБ України. Ми сумлінно щоденно робимо свою роботу. Однак нам необхідна справжня незалежність.

Голосуючи «за» кожен народний депутат допоможе нам очистити Україну.

ДАЛІ БУДЕ…

Источник: Фокус

 

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code