Як люди Кернеса, Фельдмана та Кушнарьова роздерибанили парк Шевченка у Харкові

Перегляди: 3 278

Люди Кернеса, дружина Фельдмана, друзі Кушнарьова: вся нерухомість у самісенькому центрі міста розподілена між доволі відомими особами

Досить довго вважалося, що більшість нерухомості в парку Тараса Шевченка поряд з головною площею Харкова – площею Свободи – належить структурам колишнього директора КСП «Харківміськліфт» Анатолію Кандаурову. Але зараз вже не все так однозначно.

Харків'янам на замітку: хто має нерухомість у Парку імені Т. Шевченка - фото 1

Дійсно: кіоски, які розташовані у саду, належать ТОВ «Зеленбуд-Сервіс». Підприємство записане на Валерія Шклярука та американку Людмилу Кулікову, але директором фірми є дружина Анатолія Кандаурова, якого Кернес «охрестив» публічно іменем «сучий пес», — Надія Кандаурова.

Вона ж разом з самим Анатолієм Кандауровим є засновником ТОВ «Боні», яке має у власності відразу декілька приміщень на території парку імені Шевченка. Фірми, близькі до Кандаурова, отримали у власність приміщення після останньої реконструкції парку. Зокрема, колишній ресторан «Княжий терем» біля виходу зі станції метро «Університет», який після пожежі змінив вивіску на «Капрі» (згідно витягу з Державного земельного кадастру, цей ресторан — «об'єкт рекреаційного призначення». На щастя, земля під ним залишається у комунальній власності).

Харків'янам на замітку: хто має нерухомість у Парку імені Т. Шевченка - фото 2

Кандауров нещодавно пішов на пенсію. При цьому виявилося, що частина приміщень, що належали його підприємству «Боні», вже чомусь продана. Вочевидь, екс-чиновник Харківської міськради вирішив жити на пенсійні виплати.

Так, ПП «Вацикпрон» придбало у ТОВ «Боні» приміщення площею 38 кв. м. під дитяче кафе. Земля залишилася у комунальній власності. Однак договір оренди не було оформлено через бюрократичні перепони.

Міськрада цього року вирішила стягнути з приватників 34,4 тис. грн оренди за три роки, але суди відмовляють чиновникам Кернеса у позові. Кажуть, що вони самі винні, адже створювали перепони для оформлення документів. Таким чином, фірма «Вацикпрон» кілька років не платила оренду за використання землі територіальної громади в центрі Харкова, у одному з найприбутковіших місць. Належить же «Вацикпрон» такому собі В'ячеславу Проскурніну – він поки не «світиться» у структурах, наближених до владних осіб.

Приміщення кафе «Кристал» поблизу Оперного театру, дельфінарію та «Каскаду» належить людям, близьким до загиблого політика Євгена Кушнарьова. Зокрема, закладом харчування володіє ТОВ «Метрополь». Земля під кафе також орендована підприємством.

Харків'янам на замітку: хто має нерухомість у Парку імені Т. Шевченка - фото 3

Засновниками ТОВ «Метрополь» є почесний консул Республіки Словенія у Харкові Анатолій Бондаренко, а також Олег Чігрінов, Валерій Бомко, Олександр Коляда та Владислав Ровнов. Перші троє є бізнес-партнерами зятя Кушнарьова – Олександра Кагановського.

Харків'янам на замітку: хто має нерухомість у Парку імені Т. Шевченка - фото 4

Водночас, Ровнов та Коляда – співвласники кафе «Норма» на проспекті Науки в центрі Харкова. У цьому кафе минулого року був застрелений один з братів Слоневських, який, як вважається, контролював частину конвертаційних центрів у Харкові.

Цікава історія з власниками туалету у саду Шевченко (вул. Сумська, 35-а). Орендарем приміщення є ТОВ «Регіна». Ще кілька років тому серед засновників цієї фірми було ДП "Торговий будинок «Чарівниця», який торгує ювелірними прикрасами. Бенефіціарами «Чарівниці» є Ірина Перова та Олександр Саратов.

Харків'янам на замітку: хто має нерухомість у Парку імені Т. Шевченка - фото 5

У реєстрі юридичних осіб Перова вказала, що прописана за адресою: вул. Чернишевська, 30, кв. 45. Однак ця квартира належить доньці нардепа Михайла Добкіна – Аллі. Саратов, у свою чергу, є співзасновником кооперативу «Булат», який безкоштовно отримав земельну ділянку у Лісопарку по вулиці Батумській.

Зараз ТОВ «Регіна» записана на невідомих Тетяну Савіну та Валерія Любієва.

Власниками популярного студентського кафе «Ti Amo» офіційно є Михайло Шмаков та Денис Д’яков. На них записані ТОВ «Піцерія» та ТОВ «Ti Amo».

Не обійшлося в саду Шевченка й без оточення мера Харкова Геннадія Кернеса. У 2013 році ТОВ «Північні ворота» придбало у міськради приміщення площею 160 кв. м. Засновниками цього підприємства є ТОВ «Франко» Галини Давидової й Віталія Печури, а також Ігор Славін. Директором — Ольга Солоп.

Харків'янам на замітку: хто має нерухомість у Парку імені Т. Шевченка - фото 4

ТОВ «Франко» разом з комерційним директором Центрального парку культури та відпочинку імені Горького Андрієм Шапталою володіють землею та нерухомістю на території «харківського Діснейленду».

Печура також входить до складу засновників ТОВ «Діамант 2006», директором і співвласником якого є Анатолій Челобітчиков, який був партнером мера Харкова Геннадія Кернеса по ТОВ «Рівлад, ЛТД» до того моменту, як Кернес переписав цей бізнес на Оксану Гайсинську, з якою проживає у громадянському шлюбі.

Давидова є засновником ТОВ «Паркінг +», якому мерія щороку зливає десятки мільйонів гривень на ремонт доріг. Також на Давидову було оформлено декілька кооперативів, у тому числі "ЖБК «Триумф», який володіє маєтком Добкіна.

Ольга Солоп є співвласницею ТОВ «Фьорд», яке контролює «Кінний ринок» у Харкові. Також вона є бізнес-партнером сина Кернеса Даниїла Привалова. Їхня спільна фірма ТОВ "Фірма «Діана» володіє ринком «Сумський» у центрі Харкова.

Ігор Славін є керівником у ТОВ «Дімаріс», яке володіє частиною Центрального ринку. Одині зі співзасновників цієї фірми – Андрій Шаптала.

Таким чином, 160 кв. м у прарку Шевченка були продані особам, що мають надзвичайно тісний зв'язок із Кернесом і Добкіним.

Колишнє кафе «Нью хата», яке згоріло минулого року, а зараз відбудовано під новою вивіскою, належить ТОВ «Перлина» Людмили Фоломєєвой.

Має в оренді земельну ділянку в саду Шевченко площею 0,069 га й дружина нардепа Олександра Фельдмана – Валерія Фельдман.

Харків'янам на замітку: хто має нерухомість у Парку імені Т. Шевченка - фото 7

Також серед орендаторів рекреаційних земель саду є Дмитро Чупрін, ПП «Блеск» Сергія Орлова, ТОВ «Лис» Дмитра та Сергія Попових.

Будівлю площею 22,1 кв.м. має у власності ТОВ «Прем’єра С» Наталії Воробйової та Максима Сівінського.

Тож, бачимо, що за останні роки бізнесом у саду Шевченка зацікавилося оточення Кернеса й нардеп Фельдман. Цікаво, як зміниться структура власників приміщень у цій рекреаційній зоні після реконструкції парку, початок якої анонсували у мерії вже цього року.

Джерело: Depo

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+
Один комментарий
  1. 5 лет назад

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code