10 тисяч українців можуть втратити гроші й квартири

Перегляди: 487

Покупцям також видавали «липові» документи на житло

10 тисяч українців можуть залишитися без квартир та грошей через нову будівельну аферу: це вшестеро більше, ніж інвесторів піраміди «Еліта-центр». Після затримання на два місяці Анатолія Войцеховського, якого звинувачують у захопленні двох гектарів землі в різних районах столиці і незаконному будівництві житлових комплексів, мешканці цих будинків збираються на екстрені збори.  Про це йдеться в сюжеті ТСН 19.30.
Одна із таких мешканок — пані Поліна — купувала квартиру у будинку з назвою «Перлина Троєщини». Потім житловий комплекс був і Континентом-будом, і Веселкою-сіті. Тепер це Небоскай.

Примітно, що землю забудовнику взагалі відводили під торгівельний центр.  Тут повністю заселено перший під’їзд і 80 квартир другого. Мешканець Павло збирався вселятися у третій, однак, за його слвоами, опалення немає в жодній секції, оскільки офіційне підключення відсутнє: працюють лише індивідуальні котли. Мешканці «Небоскаю» учора, 18 липня, збиралися на екстрену зустріч, щоб обговорити свою долю після арешту власника забудови. Його підозрюють у створенні злочинного угруповання, яке захопило більше 2 гектарів землі в Києві, без документів. Покупцям також видавали «липові» документи на житло.  Ті, хто вже живе на незаконних, але збудованих квадратних метрах, кажуть, не підуть зі своїх квартир за жодних умов. І співчувають тим, хто інвестував в будівництво, яке тепер заарештоване.

У недобудованих секціях продані всі квартири, але чи завершиться будівництво ніхто не знає. А таких об’єктів 40 у Войцеховського: за всіма ведеться слідство. За попередніми даними, кількість інвесторів, які купили квартири, але можуть їх не отримати, сягає 10 тисяч — це в 6 разів більше ніж в сумнозвісній афері «Еліта-центр».

Менеджери і сьогодні водять на будівництво потенційних покупців і вмовляють інвестувати. Відділ продажу працює, однак щойно тут бачать камеру ТСН — на вхід виставляють охорону.  Не на камеру менеджери з продажу кажуть, що продавати квартири за будь-яких обставин — це була «філософія Войцехівського». Сорок житлових комплексів по всій столиці — яскрава реклама. І влада, і правоохоронці не могли не знати про ці забудови. Навколо об’єктів Войцеховського не раз спалахували бійки і протести місцевих мешканців, після яких призначали  прокурорські перевірки, йдеться в сюжеті ТСН.

Минулого року  КМДА зупиняла будівництво на чотирьох об’єктах Войцеховського через проблеми з земельною документацією. Але фактично роботи на жодному не припинялися. Компанія і далі спокійно продавала квартири, споруджені без дозволів.  Адвокати Анатолія Войцеховського готуються оскаржити запобіжний захід своєму клієнту. Також у нього є право вийти під заставу. Прокуратура визначила її суму у 50 мільйонів гривень. Печерський суд вирішив, що і 14 мільйонів достатньо, аби за перебігом слідства підозрюваний спостерігав зі свого житла.

Джерело: ТСН 

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code