17 миттєвостей прем’єра: фактчек Гройсмана за рік прем’єрства. Як часто він “помилявся”?

Перегляди: 505

З моменту призначення прем’єр-міністром Володимир Гройсман чимало разів потрапляв під перевірку VoxCheck. Час підвести підсумки

1460625328-1969-907x600

14 квітня Володимир Гройсман відзначає річницю свого призначення. Прем’єр один з тих політиків, яких VoxCheck перевіряв найчастіше – разом з Петром Порошенком, Юлією Тимошенко та Олегом Ляшком. Його стиль спілкування з громадскістю ми описували у цьому матеріалі: прем’єр вміло маніпулює, але і часто каже правду. В цьому фактчеку – 17 цитат про важливі теми для всіх українців: мінімальну зарплату, соціальне становище населення, конфіскацію грошей оточення Віктора Януковича, видобуток газу, дороги та інше. Дізнайтеся про теми, на які прем’єр не наважується говорити відверто.

Про гроші Януковича

man1

21 вересня 2016, Перевірка VoxCheck

Згадані прем’єром числа правильні. Але якщо впродовж 2017 знову не буде прийнято закон про спецконфіскацію, ці доходи знову не будуть отримані бюджетом, як в 2016-му. Станом на квітень 2017 року закон так і не було прийнято і навіть не було винесено на порядок денний.

pra1

voxcheck-template1-2

21 вересня 2016, перевірка VoxCheck

Гройсман говорить правду про 10,5 млрд грн від спецконфіскації: це живі гроші, а не цінні папери. Але стосовно цінних паперів, він трохи перебільшує реальність. Якщо уряд отримає ці гроші вже в 2017 році, то, згідно з поточним проектом бюджету, державний борг буде списаний на вартість цих паперів. Якщо ж пізніше – то Рада дійсно буде знову голосувати за використання цих грошей, адже окремого закону про це поки що немає.

Про конфіскацію житла за борги

man2

5 жовтня 2016, перевірка VoxCheck

Закон “Про виконавче впровадження” передбачає таку процедуру стягнення майна за борги:

  • В першу чергу виконавець звертає стягнення на кошти боржника
  • Якщо таких немає або недостатньо, то стягнення звертається на інше майно боржника, крім майна, на яке згідно з законом не може бути накладено стягнення (а це, наприклад, предмети щоденного побутового особистого вжитку та інше)
  • Ви можете втратити житло, де мешкаєте, тільки за умови, що ваш борг перевищує суму 20 мінімальних зарплат (закон Про виконавче провадження, стаття 48, частина 7). Станом на грудень 2016 року це 29 000 грн, оскільки “мінімалка” встановлена на рівні 1450 грн. Інша умова – відсутність зареєстрованих у цьому житлі неповнолітніх дітей.

“У більшості випадків, якщо навіть доходить до розпродажу майна боржника, то зазвичай знаходиться інше майно, більш співставне за вартістю з сумою боргу. Тобто продаж квартири в такому випадку просто недоцільний”, – пояснює Олександр Бородкін, партнер “Василь Кісіль і Партнери”.

Про “мінімалку”

pra2

9 грудня 2016, перевірка VoxCheck

В своїй статті на VoxUkraine “Підвищення мінімальної зарплати: чому так раптово та яка ціна для економіки” Олександра Бетлій детально розписала всі плюси та мінуси підвищення мінімальної зарплатні. Дійсно, названа Прем’єром детінізація може мати місце, хоча водночас для зниження видатків на оплату праці підприємства можуть формально переводити працівників на неповну зайнятість, тому про загальний вплив на доходи Пенсійного фонду говорити не можна. Окремих працівників може буде скорочено, а тому вони втратять заробітну плату як джерело своїх доходів.

Правда також і те, що збільшаться відрахування до Пенсійного фонду з мінімальної зарплати, з 352 грн (1600*22%) до 704 грн (3200*22%).

pere1

9 грудня 2016, перевірка VoxCheck

145 млрд – видатки (дод.3) з Держбюджету, виділені на ПФ. Реальний дефіцит ПФ, який в серпні підтвердив Микола Шамбір, перший заступник Голови правління ПФ, становить близько 83 млрд грн. Решта видатків на ПФ є не дефіцитом, а часткою, яку держава має виплачувати згідно з наявними законами. Вона йде на доплати пенсіонерам, чия пенсія не дотягує до мінімальної, на виплати чорнобильцям, військовослужбовцям тощо.

Про “Роттердам+”

man3

13 лютого 2017, перевірка VoxCheck

Порядок формування оптово роздрібної ціни електроенергії, або простіше формула “Роттердам+” – вже й так працює, незважаючи на критику цього принципу розрахунку. Інша справа, що постачання вугілля саме з Роттердаму – якого наразі не відбувається – справді вийде дорожчим. При тому, що оптова ціна на електроенергію залишиться обмеженою

Про блокаду ОРДЛО

man4

12 лютого 2017,  перевірка VoxCheck

Україна дійсно не може миттєво замінити вугілля з ОРДЛО, імпорт антрациту потребує часу. Але на зміни у України було кілька років. І головне: за поточною оптовою ціною електроенергії імпортні поставки економічно невигідні ні державі, ні компанії ДТЕК Ахметова. Хоча зиму таки вдалось пережити.

Про дороги

voxcheck-template1

24 березня 2017, Година запитань уряду

Проблема українських доріг – це не питання лише 2006—2012 років. Наприклад в жовтні 2010 року ВР було схвалено Транспортну стратегію України на період до 2020 року в якій констатувалося, що протягом останніх  двадцяти  років (тобто з моменту набуття Україною незалежності) стан  автомобільних доріг є незадовільним – 51,1% доріг не відповідають вимогам  до  рівності, 39,2 % –   до   міцності.  Середня  швидкість  руху  на автомобільних дорогах у 2-3 рази нижча,  ніж у західноєвропейських державах. Крім того  протяжність автомобільних доріг практично не збільшувалася, їх щільність значно менша, ніж у розвинутих  країнах.

pra3

11 квітня 2017, звітна прес-конференція

Неодноразово і в пресі, і в офіційних релізах Укравтодору повідомлялося про незадовільний стан від 95% до 97% українських доріг.

Про кількість військових на неконтрольованій території

pra4

6 квітня 2017, Зустріч з главами урядів країн Балтії

За різними даними, на сході України воює від 8 до 15 тисяч російських воєнних. Старший аналітик по Євразії та країнах колишнього СССР приватної американської аналітично-розвідувальної компанії Лорен Гудріч оцінює російську присутність у 10 тисяч та біля 40 тисяч на кордоні з Україною.

Голова СБУ, Василь Грицак має інші дані – від 6 до 9 тис. солдатів і офіцерів російської армії на сході  і ще близько 50 тисяч – на кордоні з Україною.

В 2015 році Бен Ходжес, армійський командир США називав цифру 12000 – стільки кадрових російських військових на його думку знаходиться на сході України.

Кількість бойовиків також різниться в залежності від джерела. В цілому звучать цифри від 32 тисяч осіб і вище.

Про видобуток газу

pere4

11 квітня 2017, звітна прес-конференція

У 1990 році Україна видобувала 25,4 млрд куб. м. За часи незалежності середній рівень видобутку становив 19 млрд кубометрів. Державна компанія Укргазвидобування дійсно видобула у 2015—2016 році близько 14 млрд куб м.

voxcheck-template1-1

11 квітня 2017, звітна прес-конференція

З середини 2015 року Україна припинила імпорт російського газу. Відлік в режимі реального часу можна відслідковувати на сайті Укртрансгазу.

Про соціальне становище українців

pra5

11 квітня 2017, звітна прес-конференція

В 2014 році середня тривалість життя українців становила 71,8 роки, при середньому показнику в країнах Європи – 80 років.

pra6

11 квітня 2017, звітна прес-конференція

Серцево-судинні захворювання є основною причиною смертності в Україні і складають 67,3% у структурі смертності громадян. В Європі цей показник становить 37%.

voxcheck-template12

11 квітня 2017, звітна прес-конференція

Показники відповідають тим, які міністр МОН Лілія Гриневич називала, коли прогнозувала зникнення цієї проблеми при продовженні успішної децентралізації. Водночас, співголова ГО «Батьки SOS» Олена Бондаренко зазначила, що не усі діти, які стоять у черзі, мають піти до садочка в цей же рік. 75 тис. – загальна кількість дітей від народження і до шести років, батьки яких хочуть віддати у систему дошкільної освіти.

pere6

11 квітня 2017, звітна прес-конференція

Людей, які отримують мінімальну пенсію та в яких пенсія прив’язана до мінімального розміру в Україні близько 7,5 млн. Це майже 62% від всіх пенсіонерів, яких в нашій державі близько 12 млн. Також, за даними Пенсійного фонду, людей, які отримують доплату до мінімального розміру пенсії –  73%.

Про модернізацію ТЕС

man5

11 квітня 2017, звітна прес-конференція

Наразі відомо лише про одну ТЕС, яка почала переобладнання – Зміївську ТЕС, що належить держкомпанії Центренерго. Реконструкція відбувається на 2 з 10 енергоблоків електростанції. Про модернізацію Трипільскої ТЕС раніше повідомляв тільки сам Гройсман. За новинами, у квітні Трипільска ТЕС зупинилася через нестачу антрацитового вугілля, але повідомлень про модернізацію електростанції не було, водночас є повідомлення про такі плани.

Источник voxukraine.org

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code