Як президенти України дні народження святкували

Перегляди: 907

26 вересня президенту України Петру Порошенку виповнилося 50 років

Depo.ua вирішив згадати, як українські президенти святкували свої дні народження.

На жаль, про те, як відбувалися святкування дня народження Леоніда Кравчука під час його перебування на посаді першого президента України, інформації майже не залишилося. Як-ніяк понад двадцять років минуло. Враховуючи, що його день народження — 10 січня — припадає на новорічні свята, можна припустити, що святкування проходили у досить вузькому колі найближчих соратників Леоніда Макаровича. І куди ж тут без спиртного...

Як президенти України дні народження святкували - фото 1

А от про його наступника Леоніда Кучму інформації є набагато більше. За 10 років управління державою вся країна знала про те, що Леонід Данилович 9 серпня їде святкувати день народження в Крим у Форос на президентську дачу «Зоря». При цьому, бувало, Кучма встигав заїжджати до свого московського колеги Бориса Єльцина.

Так, у 1996 році Кучма встиг за один день провести прийом української олімпійської збірної, яка приїхала з Атланти, в Києві, вручивши нагороди та призи, після цього злітати до Москви для участі в інавгурації Ельцина, який як раз переобрався на другий термін. А після цього прямо з Москви прибути у Форос, де його вже вітали керівники Криму. Знаючи любов Кучми до полювання вони йому подарували мисливську рушницю.

Також одним з ходових подарунків Кучмі була горілка. І не проста. Відомо, що у 2001 році художник Нікас Сафронов презентував Кучмі дві пляшки своєї іменної оковитої. Також йому дарували картини, різноманітні коштовності. Але, як розповідали тодішні учасники святкувань, обходилося без занадто великого пафосу. Люди, які бували на цих святкуваннях, зазначали, що свято проходило весело і з великою кількістю алкоголю, під співи президента під гітару. Улюбленою піснею на цьому святі у минулому директора «Южмашу» була пісня ракетників — «Пісня про відрядження».

Одним з постійних учасників святкувань дня народження другого президента України був тодішній мер Києва Олександр Омельченко. Справа у тому, що СанСанич народився з Кучмою в один день і один рік. Як розповідали очевидці, Омельченко готувався до поїздки у Форос заздалегідь: о шостій ранку мер столиці починав святкувати, після чого терміново «чистив» організм, а потім як огірок летів до Криму вітати Леоніда Даниловича, де продовжував пити як ні в чому не бувало.

Одного разу гулянка навіть призвела до зриву прес-конференції, яка була призначена на наступний день. Президент просто фізично не зміг потрапити на захід. У Форосі Кучма святкував свій день народження і після завершення своєї каденції. Щоправда, вже без такого розмаху.

Як президенти України дні народження святкували - фото 2

Наступний президент Віктор Ющенко в Крим на день народження не їздив. Що робити у Форосі у лютому? Однак розповідають, що свої святкування він теж проводив з непоганими посиденьками. Як говорили люди з його найближчого кола, один з найбільш «веселих» жартів Віктора Андрійовича над своїми гостями на день народження полягав у спільному купанні з президентом в ополонці. Попри значну кількість спиртного дуже часто зніжені гості, не звиклі до такої специфічної розваги, на тиждень випадали з життя, лікуючись від застуди.

Як президенти України дні народження святкували - фото 3

Втім, з найбільшим розмахом гуляв свої дні народження Віктор Янукович. Мов в останнє...

На це накладався унікальний несмак, притаманний більшості тодішньої «еліти». Все це закінчувалося плясками та співами. У 2010 році, святкуючи свій 60-річний ювілей, Янукович під Сєрова танцював з дружиною Кучми Людмилою. Після цього під Кіркорова Президент, змінивши партнершу, танцював з тодішньою першим замглави АП Іриною Акімовою. Врешті-решт було подано пафосний 100-кілограмовий торт — свято вдалося.

А Петро Порошенко своє 50-річчя збирається відсвяткувати за кордоном. «Як правило, на свій день народження намагаюся втекти куди-небудь, виїхати з сім'єю. Мої друзі і знайомі знають, що мене в цей день вдома немає. Але після повернення до Києва із задоволенням візьму поздоровлення від усіх, хто захоче це зробити», — розповідав в одному з інтерв'ю Петро Порошенко. В будь-якому разі, ніхто з високопосадовців запрошення на святкування так і не отримав.

У 2011 році Янукович, святкуючи у фороській резиденції «Зоря», влаштував політичні оглядини. Іменинника приїхали вітали нинішній головний «жидобандерівець» країни Ігор Коломойський, мер Львова Андрій Садовий та багато хто інший. Цікаво, що замість подарунків Віктору Федоровичу гості підносили фото презентів в папках. Отаке ось ноу-хау по-донецьки...

 

До речі, у 2013 році на останньому своєму дні народження у якості володаря України Януковичу подарили легендарне прес-пап'є у вигляді золотого батона. Спочатку не було достеменно відомо, хто додумався подарувати такий цікавий подарунок вагою два кілограми з щирого золота. Як повідомив старший слідчий Генпрокуратури Ігор Слободяник, після ознайомлення з записами голови охорони Межигір'я Костянтина Кобзаря,  такий царський подарунок зробив президент ВАТ Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе Володимир Лук'яненко. Щоправда, після Майдану золотому батону хтось приробив ноги.  Така от крадіжка сторіччя...

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code