5 нових заборон боржникам аліментів

Перегляди: 304

Боржники аліментів з 6 лютого, відповідно до закону про посилення відповідальності за несплату аліментів, не зможуть виїхати за межі України і водити транспорт

мать-и-ети-осенью-62795262

Закон про аліменти

7 грудня 2017 року Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект №7277 Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів, який посилює відповідальність за невиплату аліментів.

4 січня 2018 року президент України Петро Порошенко підписав цей закон.

Закон вступає в силу через місяць після публікації за винятком деяких положень.

Закон представив міністр юстиції України Павло Петренко, пише пише Інтерфакс-Україна.

Хто такий “злісний” неплатник? Це громадянин – заборгованість аліментів якого становить сукупну суму платежів за 6 місяців.

5 нових заборон боржникам аліментів

  • Неплатників аліментів тимчасово, поки вони не виконають своє зобов’язання і не погасять заборгованість перед дитиною, будуть позбавляти прав керувати транспортним засобом.
  • Боржникам тимчасово заборонять використовувати вогнепальну, мисливську, пневматичну зброю.
  • Неплатники аліментів тимчасово втрачають право давати згоду іншому з батьків на виїзд дитини, яка живе з одним із батьків, на короткий термін за кордон на навчання, лікування та відпочинок.
  • Боржникам тимчасово обмежуватимуть право на виїзд за кордон.
  • Вводиться такий новий вид адміністративних стягнень, як суспільно корисні роботи, які, на відміну від громадських робіт, є платними і дозволяють боржникові шляхом їх виконання поступово погашати наявну заборгованість.

Винятки

Обмеження в праві керування транспортними засобами не застосовуватимуться в разі, якщо вони позбавлять боржника основного законного джерела коштів для існування, якщо боржник використовує транспортний засіб у зв’язку з інвалідністю, якщо він проходить військову службу, несе службу в АТО, а також у разі відстрочки чи розстрочки у виплаті аліментів.

Источник Факты

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code