Чи потрібно укладати договір оренди земельної ділянки, на якій стоїть розбірний металевий гараж: відповідь юриста

Перегляди: 379

Металеві гаражі не є нерухомістю

7d86dc

Як розповіла директор юридичної компанії Діна Дрижакова, металеві гаражі не є об’єктами нерухомості, тому що їх місце розташування можна легко змінити без втрати функціональності і цілісності конструкції. Однак, якщо такий гараж ви розміщуєте на державній або комунальній власності, необхідно оформити договір оренди на землю, інформує «Сегодня.ua».

Так, згідно з нормами ст. 182 ЦКУ, саме державна реєстрація права на нерухоме майно є основною умовою для визначення статусу нерухомості.

Зокрема, у держреєстрі реєструють об’єкти нерухомості, розміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни призначення, а саме: підприємства як єдині майнові комплекси, житлові будинки, будинки, будівлі, а також їх окремі частини, квартири, житлові та нежитлові приміщення. Не підлягають Державній реєстрації малі архітектурні форми, тимчасові, некапітальні будови, розміщені на земельній ділянці, переміщення яких можливе без їх знецінення та зміни призначення (ст. 5 ЗУ «Про державну реєстрацію майнових прав на нерухоме майно та їх обтяження» від 01.06.2004 р 1952-IV.).

При цьому орендна плата обчислюється з урахуванням індексів інфляції. Її розмір та умови внесення повинні бути прописані у договорі оренди, однак річна сума платежів може бути меншою за розмір земельного податку:

• для земельних ділянок, нормативно грошову оцінку яких проведено в розмірі не більше 3% їх грошової оцінки, для земель загального користування — не більше1%;
• для земельних ділянок, нормативно грошову оцінку яких не проведено, не більше5% від нормативної грошової оцінки одиниці площі по області;
• не може перевищувати 12% нормативної грошової оцінки (ст. 288 Податковогокодексу України). Індексація нормативної грошової оцінки земель визначена ст.289 ПКУ ".

Источник БЦ

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code