8 клубів-"жебраків", або де футболісти бачать гроші тільки уві сні

Перегляди: 1 051
Коломойський, Шуфрич, Жеваго, Геллер, Курченко — вони повернули український футбол у лихі 90-і, коли про зарплату футболісти та тренери могли лише мріяти

Ми живемо у той час, коли найстабільнішими клубами в країні є колективи Другої ліги. Там футболісти отримують від 4 до 12 тис гривень («Інгулець», «Барса», «Арсенал» Київ, «Кремінь», «Скала») . Бюджети команд становлять кілька мільйонів у нацвалюті, але все стабільно і всі щасливі. Щоправда інколи виникають невеличкі затримки у «Буковині», «Арсенал-Київщині», «Енергії» та «Кристалі».

Значно гірші справи у команд Першої ліги. У «Десни», «Тернополя», «Ниви» Тернопіль, «Миколаєва», «Нафтовика», «Гірника», «Полтави»  - режим економії. В клубах часто гроші затримують на місяці, а зарплати не набагато вищі за озвучені раніше суми в клубах Другої ліги.

Але набагато далі пішла українська Прем'єр-ліга, де проблеми існують навіть у клубах олігархів. Точніше, переважно у клубах олігархів.

Коломойський та Жеваго

8 клубів-"жебраків", або де футболісти бачать гроші тільки уві сні - фото 1

Борг: чотири місяці (частина зарплати)

Навесні «Дніпро» розбив виплати футболістам на дві частини — авансову (25-30%) і зарплатну. Але за останні чотири місяці друга частина жодного разу не виплачувалася.

Минулого тижня команда пригрозила керівництву бойкотом — не виходити на тренування, поки клуб не розрахується. Гравці вимагали також погасити заборгованості по преміальних, які не виплачуються вже другий сезон. Також їх не було за вихід у фінал Ліги Європи.

«Дніпро» пообіцяв закрити всі борги до кінця минулого тижня, але виплатив повноцінні зарплати лише за один місяць.

vor

 

 

Борг: Чотири місяці

У «Ворсклі» Костянтина Жеваго вже 4 місяці футболісти не бачили грошей.

Крім того, гравці відчувають проблеми з елементарним отриманням вже нарахованих грошей. Так, голкіпер полтавчан Станіслав Богуш при спробі отримати зарплату в одному з банкоматів банку «Фінанси та Кредит», який є спонсором клубу, отримав відмову у видачі грошових коштів.

Відзначимо, що в минулий четвер Правління Національного банку України визнало ПАТ "Банк «Фінанси та Кредит» неплатоспроможним.

8 клубів-"жебраків", або де футболісти бачать гроші тільки уві сні - фото 3

Борг: «Волинь» — 3 місяці, «Карпати» — затримка з початку року

Також існують певні затримки у «Волині» та «Карпатах», які пов'язані з Коломойським. У «Волині» ситуація схожа на «Дніпро» — кількамісячна затримка. У «Карпатах» затримки з початку 2015 року.

Шуфрич та Геллер

8 клубів-"жебраків", або де футболісти бачать гроші тільки уві сні - фото 4

Борг: Зарплати немає понад рік

У «Говерлі», власниками якої є родина Шуфричів, грошей не бачили ще з минулого року. Загальний борг перед футболістами становить понад рік. Більшість футболістів, які захищають честь клубу в УПЛ, орендовані у «Динамо». Зарплату вони отримують у київському клубі.

8 клубів-"жебраків", або де футболісти бачать гроші тільки уві сні - фото 5

Борг: Чотири місяці

У луганській «Зорі» теж лихо. Чотири місяці не було зарплати, а преміальних вже не бачили більше року. Атмосфера в команді жахлива. У відставку погрожує піти тренер Юрій Вернидуб, якщо футболістам не дадуть грошей.

Курченко та Богуслаєв

8 клубів-"жебраків", або де футболісти бачать гроші тільки уві сні - фото 6

Борг: затримка з 2014 року

«Металіст» досі не розрахувався з боргами. Футболістам інколи виплачують невеличку частину грошей, але борги тягнуться з минулого року.

mett

Борг: затримка 2 місяці

У запорізькому «Металурзі» грошей не бачили два місяці. Родина Богуслаєвих, які є власниками клубу, остаточно припинять фінансування з 1-го жовтня.

Клімов та Одеса

odessa

В одеському «Чорноморці» грошей «кіт наплакав». Але клуб живе, хоч і зарплати там 10-12 тис. гривень.

Але в майбутньому у клубі можуть розпочатися затримки.

Джерело: Depo.ua

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code