Афера по-білоцерківськи: як створити ОСББ, не питаючи згоди у мешканців будинку

Перегляди: 495

Мешканці будинку № 107 по Олександрійському бульвару (колишній Бульвар 50-річчя Перемоги) в Білій Церкві вже два роки поспіль намагаються довести у судовому порядку незаконність створення ОСББ на базі вищезазначеного будинку

Operation-Transuillite-Vacances
На жаль, правоохоронні органи дивляться на подібні схеми крізь пальці

У ЗМІ часто пишуть про багатомільйонні афери, які влаштовують можновладці на найвищому рівні. Утім, на жаль, різноманітніх «схемщики» спокійно орудують на набагато нижчому рівні. І, як показує практика, попри відкриття кримінальних справ все це дуже легко сходить їм з рук.

Як розповіли потерпілі жителі Білої Церкви, все почалося з того, що мешканка будинку за адресою Олександрійський бульвар, 107 Ірина Богатирчук у 2015 році під різними приводами — на встановлення теплового лічильника, на асфальтування прибудинкової території тощо — зібрала підписи мешканців будинку. Згодом вона, використавши дані зразки підписів, за допомогою кольорового принтеру «намалювала» протокол установчих зборів ОСББ, на підставі якого зареєструвала юридичну особу – ОСББ.

Цікаво, що пізніше факт підробки протоколу було встановлено Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз, але ніяких наслідків це не мало. Мешканці цього будинку неодноразово зверталися до правоохоронних органів і різних установ. Натомість, вони отримували лише відписки.

«Громадянка Богатирчук протягом літа 2015 року регулярно імітувала збори мешканців будинку без попереднього повідомлення. На такі фіктивні збори виходило не більше 10-15 чоловік, при загальній кількості мешканців 80 осіб, така кількість людей на зборах була недостатньою для кворуму, адже становила не більше 15%. Незважаючи на це і не враховуючи думку людей, вона проводила такі збори без реєстрації учасників та ведення протоколу зборів. Стверджуючи, що за будь-яких обставин вона всеодно створить ОСББ. У подальшому вона оформляла фіктивні протоколи зборів, свідомо подаючи неправдиву інформацію про кількість присутніх та щодо прийняття рішень», — розповіли мешканці будинку.

Шляхом обману, Богатирчук під різними приводами збирала підписи на свою підтримку. Більшість мешканців була здивована, що їх підписи використовувалися на підтримку ОСББ. Дізнавшись про це, більшість з них почали вимагати припинити будь-які дії по створенню ОСББ. Станом на 21.08.2015 року, було зібрано 52 підписи проти створення ОСББ — фактично мова йде про понад 50 відсотків мешканців будинку. Близько половини з них виявили, що вони буцімто п’ять разів підписували протокол про створення ОСББ, хоча насправді, власноруч вони не ставили свій підпис на жодному такому документі.

Цікаво, що у фіктивному протоколі, відповідно до якого громадянка Богатирчук обрана головою ОСББ, біли виявлені підписи власників квартир, які не лише не проживають у Білій Церкві, але навіть не перебувають в Україні. З ними вдалося зв'язатися, і вони теж заявили, що ні про яке ОСББ не чули і ні в яких зборах участі не брали. Утім, вже станом на січень 2016 року ОСББ виявилося зареєстрованим.

«За наявності у нас інформації, громадянці Богатирчук у цій справі допомагав активіст від ВО „Свобода“ Сергій Альошин. Незважаючи на вимоги більшості мешканців щодо припинення вищезазначених дій, вона все ж таки зареєструвала ОСББ, використовуючи при цьому фіктивні протоколи, та зібрані обманом зразки підписів, які потім, невідомим нам методом були нанесені на протокол, що є ознаками злочину, передбаченого статтею 358 КПК України. Той факт, що працівниками поліції наше звернення було фактично проігноровано і нам була надіслана відписка про розгляд звернення, в які було сказано, що громадянку Богатирчук не вдалося застати вдома, призвів до того, що вищезазначена громадянка впевнено продовжувала свої незаконні дії з використанням підроблених документів», — розповідають мешканці будинку.

На сьогоднішній день вже понад рік тривають слухання у кримінальній справі по факту підробки документів, обвинуваченою по якій проходить громадянка Богатирчук. Дана справа була відкрита прокуратурою міста Біла Церква та разом з обвинувальним актом після тривалого розслідування та опитування великої кількості свідків передана  до Білоцерківського міськрайонного суду.

Одночасно з кримінальною справою, за окремим цивільним позовом мешканців будинку Білоцерківський міськрайонний суд 10 червня 2016 року виніс ухвалу про визнання недійсним протоколу установчих зборів ОСББ «Затишок-83» через багаточисельні порушення.

Варто зазначити, що протокол установчих зборів є головним документом для проведення державної реєстрації. Проте, незважаючи на визнання його недійсним, відділ державної реєстрації категорично відмовляється скасовувати реєстрацію юридичної особи ОСББ. Фактично, на сьогоднішній день «законно» зареєстрована  юридична особа з фіктивним протоколом установчих зборів. Звернення мешканців будинку до судів різних інстанцій щодо скасування державної реєстрації фіктивної юридичної особи не дають жодних результатів – мешканці будинку отримують відмови під різними незрозумілими та нелогічними приводами.

Такий правовий нігілізм створює всі умови для того, щоб Ірина Богатирчук, перебуваючи обвинуваченою у кримінальній справі, продовжувала свою брудну справу, а саме: вона вважає себе головою діючого ОСББ, вимагає від ЖЕКу передачі на баланс ОСББ будинку та прилеглої території. Окрім того, вона намагається збирати незрозумілі загальні збори мешканців, які постійно закінчуються сварками, зокрема, і за участі поліції.

Мешканці будинку за адресою Олександрійський бульвар 107 сподіваються, що, розповівши про свою проблему широкому загалу, працівники поліції та інших державних органів нарешті відреагують на це свавілля, і допоможуть відстояти свої законні права.

Источник Моя Київщина

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code