Агентство нерухомості «Верховна Рада». Скільки чиновники заробляють на оренді державних приміщень

Перегляди: 504

У владних адміністративних будівлях квадратні метри здаються в оренду за великі гроші, а до державного бюджету надходять копійки

Де зникає різниця, досліджували журналісти «Грошей».

«Найелітніша» ріелторська контора в Україні розташована за кордонами охорони на Банковій – там проводять аукціони для орендарів. Сюди не потрапити без спецзапрошення, втім перед «Грошами» відчиняються усі двері. Уперше в історії країни чиновники були змушені проводити перед журналістами такий аукціон.

Аукціоном керував начальник Управління адміністративними будинками апарату ВР Віктор Лисенко. За клаптик приміщення у 3,6 кв м у новій будівлі Комітетів Верховної ради на вул. Садовій 3а призначили стартову ціну у 3 171,74 грн орендної плати за місяць. Серед претендентів на невеличкий куточок – підприємці, які бажають продавати депутатам вироби шкіргалантереї ручної роботи, а також бізнесвумен, яка планує там торгувати авіа- та залізничними квитками. Кажуть, такої площі достатньо, аби розташувати касу з касиром.

На очах журналістів підприємці підняли ціну парламентської землі більше, ніж у 10 разів. Виграла пропозиція у 16,5 тис. грн на місяць. Це захмарна вартість навіть для центру столиці, втім бізнесмени ладні платити.

«Це приміщення Верховної Ради, тому я вважаю, що це не тільки перспективно, але і престижно для компанії власне обслуговувати таку урядову організацію, найбільшу в Україні», — каже підприємець Олена Корчинська, яка продаватиме авіаквитки на орендованій площі.

Відтак агенція нерухомості «Парламент» мала б давно розбагатіти на державній нерухомості. Проте раніше ці три метри, за офіційними паперами, здавали в оренду за 1200 грн. Окрім самої Ради є ще з десяток будівель, майже всі у самому серці Києва на найдорожчих вулицях Банковій, Грушевського, Шовковичній та Садовій. Скільки було зароблено на такій оренді Лисенко не пам'ятає.

На утримання цього хазяйства в бюджеті закладено близько 40 мільйонів гривень. При тому, що Рада може і без цих витрат самостійно заробляти мільйони. Втім насправді грошей поступає значно менше, нарікає народний депутат. Причина до болю знайома – корупція.

До обраного Верховна Рада давно вже перетворилася на бізнес. Базар, на якому торгують 450 підприємців, що продають та здають в оренду геть усе. Виявляється, будівлю парламенту можна використовувати або як житло, або як офіс. Журналісти “Грошей” з’ясували, як і хто заробляє на приміщеннях Верховної Ради.

«Дуже багато випадків, коли на папері це приміщення вільне, а по факту воно кимось зайняте», — каже секретар регламентного комітету ВР Дмитро Лубинець.

Журналісти «Грошей» спробували самі орендувати щось у парламенті. За легендою, підбирали офіс для народного депутата. Службовець, який веде справи із нерухомістю Державного будівельного комбінату Верховної ради, пропонує приміщення у 90 кв м.

За законом, про наміри здати в оренду держмайно чиновники мають сповіщати на сайті ВР та давати оголошення у газету. Втім для «своїх» іноді можна й «притримати» — обійтись без зайвої публічності.

«Я можу вам показати 90 метрів, але тут ціна буде десь в межах, я не знаю, скільки зараз на сьогоднішній день, в межах 450 гривень за метр, може 500», — каже службовець.

Читайте також: Бізнес на побратимах. Командир взводу торгував військовим обладнанням

За 45 тис. грн на місяць пропонують двокімнатне приміщення із свіжим ремонтом та навіть власною ванною. Всі ці гроші, а це більше півмільйона на рік, перераховуються на рахунок Апарату ВР. І це лише з одного приміщення. Втім, скільки фактично було зароблено на оренді – ніхто сказати не може.

«Якщо вам потрібна буде чітка інформація, скільки там в попередніх роках було зароблено апаратом Верховної Ради окремо, і отримано коштів не від держави, а від цих договорів оренди, я вам підготую ці цифри», — обіцяє Лубинець.

Проте нажаль обіцяних цифр ані чиновник, ані секретар комітету чомусь так і не назвали. Ба більше, за кілька тижнів перемовин «Гроші» так і не отримали від Апарату ВР чітких відповідей на питання про кількість і вартість майна в оренді. Що не дивує. Ріелторський бізнес чиновників з Ради процвітав десятиліттями і сьогодні також приносить мільйони, відтак в тіні йому краще.

Джерело: ТСН

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code