Активісти, а не урядовці є рушіями боротьби з корупцією в Україні (світова преса)

Перегляди: 778

«Порошенко має долучитися до цих українських реформаторів в справі просування змін, якщо ж він відмовиться це зробити, він має піти»

Міжнародна преса пише про боротьбу з корупцією в Україні. Агентство Reuters зазначає, що найбільші корупційні оборудки здійснюються на стику інтересів урядовців та олігархів. Є повідомлення про можливе виділення Києву наступних траншів допомоги МВФ наприкінці січня наступного року. І провідний ірландський часопис пише, що ірландці є вихідцями з території сучасної України та Близького Сходу, як встановили вчені, вивчаючи генотип прадавніх ірландців.

Cайт агентства Reuters опублікував блог оглядача Джоша Коена щодо корупції в Україні, в якій на початку згадується виступ віце-президента США Джозефа Байдена в українському парламенті, – а саме слова про корупцію, яку він порівняв з раком, який роз’їдає українську державу.

«Мова Байдена була недипломатичною, але його правда: Україна потребує радикальних реформ для викорінення корупції. Після 18 місяців перебування при владі (президент України Петро – ред.) Порошенко все ще відмовляється рішуче боротися з корупцією. Настав час для Порошенка або посилити боротьбу проти корупції, або відійти, якщо він не зробить цього», – пише оглядач.

Далі автор блогу каже, що цифри промовисто говорять самі за себе. Понад 12 мільярдів доларів на рік зникають з українського бюджету, як стверджує радник українського Національного антикорупційного бюро. А міжнародна організація Transparency International, оцінюючи рівень корумпованості, ставить Україну на 142 місце із 174 країн – нижче таких країн як Уганда, Нікарагуа та Нігерія.

«Пересічні українці також змушені давати дрібні хабарі в усіх сферах життя. Від реєстрації автівки до запису дітей в дитсадок або отримання необхідних ліків. Все, що якось пов'язано з владою, має свою ціну», – зазначає автор.

Але найбільше корупції – на стику олігархічних інтересів та урядовців. Невелика група олігархів контролює 70 відсотків економіки України і протягом років вони захопили і корумпували політичну систему та правові інститути України. «Як наслідок, була створена «культура безкарності», за якої політики, судді, прокурори та олігархи пов’язані з корумпованою системою, за якої всі, окрім пересічного громадянина, мають вигоду», – пише Джош Коен.

Автор зазначає, що все ж Україна не цурається боротьби з корупцією. Окрім створення нового Національного антикорупційного бюро та призначення антикорупційного прокурора, урядові тендери тепер проводяться в онлайн-режимі і тільки розпочалася реформа державної служби.

«Ключовими рушіями цих кроків, однак, були не урядовці чи політики, багато з яких затято виступають проти цих заходів, але провідні неурядові організації, зокрема, Transparency International та українського Центру протидії корупції. Ці реформатори вимагають радикальних змін і, беручи до уваги мільярди доларів, які розкрадають всесильні люди, ці активісти роблять свою справою з ризиком для себе», – пише автор.

«Порошенко має долучитися до цих українських реформаторів в справі просування змін, якщо ж він відмовиться це зробити, він має піти», – додає Джош Коен в блозі на сайті агентства Reuters.

Агенція новин Bloomberg повідомляє, що Міжнародний валютний фонд вирішить, чи продовжувати кредитувати Україну наприкінці наступного місяця після ухвалення українським парламентом бюджету на 2016 рік.

Україна сподівається, що МВФ виділить два транші загальним обсягом 3,4 мільярда доларів із загального пакету допомоги, який становить 17,5 мільярда доларів, як заявила глава Нацбанку України Валерія Гонтарева.

«Кошти, які мали б надійти ще цього року, були затримані на кілька місяців через суперечки щодо бюджету та новий Податковий кодекс», – пише агентство.

«Бюджет було ухвалено недавно, всі передумови виконані. Я сподіваюсь, що все буде гаразд. Я не бачу ніяких перешкод, які б не дозволили нам отримати третій та четвертий транші», – цитує агентство Гонтареву.

Україна звернулася до МВФ з проханням про допомогу після падіння проросійського уряду минулого року, що призвело до конфлікту на сході України, і країна конче потребує коштів для стабілізації своєї економіки та підвищення валютних резервів Нацбанку, нагадує агентство.

Ірландська газета The Irish Independent пише, що ірландці є вихідцями з Близького Сходу та території сучасної України.

«Ірландські святі та просвітителі походять від землеробів та майстрів, які обробляли бронзу з Близького Сходу та сучасної України, встановили вчені», – пише один з провідних ірландських часописів.

Видання зазначає, що вперше дослідникам вдалося розшифрувати генотип ірландців.

Вчені встановили, що тисячі років тому внаслідок масової міграції до Ірландії відбулися великі зміни античного генотипу ірландців.

З часом генотип змінювався, а нові гени пізніших часів викликали і культурні зміни – наприклад, осілий спосіб життя на селі, робота над бронзовими витворами, а також, можливо, виникнення західного варіанту кельтської мови.

Дослідники з Trinity College в Дубліні вивчили генотип жінки-селянки, яка жила 5200 років тому поблизу нинішнього Белфаста – столиці Північної Ірландії, а також чоловіка з острова Ратлін, який жив 4200 років тому у Бронзовому віці.

Предки жінки походять з Близького Сходу, а вона мала волосся та карі очі, як південні європейці. Гени чоловіка подібні до людей, які населяли причорноморську територію сучасної України, пише газета.

Ростислав Хотин
Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code