Аналіз розподілу бюджетних коштів управлінням ЖКГ Кропивницького за перше півріччя 2016 року

Перегляди: 1 872

Роботи, передбачені на поточний рік у сфері ЖКГ Кропивницького, станом на серпень були виконані тільки на 15%

Найгірші показники виконання були зафіксовані в роботах з поточного ремонту внутрішньодворових доріг – 0,21%, капітальний ремонт тротуарів – 0,5%, капітальний ремонт доріг – 6,79%, капітальний ремонт мереж зовнішнього освітлення – 7,7%. Найкращими ж показниками може похвалитися ліфтове господарство по котрому було виконано 55,5% від запланованих робіт. Такі дані наводить сайт Златопіль, посилаючись на доповідь начальника головного управління ЖКГ міської ради Кропивницького Віктора Кухаренка.

Можна стверджувати, що провал виконання програми відбувся через непрофесійні дії попереднього керівництва управління. Нагадаємо, після критики з боку громадських активістів, керівний склад управлінців департаменту був звільнений (у т.ч. начальник управління Хачатурян). Оновлене керівництво управління ЖКГ в місті Кропивницькому одразу заявило про необхідність внутрішнього аудиту діяльності управління.

Ми вирішили зробити власну перевірку фінансових операцій управління, використовуючи портали Є-дата і Пошуково-аналітичну систему 007.

У публікації “Кропивницький: як місцеві посадовці виконують норму закону щодо заборони сумісництва” активісти руху “Під контролем” наводили аналіз витрат управління на ремонт доріг, що були здійснені в грудні 2015 року. Тоді було виявлено, що за один лише місяць було здійснено транзакцій на ремонти міських доріг на загальну суму 27 093 950 грн. Частина підрядників мали сумнівну репутацію або мали зв’язки з представниками деяких політичних сил.

У цій статті ми фокусувалися на аналізі транзакцій за період січень-червень 2016 року. Головна спільна риса здійснених транзакцій – більшість з них стосуються робіт, визначення виконавців яких відбулось без проведення тендерів, через дроблення підрядів. Хоча загальні суми, отримані підприємствами, суттєво перевищують мінімальні пороги закупівель.

Згідно з даними порталу публічних державних закупівель “Є-дата”, за пів-року управлінням ЖКГ було проведено такі роботи:

  1. Ремонт доріг та дорожні роботи
  2. Ремонт покрівель
  3. Ремонт зелених насаджень
  4. Ремонт ліфтів
  5. Переміщення відходів
  6. Ремонт зупинок
  7. Встановлення біотуалетів
  8. Офісні витрати

РЕМОНТ ДОРІГ

Більшість робіт було виконано вже знайомими з грудневого моніторингу підприємствами, зокрема МП “Діск”, ТОВ “ПФ”, ФОП “Андалюкевич”. Проте є серед них і “новачки”, такі як ТОВ “АГ капітал груп”, ДП “Укрдіпродор”, ТОВ “Транс лайн груп”. Загальна сума, виділена на ремонти доріг в перші 9 місяців 2015 року, за даними порталу “Є-дата” склала 4 029 290,8 грн.

Найбільше бюджетних коштів отримало МП “Діск” – 1 516 132,82 грн.

Нагадаємо, ПП “МП Діск” (власник – Желудченко Сергій Миколайович) фігурує в матеріалах досудового розслідування, що внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12015120020007010 від 31.07.2015 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України.

Справу відкрили за інформацією щодо порушень чинного законодавства під час розпорядження бюджетними коштами службовими особами головного управління житлово-комунального господарства Кіровоградської міської ради та посадовими особами МП “Діск” в ході виконання робіт по капітальному ремонту тротуару по вул. Костромській від вул. Залізничної, 2-ої до вул. Антонова у місті Кропивницькому в жовтні 2014 року.

Наступним за “рейтингом” виявилось ТОВ “ПФ” (директор Ящук Віктор Олександрович, кінцевий беніфіціарний власник – Мхитарян Марат Гачкович), яке отримало 1 330 725,60 грн. Мхитарян також є власником двох інших підприємств – МПП “Тарон” (339 708 грн.) та ПП “МАМ-сервіс” (115 980 грн.).

Останні два підприємства також були фігурантами кримінальної справи за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України (Привласнення чи розтрата чужого майна). Проте кропивницьких чиновників цей факт не зупинив у пориві укласти з підприємствами договори без проведення тендерів.

Крім того, існує підприємство ТОВ “АГ капітал груп”, керівник Алавердян Арутюн Геворкович, яке отримало підрядів на 175 431,15 грн.

ДП “Укрдіпродор” отримало 316 170 грн., рекордсмен за кількістю копійчаних транзакцій, ФОП “Андалюкевич”, отримало 33 447,60 грн. Найменше дісталось ТОВ “Дорстрой” – 17 817,91 грн.

Щодо якості здійснених робіт подекуди виникають питання. Так, після серпневого дощу асфальт просто змило на вулиці Андріївській та пров. Фортечному. Підрядником на цих об’єктах було ПП “МАМ-сервіс”.

До дорожніх робіт варто також віднести нанесення дорожньої розмітки. Тут основну суму отримало місцеве підприємство ТОВ “Базел груп” (власник – Кроть Любов Василівна) – 124 026,39 грн.

Розрекламована пластикова розмітка на одній лиш вулиці Попова, яку замовили у чернігівського підприємства ТОВ “Транс лайн груп” (Лавріченко Микола Миколайович – керівник, Лепський Віталій Іванович – підписант) обійшлась у 59 851,33 грн.

Встановленням пристроїв для зниження швидкості займалось ТОВ “Гудекс” (Довгий Василь Миколайович – власник). Що цікаво, повний тезка власника підприємства також значиться начальником ЖЕК №7 та власником ПП “Украгроінвестстиль-плюс”.

РЕМОНТ ПОКРІВЛІ

ФОП “Іващенко Ю.О” отримав за цією статтею найбільше – 112 795,77 грн. На другій сходинці опинилось ТОВ “Златопілля” (102 763,96 грн.), на третій – ПП “Кіровоградбудпроект” (100 075,31 грн.) Останні два підприємства мають спільного власника – Ларжевського Петра Михайловича. Ларжевський балотувався на останніх місцевих виборах до Кіровоградської обласної ради від “БПП “Солідарність”, але програв висуванцю “Свободи” Івану Довбишу.

ТОВ “Златопілля” у грудні отримувало підряди від управління ЖКГ на ремонти доріг і фігурує в кримінальній справі. Так, у матеріалах кримінального провадження по факту проведення перевірки використання та розподілу бюджетних коштів, виділених відділом освіти Кіровоградської РДА на проведення ремонтно-будівельних робіт у приміщені Веселівського навчально-виховного комплексу Кіровоградського району у період з 01.01.2012 по 01.04.2015, виявлені факти, які можуть свідчити про нецільове використання державних коштів.

Наступним в умовному рейтингу йде ТОВ “Експансія” (94 430,58грн.), власником якого є Вязовцев Віталій Володимирович. Вязовцев на місцевих виборах 2015р. балотувався до Кіровоградської міськради від Об’єднання “Самопоміч”, а нині займає посаду члена міськвиконкому.

Також підряди отримували ТОВ “Кронос Лідер” (83 616грн.), власник – Бойченко Володимир Миколайович, та ПП “Компанія будпромсервіс плюс” (34 385,24грн.), власник – Білявська Ольга Вікторівна. Наглядало за виконанням робіт ТОВ “ОВК-Енерджі”, за що підприємство отримало 2 574,74 грн.

“РЕМОНТ ЗЕЛЕНИХ НАСАДЖЕНЬ”

Ця стаття витрат звучить дивно, враховуючи кількість скандалів довкола варварської “обрізки” дерев, яка, за оцінками місцевого дендролога Євгена Ткачука, щороку призводить до загибелі 10% зелених насаджень міста. Точної цифри сказати не може ніхто, адже управлінням не проводилася інвентаризація, і не відомо, скільки їх було і скільки стало. Активісти вимагають проведення такої інвентаризації, однак поки що – безуспішно.

Проте безальтернативним отримувачем підрядів вже тривалий час залишається КП “Єлізавета”. За пів-року на рахунок підприємства з міського бюджету перерахували 1 407 513,45 грн.

РЕМОНТ ЛІФТІВ

У цій категорії також безальтернативно знаходиться лише одне підприємство – Колективне підприємство “ПВК Геркон”. За пів-року воно отримало з бюджету 2 015 539,6 грн. Керівником підприємства значиться Слинченко Олег Сергійович, а його заступниками – Слинченки Андрій та Олександр Олеговичі. Андрій балотувався до міськради за списками партії “Відродження”.

Останній співвласник підприємства КП “ПВК Геркон” – згаданий вище власник ТОВ “Гудекс” Довгий Василь Миколайович, який вже встановлював пристрої для заниження швидкості на дорогах Кропивницького.

Технічний нагляд за ремонтом ліфтів здійснювало Обслуговуючий Кооператив “Маржанівський” (30 549,4грн.). Власник підприємства – Алєйнік Микола Васильович. Підприємство зареєстроване у селі Новогригорівка Перша Долинського району.

ОФІСНІ ТА ІНШІ ВИТРАТИ

Решта сум транзакцій управління – відносно невелика. Гроші витрачались на “розміщення безпечних відходів”, встановлення біотуалетів, нагляд за ремонтом зупинок, заправку картриджів, купівлю персональних комп’ютерів, ремонт комп’ютерів, купівлю канцтоварів та паперу.

Найбільша сума пішла на купівлю комп’ютерів – 42 580 грн. Їх закупили у запорізького підприємства ТОВ “Мікротрон” (власник – Бренько Всеволод Юрійович).

НОВЕ КЕРІВНИЦТВО УПРАВЛІННЯ ЖКГ

Новий-старий керівник головного управління ЖКГ міста Кропивницького Віктор Кухаренко розпочав виконувати обов’язки начальника з гучних заяв про нові принципи роботи управління, про стратегічне планування та про доступність для громадськості інформації про розрахунки. Проте наразі громадськість має можливість самостійно моніторити тендери, видатки управління на порталі Є-дата. Тож проблема не стільки в доступі до інформації, скільки в непрозорих процедурах розподілу бюджетних коштів.

Сподіваємось, що зміни в роботі управління ми побачимо не тільки на словах, а і на ділі. Інакше нове керівництво немає шансів довго втриматися на своїх посадах.

Дмитро Сінченко

Джерело: corruptua.org

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code