«Арсенію Петровичу, де гроші?»: Економіст прокоментував цифри зі звіту Яценюка

Перегляди: 805

Реструктуризацію боргу організував МВФ, зменшення збитковості «Нафтогазу» стало можливим за умови підвищення тарифів для громадян, а збільшення фінансування армії насправді стало можливим завдяки допомозі США

«А тепер правда про гарні цифри усного (чомусь) звіту прем'єр-міністра. Про „неймовірне“ зростання доходів бюджету на 40% як державного, так і місцевих – насправді це результат суто „інфляційного ефекту“ при інфляції 42%, тобто реально ще й недобір на 2%, при цьому соцвиплати збільшено лише на 13%. Виникає запитання: де гроші з різниці у 27% збільшення бюджету?» — написав Андрій Новак на своїй сторінці у «Фейсбук», передають Патріоти України.

Про «небачене» збільшення фінансування армії до 100 млрд грн. – насправді зроблено завдяки прямій фінансовій допомозі США на озброєння України у 300 млн. дол. + «воєнний податок», який сплачують платники податків;

Про «визначну» реформу в енергетиці і зменшення збитковості «Нафтогазу України» – насправді монополісти всі залишились, а зменшення збитковості зроблено винятково за рахунок зростання тарифів для населення у чотири (!) рази, а механізм субсидій є схемою перерахунку через 5 мільйонів домогосподарств-одержувачів субсидій коштів з бюджету до монополістів, тобто олігархам, яких прем'єр так «злісно» поборов.

Про «фантастичне» зменшення державного боргу з 73 до 66 млрд доларів – зроблено на вимогу МВФ про рестуктуризацію і списання, і самим же МВФ оргаізоване і забезпечене.

Про «зростання» економіки у III кварталі на 0,7% «вперше» після 4 років падіння – в III кварталі кожного Божого року відбувається невеликий сплеск росту, бо в цей час аграрії продають цьогорічний урожай, а насправді річне падіння ВВП України в 2015 році складе біля 8%.

У підсумку виникає просте запитання – якщо доходи бюджету зросли на 40%, а соцвиплати лише на 13%, якщо зменшено держаний борг і відповідні боргові платежі з бюджету, якщо золотовалютні резерви НБУ зросли на 7 млрд доларів, а загальну фінансову допомогу Україна, за словами Байдена, отримала на 25 млрд доларів, то, пане прем'єр-міністре, – де всі ці різниці, де всі гроші?

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code