Архітектурну пам’ятку в Білій Церкві хочуть повернути на баланс міста

Перегляди: 158

Комплекс споруд "Склади Браницьких" у місті Біла Церква по бульвару Олександрійському, 62 намагаються повернути на баланс міста для  відновлення належного стану та реалізація проекту "Мистецький Елеватор"

Вхід_в_склади_Браницьких

Про це повідомляє інформаційний портал «Моя Київщина» з посиланням на сторінку Агенцію стратегічного розвитку Білої Церкви у Facebook.

Балансоутримувачем не здійснюються заходи щодо збереження даної будівлі. Пам’ятка архітектури національного значення перебуває в занедбаному стані, на її території балансоутримувачем без відповідних дозволів були побудовані гаражі, господарські будівлі та споруди, що призвело до спотворення зовнішнього вигляду будівлі. Дані факти підтверджено листом Управління містобудування та архітектури Білоцерківської міської ради № 15/139 від 19.02.2018 року.

«Склади Браницьких» являють велику історико-архітектурну цінність для Білої Церкви та всієї Київщини, як типологічно рідкісний приклад складської споруди, архітектурне рішення якої відмічене монументальністю, досягнутої за рахунок використання засобів виразності, властивих стилю класицизм.

Комплекс споруд «Склади Браницьких» є пам’яткою архітектури національного значення XVIII ст. Дані складські приміщення були побудовані на замовлення Францішека Браницького в 1788 році. Наразі ця пам’ятка архітектури національного значення знаходиться на балансі Національної академії аграрних наук України Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Білоцерківської дослідно-селекційної станції.

"Але самостійно повернути архітектурну пам'ятку "Склади Браницьких" у комунальну власність та повернути їм належний вигляд нам буде вкрай важко, тому закликаємо до співпраці всі громадські організації та патріотів міста! Разом ми зможемо досягти мети набагато скоріше!", - йдеться в повідомленні.

Источник mykyivregion

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code