Банкрутство банку. Права та обов'язки вкладників та позичальників: інфографіка

Перегляди: 103

У Фонді гарантування вкладів фізосіб розповіли вкладникам та позичальникам банків про те, як діяти у разі банкрутства фінустанови

Ukrainian banknotes value of 500 hryvnias UAH. Closeup view

Вкладники і позичальники банку, який виводиться з ринку, мають знати свої права та дотримуватися їх. Про це повідомляється на Facebook-сторінці Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Пам'ятка для вкладників-фізичних осіб та ФОПів (фізосіб-підприємців)

Якщо банк визнано неплатоспроможним, Фонд гарантування починає виплату відшкодування вкладникам банку-банкруту з дня опублікування відповідного повідомлення про початок виплат. Такі виплати триватимуть до завершення процедури ліквідації банку (тобто до дня внесення запису в єдиний держреєстр про припинення функціонування банку як юридичної особи).

Отримати виплати можна в будь-якому відділенні банку-агенту ФГВФЛ, пред'явивши паспорт та ідентифікаційний код.

Незалежно від кількості вкладів у банку-банкруті, сума гарантованого відшкодування одній особі не перевищуватиме 200 000 грн.

Для повернення коштів понад гарантовану суму (200 000 грн) вкладник повинен заявити про свої кредиторські вимоги до банку.

Інфографіка: Фонд гарантування вкладів фізосіб

Інфографіка: Фонд гарантування вкладів фізосіб

Пам'ятка для кредиторів-юросіб та фізосіб з депозитами понад 200 000 грн

Протягом 30 днів після публікації оголошення про ліквідацію банку кредитори повинні заявити про свої вимоги до цієї фінустанови (приблизна форма заяви розміщена на сайті Фонду).

Протягом 90 днів після публікації оголошення про ліквідацію банку Фонд визначає суму заборгованості перед кожним кредитором та відносить вимоги до тієї чи іншої черги погашення. Черговість погашення визначається статтею 52 закону «Про систему гарантування вкладів».

Вимоги кредиторів погашаються за рахунок коштів, що надходять від продажу активів (майна) неплатоспроможного банку.

Розрахунок з кредиторами наступної черги починається після повного задоволення вимог, включених до попередньої черги.

Пам'ятка для позичальників банку-банкруту

Ліквідація банку не означає припинення зобов'язань позичальників, а також припинення нарахування відсотків та штрафів у разі порушення боржником умов кредитного договору.

Після початку процедури ліквідації реквізити банку для здійснення виплат за кредитними договорами змінюються. Нові реквізити з'являться на сайті Фонду гарантування.

Кредити – це вид активів будь-якого банку. А кошти, що надходять до банку від його позичальників, спрямовуються на погашення вимог його кредиторів.

У ході процедури ліквідації банку всі кредити, активи та майно банку виставляються на продаж через електронні аукціони. У разі продажу того чи іншого кредиту новий кредитор письмово повідомляє про це позичальника та вказує нові реквізити для повернення коштів.

Источник liga.net

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code