Без пісні свят на світі не бува в Білій Церкві

Перегляди: 283

22 березня в м.Біла Церква відбувся концерт з нагоди  40-річчя заснування народного муніципального аматорського хору «Від серця до серця»

imgbig (5)

Народний аматорський хор «Від серця до серця» – колектив, який береже і пропагує українську пісню в нашій державі і далеко за її межами, учасники якого серцем і душею віддані своїй творчій справі, керівники якого цій справі присвятили своє життя.

Хор «Від серця до серця» – гордість нашого міста, неодноразовий переможець численних Всеукраїнських та міжнародних хорових фестивалей і конкурсів, лауреат міської та Всеукраїнської літературно – мистецької премії ім. Нечуя- Левицького.

Вперше Білоцерківський народний аматорський хор “Від серця до серця” заспівав у 1979 році. Його було організовано  на базі енергоцеху заводу “Сільмаш”.

Першим художнім керівником хору був Іван Забірченко, потім Микола Кириленко. У 1993р. художнім керівником колективу став Володимир Клюєв. З кожним роком хор набував досвіду й удосконалювався. Чудові акомпаніатори Олександр Корсун, Василь Бортник, Михайло Олійник дарували всім свій професіоналізм і виконавське мистецтво. Учасники хору-  люди дійсно талановиті, які люблять свою творчу справу і повністю їй віддаються. Наразі хор, як велика співоча сім’я, налічує 56 учасників, якими вміло керує Заслужений діяч мистецтв України Володимир Клюєв та концертмейстер колективу Віктор Шпаков.

Із ювілеєм колектив хору привітав секретар Білоцерківської міської ради Вадим Кошель: «За роки свого існування ваш колектив отримав справжнє визнання. Завдяки своїй майстерності ви розвиваєте хорове мистецтво, зберігаєте українське народне мистецтво. І хоча хор й називається аматорським, всі із впевненістю підтвердять, що він, під керівництвом справжнього професіонала Володимира Клюєва, має високий професійний рівень».

Від імені міської ради представникам колективу було вручено  грамоти та подарунок у вигляді організації поїздки хору на будь-який фестиваль на території України.

Слова щирих привітань висловив депутат Київської обласної ради Сергій Яременко, який вручив особисті подарунок й подяку Володимиру Клюєву, подяки колективу від Київської обласної ради та від депутата КОР Вячеслава Хмельницького.

Ювіляри також отримали вітання від начальника відділу культури і туризму Білоцерківської міської ради Юлії Ковальської, яка наголосила, що у цій співучій родині тільки ті люди, які закохані в пісню, побажала й надалі розвиватися та дарувати всім своє мистецтво та вручила учасникам хору подяки відділу культури і туризму міської ради; від імені Київського обласного відділення національної всеукраїнської музичної спілки Василя Романчишина- пам’ятний подарунок та грамоту керівнику хору.

Слова привітань звучали від шанованих гостей свята:  депутатів Білоцерківської міської ради Андрія Короля та Бориса СмуткаМитрополита Білоцерківського і Богуславського Августина, заслуженої артистки України, кандидати мистецвознавства, солістки народного аматорського хору «Від серця до серця» Руслани Лоцман, Заслуженого працівника культури України, Почесного громадянина Білої Церкви, композитора Анатолія КульчицькогоЗаслуженого працівника культури і спорту Григорія Музики та ін.

Присутні на святковому концерті гості мали змогу прослухати у майстерному виконанні народного аматорського хору «Від серця до серця» численні пісні.

Для довідки:

Колективу було 20 років, коли у 1999році йому було присвоєно почесне звання «Народний». Минав час і народний аматорський хор «Від серця до серця» придбав заслужену славу, визнання і любов.

Він є активним учасником всіх заходів культурного життя Білої Церкви, Київської області.

Колектив, поширюючи українську культуру, приймає участь у численних Всеукраїнських та міжнародних хорових фестивалях, відзначений багатьма нагородами.

Зокрема, є лауреатом хорового фестивалю у Польщі; Всеукраїнського фестивалю – конкурсу колективів народного співу ім. Демуцького.

Учасник святкового концерту з нагоди 80 – річчя утворення Київської області “Київщина – серце України” в Національному Палаці “Україна”, лауреати Всеукраїнської літературно – мистецької премії ім. Нечуя- Левицького -Українського фонду культури.

Диплом ІІ ступеню за участь у VІІ Всеукраїнському фестивалі – конкурсі козацької пісні « Встань, козацька славо! Засвіти знамена.» м. Радивилів.

Неодноразовий переможець в номінації народні хори обласного огляду – конкурсу хорових колективів ім. Кирила Стеценка.

2016р. – Диплом l ступеня в ІІІ Всеукраїнському  фестивалі – конкурсі хорового співу та інструментальної музики «Галицькі Самоцвіти»  у Львові.

2017р. – Диплом l ступеня у XXI відкритому фестивалі « Мистецьке свято «Душі криниця» (м. Кривий Ріг). Диплом l ступеня  X обласного огляду – конкурсу хоровий колективів ім. Кирила Стеценка.

2018р. –  Переможці Всеукраїнського відкритого фестивалю –  конкурсу хорових колективів ім. Леопольда Ященка. Колектив має подяку від Національного музею народної архітектури та побуту України.

В репертуарі хору українські, російські народні пісні, хорові твори сучасних композиторів, колядки, щедрівки, твори українських класиків.

При хорі є ансамблі чоловічого та жіночого складу, дуети. Солісти хору – Ірина Смотрицька, Лора Кузьмінська,  Ольга Бублик, Аліна Губень, Андрій Шалімов, Михайло Ковтун, Валентина Єзерська та ін.

На даний час колектив “Від серця до серця” працює над поновленням пісенного репертуару готуючись до нових здобутків.

Фотогалерея

Источник rupor

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code