БЕЗБІДНЕ ЖИТТЯ КЕРІВНИЦТВА ЖИТОМИРЩИНИ

Перегляди: 602

Отримати в подарунок трикімнатну квартиру в Києві, або за спадком маєток в Козині по сусідству з будинком Петра Порошенка, чи заволодіти десятками чи сотнею гектарів землі. На цьому перелік «здобутків» керівництва Житомирської облдержадміністрації не завершується

271216_01

Після добровільного складання своїх повноважень Сергієм Машковським, комісія з питань вищого корпусу Держголовслужби 4 жовтня 2016 року визначилася з кандидатурою нового голови Житомирської облдержадміністрації (далі – ЖОДА). Очікувано для багатьох перемога в конкурсі дісталася виконуючому обов’язки голови облдержадміністрації 40-річному Ігорю Гудничу.

Дотримання прозорості майна і статків високопосадовцями визнано одним з визначальних критеріїв успішності реформи державної служби. У кожного з них власна історія приходу до влади. Однак всім їм протягом короткого проміжку часу вдалося розжитися чималими статками. Спробуємо переконатися в правдивості поданих відомостей новобраним очільником області та двома його заступниками.

СІМЕЙНІ «ЦІННОСТІ» ГУНДИЧІВ

До роботи в облдержадміністрації, впродовж останніх 4 років Гундич керував Зарплатня Ігоря Петровича, як керівника господарства, становила мінімальний визначений законом розмір і склала за 2015 рік лише 21 тис. 817 гривень. Ще 9 тисяч гривень надійшло йому за передачу майна в оренду та 104 тисячі гривень, в якості спадщини. В минулому році, разом з матір’ю та братом, він, під взяті в держави землі, засновує фермерське господарство «Елітне-Агро».

Мова йде про три ділянки  площею 112,22 та 20 гектари, орендовані Ігорем Гундичем на 49 років для ведення фермерського господарства, переданих в березні 2016 року власному господарству.

Я готовий надати всі документи, які вас цікавлять щодо моїх статків та що стосуються отримання ділянки під фермерське господарство. Мені немає чого приховувати, – запевнив в розмові Ігор Петрович Гундич.

Посадовець не приховує, що землю у рідному селі Буряки Бердичівського району взяв саме тоді, коли його рідний брат, Олександр Петрович Гундич, був сільським головою.

«Мій брат як сільський голова, на рішення районної ради про виділення землі вплинути не міг, – продовжує посадовець. «Затвердження документації та грошової оцінки здійснює виключно рада. Стосовно цієї землі було звернення прокуратури але вони програли суд і я доказав, що все було законно».

З жовтня минулого року Олександр Гундич обраний депутатом Бердичівської районної ради. З квітня 2016 року змінив брата на посаді керівника фермерського господарства. Обоє братів та їх матір Анастасія Андрієвна, рахуються співзасновниками все того ж ФГ«Елітне-Агро». Окрім цього Анастасія Гундич співвласниця ПП «МГ Транссервіс», яким керує Олександр Йосипович Марголін.

В Житомирі розташовані ПП «Проектування та будівництво» та ПП «Леверанс». Підприємства засновані Оленою Мендельсон – дружиною Ігоря Гундича. Відповідно до декларації чоловіка, у 2015 році її дохід від підприємницької діяльності склав близько 554 тисяч гривень. Олена Мендельсон володіє комплексом будівель колишнього млина в с. Довжик поблизу Житомира. В обласному центрі в неї також трикімнатна квартира та офісні приміщення на вул. Домбровського, 28 площею 53,5 та по вул. Київській, 25 – площею 167,7 кв. м. Ці приміщення колись належали місту. Однак після взяття в оренду, Олені Мендельсон за погодження сесії Житомирської міськради в 2009 та 2010 роках надано право на їх викуп. В цей самий період, Ігор Гундич обіймав посаду першого заступника Житомирського міського голови.

На запитання чи вбачає посадовець наявність прямого конфлікту інтересів при приватизації дружиною Ігоря Гундича комунальної власності посадовець запевняє: «Так вона володіє декількома офісами. Це її бізнес і я до нього не втручаюся».

Матері Олени Мендельсон, Антоніні Попік належить частка в заснованій у 2008 році рекламній компанії «Барабан». Ще в 2009 році ця компанія отримала на розміщення рекламних конструкцій в самому центрі міста. Цьогоріч 20 квітня компанії подовжили на 5 років строк дії дозволів на розміщення шість білбордів.
Згідно минулорічної декларації кожному з подружжя Гундичів належать по два автомобіля. В минулому році Ігор Гундич обзавівся новеньким білоруським трактором МТЗ-80.

ДЕРЖСЛУЖБОВЕЦЬ З МІЛЬЙОННИМИ СТАТКАМИ

У порівнянні з головою облдержадміністрації, дослідити біографію та матеріальне зростання його першого заступника Геннадія Дмитренка виявилося набагато складніше. Радянська торгівельна освіта та згодом 20-ти річний безперервний (!) досвід державної служби, збагатили Геннадія Васильовича далеко не тривіальними речами – численними нагородами, науковим званням, численною нерухомістю та навіть фамільним гербом.

Основна власність посадовця та родини з’явилася в період президентства Януковича. Попрацювавши на керівних посадах в податковій, контрольно-ревізійному управлінні, Геннадій Дмитренко із заступника голови Львівської облдержадміністрації в січні 2011 року йде в науку. На посаді віце-президента Національної Академії державного управління при Президентові України, в цьому ж закладі здобуває ступінь доктора економічних наук.

Будинок Геннадія Дмитренка в Софіївській Борщагівці, переписаний на сина посадовця перед призначенням на посаду першого заступника голови Житомирської ОДА

За місяць до захисту, в квітні 2011 року, майбутній науковець отримує в спадщину будинок площею 331 квадратних метрів, скромно оцінений в 1,39 млн. грн. Маєток розміщений під Києвом в селищі Козин поряд з елітною забудовою Нестора Шуфрича, Дмитра Табачника, Миколи Рудьковського, дружин Фірташа і Хорошковського, сімейства Сергія Льовочкіна та «Білого дому» Петра Порошенка. В цьому ж місяці, його дружина та син в подарунок отримують трикімнатну квартиру поблизу Голосіївського парку Києва вартістю 420 тисяч гривень.

З вересня 2011 року Дмитренко працює заступником та згодом першим заступником міського голови Бучанської міської ради. У квітні 2012 року Геннадій Васильович, будучи вже першим заступником Бучанського міського голови, реєструє у ДАБІ повідомлення про початок будівельних робіт зі зведення індивідуального житлового будинку у Софіївській Борщагівці та за місяць реєструє декларацію про його готовність до експлуатації. В підсумку за місяць на порожній ділянці з’являється будинок площею 263 кв. м. і у липні Геннадій Дмитренко отримує право власності на дане домоволодіння.

Під кінець цього ж року Геннадій Дмитренко стає фігурантом квартирного скандалу. Рішенням Бучанського виконкому йому надали службову квартиру, яка після розголосу перетворилася у кімнату та, згідно відповіді мерії, після звільнення його з посади  повернута місту.

Геннадій Дмитренко також володіє двома земельними ділянками – 1100 та 521 квадратних метри. У членів його родини цілих чотири земельні наділи площею близько 5,5 тис. кв.м. При такій кількості нерухомості, жодної автівки у Геннадія Дмитренка та членів його родини не задекларовано.

ДМИТРЕНКО ТА ДОВІРЕНЕ ОТОЧЕННЯ «СІМ’Ї»

Останнім місцем роботи Геннадій Дмитренка до призначення в Житомирську ОДА, була Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері фінансових послуг (далі – Нацкомфінпослуг). З лютого 2013 Геннадій Дмитренко стає директором Департаменту регулювання та нагляду за кредитними спілками та бюро кредитних історій Нацкомфінпослуг. Вже наступного місяця, в березні 2013 року, дружина Дмитренка купує 1-кімнатну квартиру в багатоповерхівці поряд з новозбудованим будинком в Софіївській Борщагівці. Варто зауважити, що очолюваний Геннадієм Васильовичем Департамент мав необмежену повноту влади та контролю за діяльністю усіх кредитних спілок та союзів по всій Україні.

Задля більш повного розуміння ситуації слід пригадати, чим за часів Януковича була Нацкомфінпослуг, що опікується усім небанківським фінансовим сектором економіки (страхування, кредитні спілки, біржі, тощо). В той час її очолював Борис Візіров – рядовий донецький податківець, який мав нерядового кума – Віктора Берліна. Це ще один донеччанин, якому пощастило вчитись у одному класі з Олександром Януковичем, працювати у СК «Український страховий дім» і у банку «Донеччина» (зараз «Укрбізнесбанк») разом з Сергієм Арбузовим.

Отже Берлін пролобіював Візірова до Нацкомісії, яка контролює ринки з річним оборотом у десятки мільярдів. А Візіров взяв собі Настасенка керівником апарату. Це, мабуть, найближча до тіла шефа посада у будь-якій структурі. Саме керівник апарату опікується виконанням доручень босса з широкого спектру питань. Тому не дивно, що про Настасенка у ЗМІ говорили як про «касира» Візірова, якому вдалось домовитись із новою владою.

В свою чергу Дмитренко як керівник Департаменту підпорядковувався керівнику апарату комісії Олександру Настасенку, який, як і Дмитренко, раніше працював у Державній податковій Адміністрації. Після майдану Міністром екології стає «свободівець» Андрій Мохник. Настасенко стає заступником Міністра екології. В той же час, Геннадія Дмитренка назначають першим заступником Житомирської ОДА, очоленої з березня 2014 року іншим представником партії «Свобода» – Сидіром Кізіним.

З приходом уряду Яценюка, в грудні 2013 року «свободівські» Міністри позбуваються своїх посад. Однак, Олександра Настасенка, замість звільнення, переводять з посади заступника Міністра екології на керівника податкової Шевченківського району м. Києва. Наразі колишній високопосадовець часів Януковича керує Департаментом забезпечення діяльності в Фонді державного майна України.

Політичні рокіровки в липні 2014 року, вивівши депутата міськради Сергія Машковського в очільники області, ані на хвилину не похитнули позиції Геннадія Дмитренка. Дружина Геннадія Дмитренка працює в Києві заступником керівника одного з відділів Державної фінансової інспекції України. Та й сам чинний перший заступник ОДА мав плани повернутися до столиці.

На початку вересня у ЗМІ з’явилася інформація, що про Дмитренко може очолити Державну службу фінансових розслідувань України. Однак довгий час не вдавалося з’ясувати наскільки ця інформація відповідає дійсності. Впродовж останніх трьох місяців, з початку вересня по листопад, перший заступник Житомирської ОДА перебував у відпустці. Потім вийшов на лікарняний, одночасно подавши свою кандидату на посаду державного секретаря Міністерства екології та природніх ресурсів України. Набравши 10,7 балів з 20 можливих, Геннадія Дмитренка визначено переможцем конкурсу і комісія з питань вищого корпусу державної служби рекомендувала Кабінету міністрів його призначення. Звільнившись 15 грудня з посади першого заступника голови облдержадміністрації, новопризначений високопосадовець досі не відповів на запитання щодо походження описаних сімейних статків.

СТОЛИЧНИЙ ГУМАНІТАРНИЙ ЗАСТУПНИК

Перейдемо до гуманітарного заступника голови Житомирської ОДА Ярослава Лагути. В облдержадміністрації посадовець відповідальний за соціальну сферу, освіту та медицину.

Бажаючи заощадити бюджетні кошти, в серпні 2014 року пан Лагута під час обговорення його призначення зробив широкий жест. Публічно запевнив численну громадськість та журналістів про свою готовність працювати безкоштовно на посаді заступника голови облдержадміністрації аж поки не завершиться АТО. Але, виходячи з поданих декларації, взяту на себе обіцянку так і не дотримав. До прикладу, в минулому році посадовцю з бюджету виплатили майже 90 тисяч гривень зарплатні або в середньому 7,5 тисяч гривень в місяць.

Припустимо, що обіцянку Ярослав Миколайович дав через відсутність практичного досвіду роботи на державній службі та незнання вимог законодавства. Справді, Ярослав Лагута довгий час працював в сфері реклами, шість останніх років з яких у власному підприємстві «Розумні комунікації». Одночасно з 2010 року разом з Рустамом Рауповим зайнявся партійним будівництвом обласної організації партії «Удар».

Цікава деталь: в декларації пана Лагути за 2013 рік відображені 65 тисяч гривень внесків до статутних фондів. Відповідно до даних пошуково-аналітичної системи Youcontrol, він на той момент володів часткою саме в перерахованих вище підприємствах, переписавши їх перед призначенням на дружину. Відповідно, в наступних роках вони мали б бути вказані за дружиною посадовця.

Згідно офіційного державного реєстру вона дійсно співвласниця всіх трьох київських фірм. ТОВ «Агенція розумних комунікацій», ТОВ «Розумні комунікації» та «Торговий дім «Ярко» знаходяться в Києві за однією адресою по вул. Круглоуніверситетській 14. Однак ні в 2014, ні в 2015 році в декларації немає згадки про жодну частку родини в підприємствах.

В той же час в минулому році основною статтею сімейного доходу були одержані Наталією Лагутою 815 тисяч від реалізації нерухомого та рухомого майна. Проте знову в декларації за минулий рік ніяких змін не відбулося. Залишається загадкою за що ж дружина заступника продала на таку суму.

Ярослав Лагута за 2013 рік вніс в декларацію два Mercedes-Benz GL450 та E 320, зареєстрованих в ДАІ в березні наступного року.

На дружину записаний ще один автомобіль преміум класу Mercedes-Benz S550, трицикл та причіп.

Серед нерухомості окрім розміщеного на 10 сотках будинку в 89,9 кв.м, та гаража в 27 кв.м, пану Лагуті належать три квартири: 52, 109 та 176 кв. м. Під купівлю 60 кв. м нежилого приміщення в Києві у 2007 році Ярослав Лагута бере позику в 119 тисяч доларів США. То ж перед заступником облдержадміністрації стоїть непросте завдання до березня наступного року повністю розраховуватися з банком, що за нинішнього офіційного доходу посадовця буде вкрай нелегко.

Результат обробки звернення до реєстру власників транспортних засобів України. Запит по фізичній особі: ЛАГУТА НАТАЛІЯ ВАСИЛІВНА

Бренд Модель Рік Дата реєстрації Об’єм двигуна
MERCEDES-BENZ S 550 2008 27.04.2013 5461
JINLING JLA-921E 2013 02.08.2013 300
MERCEDES-BENZ E 320 2004 04.02.2014 3199
MERCEDES-BENZ GL 450 2008 27.02.2014 4663
КНОТТ 91A 2014 30.05.2014

 

БЕЗПРИНЦИПНЕ ЗБАГАЧЕННЯ

Своє бачення кадрової політики на Житомирщині, висловив політолог та  експерт «Руху чесно» Володимир Піньковський: Самодостатність очільника області має, в першу чергу, визначатися через власні світоглядні погляди та духовну позицію. Що стосується матеріальних статків – все є досить індивідуальним, залежним від потреб тої чи іншої конкретної особи.

Для мене проведений конкурс є цілковитою фікцією. Кадрова політика, не зважаючи на усі законодавчі ініціативи, повністю в руках Адміністрації Президента. Свідченням цього є вихід в публічну площину конфлікту між керівником Уряду та  Геннадієм Зубком з нецензурним висловлюванням на його адресу в стінах Парламенту, – продовжує політичний експерт.

«Я переконаний, потрібна обирати людину не за партійною приналежністю і не бізнесменів, а того, хто здатний залишити по собі добру пам’ять та значний слід. Подібно до художника, створюючого картину. Він це робить переважно не заради грошей. Винагорода має бути, але на той момент це має бути митець. Тобто непересічна особистість, що прагне самореалізуватися, повністю віддавши себе задля досягнення конкретних суспільних позитивних зрушень. На жаль, таких людей досі відштовхують, адсорбуючи повні їм протилежності – безпринципних виконувачів чужих команд, готових лише заробляти на всьому, до чого вдається добратися».

Источник corruptua

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code