Біла Церква може залишитися без опалення: ціна питання 8 млн грн. з міського бюджету для «Білоцерківтепломережі»

Перегляди: 387

Сьогодні, 24 жовтня під час засідання Білоцерківської міської ради було розглянуте звернення КП БМР “Білоцерківтепломережа” від 06.10.2017 року щодо надання безповоротної грошової допомоги у розмірі 8 млн. грн

814e6e

Про це повідомляє сайт БЦ news

Відзначимо, що підприємство «Білоцерківтепломережа» заборгувала перед НАК «Нафтогаз України» 168, 8 млн. грн., де 145, 9 млн. грн. – це заборгованість за використаний природний газ (з яких 39, 9 млн. грн. підлягає реструктуризації на 5 років, а 105, 9 млн грн – поточна заборгованість), та 22, 8 млн. грн. — заборгованість по штрафним санкціям (з яких 18, 9 млн. грн. підлягає списанню після виконання договорів реструктуризації, 678 тис.грн. – це судовий збір, який підприємство повинно сплатити та 3, 3 млн. грн. – штрафні санкцї).

Крім цього підприємство не має права самостійно розпоряджатись грошовими коштами, отриманими за послуги теплопостачання. Також, «Білоцерківтепломережу» позбавили можливості своєчасно сплачувати податки, заробітну плату, відрахування у соціальні фонди, вартість електроенергії та інші витрати.

Відповідно до Постанови Кабінету міністрів України № 187 від 22.03.2017 р. НАК “Нафтогаз України” зобов’язаний постачати природний газ виробникам теплової енергії для всіх категорій використання природного газу станом на 23 число місяця, що передує місяцю постачання природного газу, якщо рівень розрахунків виробника теплової енергії (без урахування штрафних санкцій) з додаванням суми оформлених відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11 січня 2005 р. № 20 становить не нижче 90 %.

У підприємства «Білоцерківтепломережа» на сьогодні цей відсоток становить 85%. Для того, щоб НАК “Нафтогаз України” поставляв природній газ «Білоцерківтепломережі», необхідно, щоб підприємство оплатило 8 млн. грн., щоб вийти на відсоток оплати 90%.

За словами заступника міського голови Інни Новогребельської, держава надає субвенцію значно довше, ніж штрафують за несплату коштів «Білоцерківтепломережу». Не дають підприємству вчасно розплатитися за газ й законодавчі нюанси.

Члени виконавчого комітету Юрій Гриненко та Олександр Поляруш запропонували частину будинків у Білій Церкві перевести на індивідуальне опалення. Однак, Валерій Гнатюк відзначив, що для цього необхідно замінювати газові труби до будинку чи проводити нові електромережі (у разі індивідуального опалення електроенергією), а це дуже дорого.

10 листопада під час сесії Білоцерківської міської ради буде розглянуте це питання.

Источник БЦ

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code