Біткоін. Золота лихоманка 21 сторіччя

Перегляди: 286

Чи є сенс інвесторам зараз переводити свої гроші в готівку, або краще скуповувати ще більше біткоінів, очікуючи на подальше ралі? Поки що, коли йшлося про біткоін, з упевненістю можна було казати лише про волатильність

Ажіотаж навколо біткоіна повернувся з новою силою. Нещодавно ця цифрова валюта стрибнула до рекордних висот, сягнувши майже $ 2800 за біткоін, що є поки що абсолютним максимумом в історії криптовалют.

Незважаючи на те, що біткоін не втримався на цьому рекордному рівні на довгий час, він перебував у центрі уваги з початку року, завдяки чому раніше він зміг подолати позначку в $ 2000. Інші криптовалюти, такі як Ripple чи Ether, також демонструють позитивну динаміку.

«Люди охоче інвестують. Я думаю, що це із-за страху все прогавити», — каже професор фінансів Дюкського університету Кемпбелл Харві. Але велике питання полягає в тому, що нас чекає попереду, чергове падіння, чи продовження зростання?

Чи є сенс інвесторам зараз переводити свої гроші в готівку, або краще скуповувати ще більше біткоінів, очікуючи на подальше ралі? Поки що, коли йшлося про біткоін, з упевненістю можна було казати лише про волатильність.

Злети та падіння

В минулому біткоін вже звалювався в прірву. У листопаді 2013 року біткоін злетів з $ 200 до більш ніж $ 1200, але вже за три місяці він впав нижче рівня $ 600 і тільки в березні цього року знову сягнув тодішнього максимуму.

«Це дуже спекулятивна інвестиція, треба бути готовим втратити все», — наголошує Харві. Він каже, що це ж справедливо і щодо акцій, але біткоін, на його думку, волатильніший практично за будь-який інший вид активів, зокрема і на фондовому ринку. Криптовалюти — це порівняно нова технологія, і вона ще зіштовхується з багатьма проблемами, не останньою з яких є потенційний розкол всередині громади розвитку біткоіна.

Але підстави для оптимізму з приводу майбутнього біткоіна та інших криптовалют є, вважає голова торгового підрозділу Coinbase Адам Уайт. Падіння 2014 року було викликано крахом біржі Mt. GOx. З того часу торгівля біткоінами стала безпечнішою, каже Уайт, регулятори почали проводити розумну політику для захисту споживачів.

Незважаючи на те, що ціна на біткоін зростала і падала, основний тренд залишився позитивним. Це робить інвестиції в біткоін та аналогічні цифрові валюти привабливими, а особливо в період політичної невизначеності та економічних проблем.

Коефіцієнт Шарпа

Минулого року Coinbase — який заробляє на наданні послуг з торгівлі та обміну криптовалют — замовив дослідження для порівняння біткоіна та інших фінансових активів. Дослідження показало, що в той час як біткоін дійсно є дуже волатильним, значно переважаючи за цим показником нерухомість, нафту або акції, потенційний прибуток від такої інвестиції  надзвичайно великий у порівнянні з ризиком.

Згідно з оприлюдненою інформацією, криптовалюти мають на диво високий коефіцієнт Шарпа (показник ефективності активу), що перевищує будь-який інший клас активів, в деяких випадках навіть облігації та інші цінні папери США.

Але Харві, як і раніше, закликає до обережності. Навіть якщо припустити, що в дослідженні правильно розрахували коефіцієнт Шарпа, інформації для подібних висновків замало. «Для акцій і облігацій ми маємо 100 років даних», — каже він. А біткоін, в свою чергу, з'явився лише 2009.

Всі гроші світу

Проте якщо дивитись на рівень прибутків, які біткоін продемонстрував за останній час, будь-який рівень ризику починає виглядати обґрунтованим. «Але чи дійсно ви очікуєте і надалі бачити рентабельність у 200 — 300 відсотків?», — запитує професор фінансів Нью-Йоркського університету Девід Йермек. «Вам би знадобилося вкласти всі гроші світу в біткоін, щоб це ралі продовжувалось», — каже він. Іншими словами, минулі успіхи не свідчать про майбутні результати.

І справа зовсім не в тому, що криптовалюта це погана інвестиція, звісно якщо ви знаєте про ризики. Але не слід розраховувати, що ціна зростатиме безкінечно. Всі золоті лихоманки колись добігають кінця.

Источник Экономическая правда

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code