Близькі до «Привату» ділки намагалися незаконно захопити ділянку біля екс-будинку сестри Боголюбова на Подолі (фото)

Перегляди: 315

Земельну ділянку по вул. Боричів Тік, 17 у Подільському районі Києва під неіснуючим будинком намагалися зареєструвати через державного реєстратора з Донецької області. Про це на своїй сторінці у Facebook написав Голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко

unnamed (53)

«Управління Держгеокадастру у м. Горлівці Донецької області здійснило реєстрацію земельної ділянки по вулиці Боричів Тік, 17 у Подільському районі Києва на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки без жодного висновку про погодження такого землевідведення. Більш того, реєстрацію провели під житловим будинком, який існує виключно на папері, а сама земельна ділянка фактично є вільною від забудови. Кадастрові реєстратори міста Києва понад 5 років надавали правомірну відмову у здійсненні такої реєстрації, однак, для держреєстраторів у Горлівці це не стало перешкодою», – зазначив Лещенко.

Він додав, що за цим фактом буде проведено службове розслідування і всі сумнівні реєстрації будуть скасовані.

Як свідчать дані Держреєстру речових прав на нерухоме майно, навесні цього року було зареєстровано право власності на два будинки по вул. Боричів тік, 17: будинок (літ. Б) площею 52 кв м – на Соломку Олену Василівну і будинок (літ. А) площею 43 кв м – на Коваля Сергія Вікторовича. Підставою реєстрації стали договори купівлі цих «будинків» той же день.

FOTO-2-Koval- FOTO-2-Solomka

Особа з ПІБ Соломка Олена Василівна довгий час працювала в ТОВ «Оріон-Альфа». Ця фірма з весни 2019 року зареєстрована на Соломку. До того, співвласником «Оріон-Альфа» і керівником був Олег Мамась, а перед ним – Ірина Куфтирєва – це матір Павла Куфтирєва – президента Федерації шахів м. Києва, помічника нардепа від «Слуги народу» Олександра Мережка. Куфтирєв був помічений під час карантину навесні 2020 року серед відвідувачів ресторану «Велюр» Миколи Тищенка. Крім того, журналісти фіксували відвідини Куфтирєвим бізнес-центрів, де розташовані офіси співвласника групи «Приват» Ігоря Коломойського, у Києві, і Герцлії.

За повідомленнями ЗМІ, Павло Куфтирєв тісно пов’язаний з родиною бізнесменів Кіперманів з орбіти Коломойського. Навесні цього року видання «Страна.ua» написало, що Коломойський лобіює призначення Куфтирєва очільником Фонду держмайна. Сам Куфтирєв це заперечив.

Між тим, ділянка по вул. Боричів тік, 17 є сусідньою до ділянки Боричів тік, 23-А. З 2018 року її власником, як і житловим будинком на ній є раввин Рафаель Рутман – заступник голови Ради Федерації єврейських громад України, директор з міжнародних зв’язків. А до того, як свідчать дані Держреєстру, власницею і ділянки, і будинку на Боричевому току, 23-А була Наталія Боголюбова, сестра бізнесмена, співвласника фінансово-промислової групи «Приват» Геннадія Боголюбова.

З іншого боку – ділянка Бондік Наталії Іванівни.

Нагадаємо, у 2000 році Київрада затвердила проект відведення земельних ділянок загальною площею 0,38 га Посольству Російської Федерації в Україні для будівництва та обслуговування резиденції Посла РФ в Україні на вул. Боричів Тік, 17, 19, 21.

Ділянці було присвоєно кадастрова ний номер 8000000000:85:516:0007, її було передано в оренду посольству на 49 років з орендною ставкою 1 грн на рік.

12 березня 2020 року Київрада розірвала договір оренди ділянки площею 0,38 га, що знаходиться на вулиці Боричів тік, 17, 19, 21, укладений між Київрадою та Посольством Російської Федерації в Україні.

В Україні наразі діє пілотний проект, відповідно до якого реєстрація земельних ділянок відбувається за принципом екстериторіальності. Термін розгляду документів скорочується до 7 днів. «При подачі документів система самостійно обирає структурний підрозділ Держгеокадастру, який розглядатиме документи, і цей підрозділ може бути з будь-якого регіону країни. Нівелюється  корупційна складова особистих домовленостей між земельним реєстратором та тим, хто подає документи», – заявив Роман Лещенко.

Ірина Шарпінська

 

Источник nashigroshi

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code