Близько 530 мільйонів заробляє МВС на паспортах і автомобілях

Перегляди: 702

Це трохи більше 1% від витрат міністерства. Відомство надає близько 30 офіційно платних послуг і віддає гроші до Бюджету. Потім ці гроші повертаються назад, таким чином міністерство частково утримує саме себе. Найбільше заробляє Міграційна служба, аж 18% від суми на своє утримання. Дані за 2015 рік

Найбільші статті доходів це охорона, видача паспортів і все що пов’язане з реєстрацією автівок. За охорону, як правило платять державні установи і приватний бізнес. Народ — за оформлення закордонних паспортів і автомобілів. На графіці дані лише про так звані адміністративні послуги, без охорони.

Dashboard 1

Інтерактивний графік - посилання

Проте те, що корисно для наповнення бюджету, не завжди потрібно і корисно громадянам.

Наприклад плата за внесення відомостей про другий закордонний паспорт в основний закордонний паспорт – дало державі 14 млн. гривень. Але чому громадяни мають за це платити? Адже робота клtрків оплачується з податків.

У цілому експерти давно говорять, що більшість послуг з оформлення документів, видачі дозволів, ліцензій, тощо можуть бути надані оперативніше, за допомогою електронних он-лайн сервісів і, відповідно, дешевше для громадян. Між іншим лідером в наданні онлайн-послуг, які економлять час і гроші громадян та держави є Міністерство юстиції, МВС не поспішає вводити в себе ці іновації.

Бюджету цього року витратить на МВС 41,079 млрд. гривень. Міністерство загалом минулого року адмінпослугами заробило трохи більше 1% від грошей, які витрачає.

Із загального бюджету МВС на Державну міграційну службу йде – 1,4 млрд. гривень, на себе вона заробляє 18% від видатків оформлюючи закордонні паспорти, право на проживання і тому подібні документи.

Нарешті Нацполіції перепадає 14,7 млрд. гривень, з них вона заробляє близько 0,01% на бюрократії, яка пов’язана з оформленням зброї.

Дані: відповідь на публічний запит Департаменту фінансово-облікової політики МВС

Джерело: Тексти

 

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code