Боротися із контрабандою в зоні АТО хочуть довірити силовику Азарова з цікавою біографією

Перегляди: 757

«Офіцер за дорученням» екс-головного податківця і губернатора Луганщини «азарівця» Олександра Антипова може очолити луганський спецпідрозділ «Фантом»

Про Олександра Феська, якого лобіюють на посаду керівника підрозділу податкової міліції ДФС на Луганщині, відомо не багато. Деякий час працював в структурах луганського управління СБУ, потім перейшов до державної податкової адміністрації, де більше десятка років був довіреним силовиком непотоплюваного Олександра Антипова. У вузьких колах його навіть називали «офіцером за дорученням» Олександра Миколайовича (Антипов на Луганщині був, постаттю чи не рівнозначначною господарю регіону Олександру Єфремову і вони навіть конкурували). У різні часи Фесько обіймав посади начальника відділу по боротьбі з корупцією, відділу внутрішньої безпеки, а Революцію Гідності він зустрів вже в чині керівника управління внутрішньої безпеки податкової адміністрації. І хоча посада передбачає певну непублічність, амбітний Фесько в ЗМІ все ж засвітився.

Боротися із контрабандою в зоні АТО хочуть довірити силовику "азарівця" Антипова - фото 1

І не тільки в іміджевих статтях та замовних новинах. Ось як розповідав про зустріч із Олександром Михайловичем податківець Сергій Іванов, якого у розпал Майдану, в кінці січня 2014 року, звільнили через публікації критичних матеріалів у власному блозі в livejournal про діючу місцеву (єфремівську) та центральну владу. Власне незаконне звільнення відбувалося у присутності Феська.

Боротися із контрабандою в зоні АТО хочуть довірити силовику "азарівця" Антипова - фото 2

Втім, вже після перемоги Майдану, в травні 2014 року, Фесько несподівано сплив у Києві на більш ласому місці. Його призначили на посаду начальника відділу внутрішньої безпеки Центрального офісу з обслуговування великих платників фіскальної служби, де він (незрозуміло яким чином?) пройшов люстрацію і успішно працював аж до жовтня минулого року.

Боротися із контрабандою в зоні АТО хочуть довірити силовику "азарівця" Антипова - фото 3

Боротися із контрабандою в зоні АТО хочуть довірити силовику "азарівця" Антипова - фото 4

Боротися із контрабандою в зоні АТО хочуть довірити силовику "азарівця" Антипова - фото 5

Боротися із контрабандою в зоні АТО хочуть довірити силовику "азарівця" Антипова - фото 6
Таким чином виникає цілком слушне питання, як чиновник, який обіймав досить серйозну посаду за часів Януковича, вірно служив людині Азарова – Олександру Антипову, може працювати на керівних посадах зараз?

Щоб відповісти на це питання слід звернути увагу на безпосереднього керівника Феська в, на той момент, головному управлінні власної безпеки ДФС – Олександра Власова, який і перетягнув його з Луганська до Києва. Власов, як і його підлеглий, — посадовець досить закритий і свою офіційну біографію не афішує. І зрозуміло чому. З невеличкого досьє, опублікованого в Урядовому кур'єрі, ми дізнаємося, що Олександр Сергійович – уродженець Донеччини. До 2010 року працював в органах СБУ. Після перемоги Януковича, на початку 2010 року його призначають першим заступником начальника управління внутрішньої безпеки державної податкової адміністрації. А тут варто зауважити,  що посадовець такого рангу має подвійне підпорядкування – безпосередньо голові ДПА та СБУ. Тобто, ми розуміємо, що він водночас підпорядковувався голові ДПА Олександру Папаїці (березень-грудень 2010 року) та голові СБУ Валерію Хорошковському (березень 2010- січень 2012). Втім на цій посаді він надовго не затримується, і в 2011 році переходить в Мінекономрозвитку заступником директора департаменту державних закупівель та державного замовлення. Де плідно працює (читай опікується тендерами) до 2013 року.

Боротися із контрабандою в зоні АТО хочуть довірити силовику "азарівця" Антипова - фото 7

Тут би його кар'єра мала б і закінчитися разом із кар'єрами інших відомих регіоналів. Втім, вже в березні 2014 року, посадовець Януковича повертається до Міністерства доходів і зборів на посаду першого заступника начальника головного управління внутрішньої безпеки Міндоходів. А ще за рік, у лютому 2015 року, він очолює щойно створений підрозділ податкової міліції ДФС України «Фантом», який має необмежені повноваження та основна задача якого — контроль за переміщенням вантажів через лінію розмежування. До відома, цей підрозділ займається перевіркою звернень підприємців та наданням дозволів на переміщення товарів через пункти пропуску в зоні АТО, розслідуванням кримінальних злочинів у сфері оподаткування, у т.ч. робота у складі зведених мобільних груп спільно з представниками СБУ, Держприкордонслужби та міліції по недопущенню переміщення вантажів поза межами пропускних пунктів.

За нашими даними, в цьому році підрозділ очікує певне переформатування, і Власов лобіює призначення його протеже — Олександра Феська керівником луганського підрозділу. Тепер боротися із контрабандою вони будуть разом. Більш того, повернення «антипівців» в ДФС на Луганщині спостерігається по всій вертикалі. Ми вже писали про те, що у вересні начальником спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників було призначено колишнього керівника Феська — Андрія Мироненка. Зазначимо, що практично вся кар’єра Мироненка пов’язана з Олександром Антиповим. Так у 2003–2005 він обіймав посаду – заступника голови податкової адміністрації. І це саме його Антипов, коли став губернатором Луганщини, поставив на своє місце – головою ДПА. Крім того, керівником управління внутрішньої безпеки в луганській ДФС Фесько після міграції в Київ поставив свою людину – Дениса Маресьєва, а більшість його підлеглих приїхали в Сєвєродонецьк із Старобільська – малої батьківщини Феська.

Заслуговує на увагу і той факт, що з новою посадою відбулися певні поліпшення і в родинному бізнесі Олександра Михайловича Феська. Так нещодавно компанія його дружини Людмили Фесько «ТК Едельвейс» виграла тендер на поставки автогазу «Укрпошті» на мільйон гривень. Цікаво, що учасником тендера була і компанія Коломойського ТОВ ВТФ «Авіас» (Дніпропетровськ), яка запропонувала найнижчу ціну. Але конкурсний комітет відхилив пропозиції «Авіас», «Таблерона» та «Мікс маркет» через неповний пакет поданих документів. Наприклад, у «Авіас» були відсутні печатки Держкомстату на документах фінансової звітності.

Варто зазначити, що така вертикаль є досить важливою для самого екс-головного податківця Антипова. Подейкують, що його дружина Світлана і досі перебуває на окупованій території та курує контрабанду медикаментів до Луганська (до захоплення міста вона працювала завідувачкою кафедри Луганського медичного університету).

Тож можна констатувати, що поки українські військові гинуть на сході, а жителі Донбасу потерпають від злиднів, посадовці Януковича-Азарова-Єфремова-Антипова збільшують свої статки біля державної годівниці, один в один, як і за часів Ющенка.

Джерело: Depo

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code