ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ ЗАПРОШУЄ ШКОЛЯРІВ ПО ТЕСТУ ОБРАТИ СОБІ ПРОФЕСІЮ

Перегляди: 725

Вибір професії – дуже важливе рішення. Його результат впливає не тільки на майбутнє матеріальне благополуччя людини і її успішність в обраній професії, а й на самооцінку, психологічний комфорт, і особливо на те, чи буде вона відчувати себе щасливою. Щоб вибір професії не став помилковим, психологи радять проходити профорієнтаційне тестування

528b8eebeca881e9ab35bdfd4eb1e134_L

Саме за допомогою тестів можна визначити професійні нахили, здібності та індивідуально-психологічні особливості людини і в результаті спрогнозувати її успішність у тих чи інших сферах діяльності та конкретних професіях. Проходити тестування у процесі прийняття рішення щодо вибору професії потрібно декілька разів, а вперше зацікавитися цим питанням варто у 14 років.

Технології не стоять на місці, і сьогодні тестування реально пройти самостійно в режимі on-line. Правда, за такого способу самопізнання є ризики, пов’язані з трактуванням результатів тесту. Ситуація схожа на таку: Ви – не медик за фахом, отримуєте з медичної лабораторії результати досліджень і … самостійно призначаєте собі лікування, яке можливо, призведе до неочікуваних наслідків. Тому, отримавши результати тесту, обов’язково зверніться за консультацією до професіоналів. Наприклад, до профконсультантів центрів зайнятості.

Консультація з фахівцем щодо вибору професії важлива у будь-якому віці, особливо, коли професійна стежина обирається вперше. Так усі центри зайнятості на постійній основі надають безкоштовні профорієнтаційні послуги учням загальноосвітніх навчальних закладів, в тому числі за допомогою тестів.

За статистикою щорічно ґрунтовне тестування у центрах зайнятості Київщини проходять понад 7 тисяч майбутніх випускників. Левову долю з них складають ті, що підходять до вибору професії серйозно. Та все частіше звертаються школярі, що належать до категорії невпевнених. Саме для них 10 травня в Україні стартував загальнонаціональний проект з профорієнтаційного тестування. Тільки за 2 місяці з моменту його старту правильність обраного професійного шляху за допомогою тестів перевірили 500 осіб із числа учнів випускних класів. Це не просто цифри, це —  їх перше доросле рішення.

Тож, якщо є бажання підійти до вибору професії з позиції дорослої людини, не гайте часу, навіть, якщо до закінчення школи Вам залишається ще 2 роки.

Тетяна Дем’янюк, начальник відділу організації профорієнтації

Київського обласного центру зайнятості

Источник БЦ

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code