Чи перетворять жінки День Захисника України на свято шкарпеток і піни для гоління

Перегляди: 969

14 жовтня українці вперше відзначатимуть на державному рівні День Захисника України

Але є небезпека, що нащі жіночки, в бажанні не залишити чоловіків без власного свята, перетворять цей день на дублікат 23 лютого. Depo.ua дізнавася, що робити, щоб цього не сталося.

Цього року в українців з'явилося нове державне свято — указом президента 14 жовтня — день Покрови Пресвятої Богородиці, Українського козацтва та річниця створення УПА, стало державним святом — Днем Захисника України.

До цього, ще в лютому, напередодні радянського «Дня Защитника Отечества» українські жінки пояснювали, чому продовжують вітати чоловіків із днем армії не існуючої держави тим, що мовляв, не залишати ж їх подарунків. В нас, казали вони, є 8 березня (до речі також радянське свято), і чоловіки також мають право на «свій день».

Хотіли — отримали. Але тепер, напередодні 14 жовтня у свідомих українок виникає важливе питання — що б такого придумати, аби свято не перетворилося на банальне дарування гвоздичок, одеколонів та приладів для гоління. Для когось може і шкарпетки з бритвою — бажаний подарунок, проте левова частка чоловіків на такі речі усе ж таки ображається, власне, як і жінки 8 березня на фартухи та швабри.

В непростому визначенні того, що дарувати і як святкувати міг би статися при нагоді досвіт пращурів, але зараз він нам нажаль нічого не підказує.

Чи перетворять жінки День Захисника України на свято шкарпеток і піни для гоління - фото 1

Відомий український історик, голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович — той самий, який запропонував зробити святом Захисника України 14 жовтня, розповів depo.ua, що в стародавній, дорадянській Україні святкували тільки День Матері, а от дня батька, чи якогось іншого «чоловічого» свята ніколи не відзначали.

Крім того, на думку В'ятровича, день Захисника України — то свято не лише чоловіче,  адже Батьквіщину зараз захищають і жінки.

«Тобто, це свято має більш широке значення, ніж радянське 23 лютого. Але не буде нічого поганого, якщо в цей день українські жінки вітатимуть чоловіків», — каже він.

Чи перетворять жінки День Захисника України на свято шкарпеток і піни для гоління - фото 2

Зважаючи на те, що традиції святкування «чоловічого дня» в Україні нема, дуже нагальним буде 14 жовтня її започаткувати. Психолог Наталія Улькоакцентує увагу на тому, що варто було б зосередитися не на атрибутиці, а на семантиці цього дня:

«Я вважаю, те що в нас з'явився день вшанування українського захисника, те що ми визнали, що в українців тепер є день відзначення нашої мужності — саме по собі подарунок», — каже вона.

Жінкам цього дня, на думку психолога, зовсім не обов'язково щось купувати.

«Можна сказати близькому чоловікові, що я тебе шаную, поважаю, я тебе вважаю своїм захисником — слово це також подарунок, іноді дорожчий за усе», — пояснює пані Наталя.

Продовжуючи тему схожості та несхожості Дня Захисника України з «Днем Защитника Отечества» ми запитали в психолога, чи доречно вітати 14 жовтня всіх чоловіків, як це робилося раніше, або тільки військових та бійців АТО.

«Дарування подарунку дає психологічну прив'язку до дня. Коли ми кожного року отримаємо в якійсь день подарунок, ми відчуваємо себе причетними до того, що у цей день відзначається. Тому раніше, ще за радянськиз часів, і маленьких хлопчиків також поздоровляли, щоб вони відчували себе майбутніми захисниками Батьківщини. Моживо, доречно було б робити це і зараз. Але так, щоб у цей день маленькі і вже дорослі чоловіки вітали один одного. Хлопці відчуватимуть спадкоємність і змалку звикатимуть до того, що вони є захисниками Батьківщини», — вважає пані Наталія Улько.

Що з цього приводу думають пересічні громадяни дізнатися важко. В чоловіків питатися про те, що вони хочуть у подарунок марно, бо вони в нас всі скромні і кажуть, що їм достатьно тільки посмішки, а в жінок про те, що вони подарують — тим паче, бо що ж це тоді буде за сюрприз.

Тому, щоб українці могли дізнатися думку одне одного стосовно святкування 14 жовтня, depo.ua вирішив опитування.

Чи перетворять жінки День Захисника України на свято шкарпеток і піни для гоління - фото 3

Джерело: Depo.ua.

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code