Чи залишиться Київщина без світла та тепла?

Перегляди: 428

Учорашнє рішення Кабміну про введення надзвичайних заходів в енергетицівикликає багато запитань політично-економічного характеру. Зокрема, про те, чи справді ми не можемо обійтися без вугілля з окупованого Донбасу. Та головне питання – просте: які наслідки чекати у даній ситуації жителям Київської області?

Влада не спромоглася організувати достатній запас вугілля

Влада не спромоглася організувати достатній запас вугілля

Київська область на сьогоднішній день належить до найбільш енергонасичених регіонів України. На Київщині розміщуються теплоелектропідприємства, потужність яких становить близько 3200 МВт. Потужність Трипільської ТЕС становить близько 57% від загальнообласного показника. Ця електростанція є найпотужнішою на Київщині, тому від її роботи залежить, чи буде світло в наших домівках. Ця ТЕС забезпечує електроенергією не лише столичну, а й сусідні Черкаську та Житомирську області.

Нині основним паливом слугує високоякісний антрацитовий штиб. Альтернативою для нього може слугувати використання мазуту як палива, але його енергопродуктивність значно поступається вугіллю. До того ж з 6 блоків лише два можуть працювати на мазуті.

За понад 40 років експлуатації Трипільська ТЕС виробила понад 350 млрд кВт/год електроенергії та 5,5 млн Гкал енергії. Разом з тим останні 10 років ТЕС знаходиться на межі банкрутства, але державу це не дуже хвилює, хоча підприємство щороку реалізовує енергії на суму близько 2 млрд грн.

Крім вищезгаданої ТЕС на території Київської області є не менш важлива теплоцентраль, яка працює переважно на вугіллі. Столична Дарницька ТЕЦ забезпечує теплом 1036 житлових будинків і понад 120 шкіл та медичних установ Києва.

Проект Дарницької теплоелектроцентралі розробили у 1954 році. У той час він був високотехнологічним, що стало причиною схвалення будівництва ще 16 таких ТЕЦ в Україні та за кордоном. З 2012 року власником підприємства стало ТОВ «Євро-Реконструкція», яке забезпечує централь вугіллям та несе відповідальність за його роботу. Єдині теплоцентралі у Київській області, роботі яких на даний момент нічого не загрожує, є Київські ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, так як вони працюють на природному газі.

Не зважаючи на значимість Трипільської ТЕС та Дарницької ТЕЦ у забезпеченні енергетичної стабільності регіону – робота станцій під загрозою зриву. Адже вугілля марки антрацит, яке найбільш підходить для роботи станцій, постачається виключно з окупованих територій на Донбасі.

Нагадаємо, 16 грудня 2016 року бійці добровольчих батальйонів висунули свої вимоги стосовно повернення військовополонених. У разі невиконання яких військові погрожували розпочати блокаду окупованих територій. Колишній в. о. начальника штабу батальйону «Айдар» Валентин Лихоліт заявляв, що не буде пропускати на територію України метал, вугілля та деревину із зони АТО. До цієї акції приєдналася низка народних обранців, які публічно заявляють про неприйнятність торгівлі з проросійськими формуваннями, а також говорять про величезні об’єми контрабанди, яка відбувається на лінії розмежування.

В уряді заявляють: якщо найближчим часом постачання вугілля не відновиться, то це призведе до енергетичного колапсу. Мовляв, Кабмін не встигне купити вугілля закордоном. До того ж за словами міністра енергетики Ігоря Насалика, закупівля вугілля закордоном збільшить витрати на 15 мільярдів гривень.

13 лютого, на засіданні антикризового штабу, компанія «Укренерго» та Міністерство палива та енергетики запропонували Кабінету Міністрів ввести надзвичайний стан на ринку електроенергії. А голова НЕК «Укренерго» Всеволод Ковальчук заявив, що у випадку повної блокади вугілля в Україні вистачить лише на 40 днів. Постраждає не тільки Київська область, а й вся країна.

Вчора, 15лютого, Кабмін прийняв розпорядження «Про вжиття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електроенергії» для стабілізації ринку енергетики. У свою чергу прем’єр-міністр Володимир Гройсман висловив свою категоричну позицію з приводу блокування поставок вугілля на територію України із зони проведення АТО.

«Я вважаю, що блокада вугілля це злочин. Принаймні що стосується вугілля, про інше не берусь судити. Ми будемо управляти системою таким чином, щоб мінімізувати будь-які негативні наслідки. Хочу підкреслити, що відключення електрики будуть відбуватися тільки у крайніх випадках. І то ми заздалегідь будемо про це інформувати», — повідомив голова уряду. Щоправда, він не пояснив, чому українська влада так і не спромоглася диверсифікувати поставки вугілля.

У свою чергу, генеральний директор ПАТ «Центренерго» Олег Коземко, коментуючи ситуацію з постачанням вугілля на Трипільській ТЕС, повідомив, що у зв’язку напруженою енергетичною ситуацією споживачі повинні бути готовими до віялових та аварійних відключень. За його інформацією, сьогодні на Трипільській ТЕС 84 тис. тон вугільної продукції і при роботі в мінімальному складі обладнання споживається 6 тис тонн на добу. «При переході, як це сталося сьогодні, на роботу складом обладнання нижче мінімального, вона працює на одному енергоблоці і єдиним корпусом, ТЕС буде споживати приблизно 1,7 тис тонн вугільної продукції. Якщо не буде зупинене блокування, тоді доведеться вводити графік аварійних обмежень, потім графік аварійних відключень. У будь-якому випадку все це сильно буде відчувати споживачі. Якщо не буде поставок вугільної продукції, ми, на жаль, до цього прийдемо», — зазначив він.

Источник Моя Київщина

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code