Чим довше триватиме блокада, тим швидше збунтується Крим, — економіст

Перегляди: 688

У студії Телеканалу новин «24», — голова Комітету економістів України Андрій Новак розповів про економічні наслідки блокади Криму та реструктуризацію українського боргу

Запаси харчів у Криму

Якщо йдеться саме про продуктову блокаду, то запасів харчів нетривалого зберігання у Криму, може вистачите максимум на 1 місяць. Продукти тривалого зберігання (консерви — «24»), там термін може сягати 3-6 місяців.

Перша відчутна хвиля продовольчої блокади наступить протягом наступного місяця. Блокада також призведе до різкого зростання цін на продукти, які є в Криму зараз.

Санкції

У окупаційної російської влади не буде іншого виходу, як завозити продукти на півострів морським або повітряним шляхом. Однак, з тим можуть виникнути серйозні проблеми, бо на території Криму діють міжнародні економічні санкції, тому іноземні перевізники можуть відмовитись від постачання харчів.

Економічні санкції щодо Криму є набагато суттєвіші, ніж санкції, що діють проти усієї Росії.

Якщо міжнародна компанія матиме торговельні операції з будь-ким на півострові, то вона одразу стає об’єктом санкцій.

Зростання цін у Криму

Подорожчання продуктів на території Криму складе, як мінімум на 50%. Російська влада не зможе збільшувати зарплати кримчанам, аби вони вільно купляли дорогі продукти, які ймовірно будуть постачатись літаками чи кораблями.

Чим довше буде тривати економічна блокада, тим швидше можна очікувати бунту кримського населення.

Повернення Криму до України

Блокування Криму має тривати, як мінімум півроку, до неї треба долучити енергетичну блокаду і блокування постачання питної води. Крим є не самодостатньою територією. Крим повністю залежний від материнської України по всіх основних ресурсах. Ось тоді Україна має більше шансів повернути Крим.

Реструктуризація державного боргу

Якщо після проведення реструктуризації уряд продовжує говорити про її розширення, то проблеми українського бюджету залишаються на порядку денному. Це відбувається, тому що уряд заявив про підвищення соціальних стандартів та індексацію виплат.

Навіть незначне підвищення на 13% для державного бюджету є надто обтяжливими.

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code