Чиновники Польщі й України незабаром обговорять конфліктні питання

Перегляди: 225

Міжурядова польсько-українська комісія з історичних питань проведе чергову зустріч найближчим часом

crop (3)

Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар, передає «Польське радіо».

За його словами, нині триває підготовка чергової зустрічі польсько-української комісії, серед завдань якої буде пошук діалогу щодо історичних розбіжностей.

Боднар підкреслив, що проблеми історичних пам’ятників, ексгумації жертв, а також питання, пов’язані з внесенням змін до польського Закону про Інститут національної пам’яті, стануть темами зустрічі.

У Варшаві вимагають дозволу на ексгумацію жертв і будівництво меморіалів на місцях загибелі поляків, зокрема, польських солдатів, загиблих на території сучасної України в 1939 році, а також легіонерів, похованих в районі села Костюхнівка Волинської області.

Як відомо, Інститут національної пам’яті України ініціював мораторій на ексгумацію поляків в Україні у відповідь на вандалізм щодо українських пам’ятників на території Польщі, зокрема, на кладовищі у Грушовичах під Перемишлем.

Директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович заявив, що Україна зможе дозволити ексгумацію останків польських жертв тоді, коли польська сторона надасть своє бачення легалізації українських пам'ятників у Польщі.

Україна звернулася до Польщі з пропозицією відновлення співпраці між інститутами нацпам’яті, міністерствами культури та міжнародними комісіями, котрі займаються історичними питаннями.

Міжнародна комісія, що в ній з польського боку головує віце-прем’єр Пйотр Ґлінський, а з українського — віце-прем’єр Павло Розенко, зустрічалася в лютому у Варшаві. Тоді порозуміння досягти не вдалося.

Источник Украинская правда

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code