Чому Києву віддали Євробачення-2017

Перегляди: 436
Арена, інфраструктура, готелі та інше. Чим столиця виборола право на пісенний конкурс

Сьогодні у Кабміні міністр культури Євген Нищук оголосив місто-господаря «Євробачення-2017». За підсумками голосування ним став Київ. З шести претендентів фіналістами були обрані Київ, Дніпро і Одеса.

До останнього головними конкурентами і фаворитами вважалися Київ і Одеса. І як зазначив Євген Нищук, міста мали рівні шанси.

Рішення щодо міста-господаря приймав оргкомітет, до складу якого входили прем'єр-міністр Володимир Гройсман, міністр культури Євген Нищук, генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія і профільні міністри.

Ураховуючи вимоги, які висунула Європейська мовна спілка до міста проведення, оргкомітет порівняв претендентів.

Визначальним моментом, який вплинув на рішення, були і фінансові гарантії від міста.

Що є такого у Києва, чого не мають Одеса та Дніпро

2 міжнародні аеропорти, залізничний вокзал, 265 готелів, здатних розмістити понад 23 тис. гостей, цілком відповідають вимогам Європейської мовної спілки.

Одним з головних питань для інспекційної групи була арена. Спершу Київ пропонував обрати місцем проведення «Палац Спорту», але зрештою зупинилися на Міжнародному Виставковому центрі на Лівому березі.

Його місткість 50 тис. гостей, що цілком відповідає вимогам.

На НСК «Олімпійський» планують розмістити прес-центр та «Євроклуб», на площі Троїцький — «Євромістечко». Ще одним майданчиком для «Євроклубу» може стати вертолітний майданчик.

Для організації безпеки, яка є надзвичайно важливою, усі локації об'єднають у своєрідне «місто в місті». Усі локації розмістять поруч, щоб гостей та делегації було легше охороняти.

Зону відкриття з червоною доріжкою розташують на Софійській площі, де також розмістять одну з п'яти фан-зон. Закриття «Євробачення»-2017 планують провести в «Мистецькому Арсеналі».

До конкурсу, який відбудеться у травні, в МВЦ планують покращити якість звуку. Також попереду робота з ландшафтним дизайном.

Київ надав гарантії, що на саме шоу витратиться не менше 200 млн грн, на підготовку всіх локацій та інфраструктури – 1 млрд грн.

Недоліки Одеси та Дніпра. Думка оргкомітету

У Дніпрі були ризики з ареною. Як зазначив Євген Нищук, масштабна реконструкція арени «Метеор» для проведення в ній конкурсу мала б розпочатися ще місяць тому.

Одною з головних проблем стала кількість готелів. У Києві такої проблеми нема.

Кандидатура Одеси була дуже привабливою, але також існували ризики. Головне питання полягало у покритті арени «Чорноморець». Ці роботи дуже дороговартісні. Але справа ще й у тому, що витрата таких коштів не аргументована, адже для футбольних матчів покриття не потрібне.

Проблема також з аеропортом. Додаткові роботи планували завершити до березня, а це членам оргкомітету здалося ризикованим.

Важливий аспект і безпековий. В Одесі вбачають ризики через близькість до Придністров'я, і Дніпрі – через близькість до зони АТО.

Джерело: Еспресо

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code