Чому московський піп крутіший за нардепів та Суркіса?

Перегляди: 767

Інцидент між поліцейським та владикою Павлом показав, що московські священники у нашій країні є кастою недоторканих

Українці продовжують обговорювати скандал з намісником Києво-Печерської Лаври митрополитом Павлом, водій якого, порушивши правила дорожнього руху, навіть не вийшов поспілкуватися з правоохоронцями — його шеф-священник заборонив це робити.

Відкинемо лірику і розберемося в усьому сухою мовою Правил дорожнього руху.

По-перше, за усе, що відбувається на дорозі, у тому числі порушення правил, відповідає виключно водій машини.

На скандальному відео видно, як поліцейський каже, що водій митрополита Павла порушив ПДР.

За логікою речей, розбиратися у всьому цьому повинен саме водій чорного «Мерседеса». Втім, той навіть не вийшов з машини, щоб як мінімум показати поліцейському водійське посвідчення і документи на машину. Абсолютно нормальна процедура у спілкуванні поліцейських і водіїв.

Але священнику захотілося показати, що рулить усіма процесами саме він, як у Києво-Печерській Лаврі. Мовляв, водій слухається тільки мене: дозволю показати документи, тоді покаже, а не дозволю — буде сидіти за кермом як вкопаний.
Але вибачте, дорога — це вже не володіння митрополита і тут усі рівні. На ще кілька зауважень поліцейського, що водій священника порушив правила, представник церкви відповідає: «Нічого, слава Богу».

Виходить, намісник Києво-Печерської Лаври сам «освячує» порушення правил дорожнього руху своїм водієм і каже, що це на славу Богу...

Більше того, замість намагання загасити конфлікт у самому зародку, представник церкви пішов у наступ на поліцейського. На думку митрополита Павла, якщо поліцейський не був у церкві в якийсь день, то він порушив... Мабуть священник мав на увазі порушення церковних приписів.

А раптом той поліцейський є мусульманином і йому треба ходити у мечеть, а не у церкву? Митрополит Павло ж не знав яку віру сповідує правоохоронець з яким він вирішив «погризтися». Напевно, намісник Києво-Печерської Лаври переконаний, що усі повинні ходити у православну церкву і, виключно, московського патріархату.

Буквально вчора на сайті Києво-Печерської Лаври з`явилося звернення митрополита Павла стосовно цього інциденту. Виявилося, що це трапилося ще влітку. Священник наполягає, що його водій нічого не порушував, проїхавши на дорожній знак «Рух заборонено». Представник церкви навіть виклав витримки з Правил дорожнього руху, де вказано, що під такий знак можуть їздити автомобілі, які обслуговують людей, що працюють у зоні вищезазначеного дорожнього знаку. Усе наче за правилами.

Забув тільки митрополит Павло, що поліцейський мав повне право перевірити у водія чорного «Мерседеса», чи дійсно ця автівка обслуговує людей, що працюють на території Лаври. В кінець-кінцем кожен поліцейський не може знати, які саме машини возять священників!

Показав поліцейському на його вимогу усі посвідчення та й їдь собі з Богом. Але митрополит Павло вирішив по-своєму. Це виглядає так, як би поліцейський зупинив водія маршрутки, а за нього вступилися б усі пасажири.

Врешті-решт у своєму зверненні він каже, що не розуміє, чому скандал за його участі так жваво обговорюється у соціальних мережах.

Ця ситуація є показовою, адже з`явився прецедент: водії священників можуть робити на дорозі усе, що завгодно і їм за це нічого не буде. Усе розрулить всесильний священник.

Поліцейські теж діяли якось розгублено. Напевно як би перед ними був рядовий водій на «Таврії», реакція правоохоронців була б більше наполегливою. А тут цілий митрополит Павло.

Виходить, що церковники є навіть крутішими за народних обранців. Влітку поліцейські склали протокол на народного депутата Мельничука за те, що він керував машиною без документів. Тоді нардепу не допомогла навіть його недоторканість. Крім того, влітку під гарячу руку поліцейських потрапив віце-президент УЄФА Григорій Суркіс, коли ганяв по столиці із забороненими спецсигналами. Тоді поліцейські все ж змусили футбольного функціонера зняти заборонені крякалки і маячки. Митрополит Павло «відвоював» свого водія.

Мабуть церковна недоторканість якось магічно діє на поліцейських...

Більше новини про життя Києва читайте на Dеpo.Київ.

ФОТО: Корреспондент.net

Джерело: depo.ua

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code