Чому реформи втрачають підтримку українців

Перегляди: 187

Уряд хоче відмінити книги відгуків та пропозицій у роздрібній торгівлі та закладах харчування. Річні витрати на ведення таких книг Мінекономрозвитку оцінило в 125 млн грн, які бізнес «зекономить». Навіщо відміняти книги скарг та кому це вигідно?

630x360

Не люблю критикувати. Це завжди як останній і вимушений крок, коли все йде в розріз із твоїм розумінням напряму руху.

Але проект Постанови Кабінету Міністрів, підготовлений Міністерством економічного розвитку «Про внесення змін до Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів», є саме таким випадком.

Словом, Уряд хоче відмінити книги відгуків та пропозицій у роздрібній торгівлі та закладах харчування. Річні витрати на ведення таких книг Мінекономрозвитку оцінило в 125 млн грн, які бізнес зекономить. А крім того це призведе до покращення бізнес-клімату в країні.

Коли суспільство говорить про неефективність роботи державних органів, то воно очікує на кроки, які призведуть до швидкого результату. Реформи, які затяглися на шиї як мотузка, відштовхують людей від бажання щось змінювати.

Коли ж з’являються такі перли, над якими працює апарат міністерства з заробітними платами значно вищими за середню в країні, та за рахунок якого хочуть покращивши бізнес клімат і отримати інвестиції, то виникає єдине питання: Ви впевнені, що проблеми України саме в книзі скарг та пропозицій?

Пройдусь по розрахунках Постанови Уряду. В ній зазначається, що придбання книги та журналу обліку книг обходиться в 80 грн. Інтернет рясніє пропозиціями такої книги від 7,5 грн і до 20 грн.

Якщо Міністерство, яке впроваджує систему ProZorro, завищує ціну книги скарг у 10 разів, то це викликає тільки жаль. Для ексклюзивних покупців можна підібрати Гостьову книгу в натуральній шкірі за 5,5 тис грн. Тому середня вартість, яку полюбляють у нас рахувати, дійсно складе 80 грн.

Далі йде стаття витрат бізнесу на забезпечення процедур перевірок контролюючих органів, тобто скільки годин співробітник витратить чекаючи перевіряючого, який буде вивчати книгу. Але в нашій країні вже 5 років діє мораторій на перевірки малого та середнього бізнесу.

Тому Держпродспоживслужбу, яка займається захистом справ споживачів, навіть випадки масового харчового отруєння неможливо переконати розслідувати.

А тут якісь книги для споживачів, кожну з яких необхідно вивчати по 3 години на рік. У Держпродспоживслужбі такої кількості співробітників навіть немає.

Тому кінцева цифра «економії» українського бізнесу в 125 млн грн щорічно є бутафорською. Якщо ми порахуємо скільки бізнес був повинен зекономити після дерегуляції за останні роки, то рахунок повинен йти на мільярди. Але ми їх не бачили, і не побачимо.

Уряд видає на гору такі Постанови, витрачаючи час та гроші, втрачаючи довіру українців, при тому що довгоочікувані економічні зміни в країні не відбуваються. А перемоги, нерідко, є лише паперовими.

Источник Цензор

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code