Чому Шокін не боїться куль снайперів

Перегляди: 546

Постріл по вікнах генерального прокурора Віктора Шокіна викликає більше питань, аніж відповідей

Учорашнє повідомлення про те, що по вікнах кабінету генпрокурора Віктора Шокіна здійснили два постріли зі снайперської гвинтівки, викликало серйозний резонанс у ЗМІ та соцмережах. Погляди читачів розділилися: дехто вважає, що таки й правда на Шокіна здійснили замах на вбивство, втім дехто явно не довіряють цій версії.

Проблема полягає у тому, що ця історія виглядає абсолютно неправдоподібно. Хоча б тому, що за деякими даними, вікна кабінету Шокіна виходять у внутрішній двір ГПУ. Окрім того, дивним виглядає два постріли зі снайперської гвинтівки. Це не автомат і не кулемет, щоб стріляти з нього мало не чергами. Якщо снайпер не влучає у ціль з першого разу, другий постріл вже ніхто не робить: потенційна жертва вже піднята на сполох. Крім того, якийсь поганенький виходить кілер — стріляти в приміщення, де відбувається нарада, тобто багато людей, зі снайперської гвинтівки, коли є достатньо часу для спокійного прицілювання і не влучити взагалі ні в кого може лише людина дуже погано знайома з процесом стрільби, або ж та що в принципі не хоче ні в кого влучити.

До того ж, якщо стоїть мета фізично прибрати Шокіна, стріляти зручніше було б в іншому місці. Тим паче, всім добре відомо про будинок Шокіна площею 870 квадратних метрів, який він подарував невідомій панянці Вероніці-Анастасії Гриневич і де регулярно з’являється.

У будь-якому разі, окрім цього дивного моменту, варто враховувати по якій тонкій волосині зараз ходить Шокін-генпрокурор. Так, історія зі скандальним затриманням Геннадія Корбана окрім політичної війни між президентом та Коломойським мала ще одну мету – загальмувати процес відставки Шокіна. Підтвердженням цієї тези стала публічна заява голови фракції БПП Юрія Луценка. «Відставка Шокіна в нинішніх умовах буде означати індульгенцію для одного з олігархічних кланів від переслідування», — заявив він журналістам.

І це попри те, що на Заході вже прямим текстом говорять про необхідність відставки Шокіна. Зокрема, посол США в Україні в 2003—2006 роках Джон Гербст в інтерв'ю «Голосу Америки» зазначив, що заяви нинішнього американського посла Джеффрі Пайетта, в тому числі його гостра критика Генпрокуратури, відображають офіційну позицію Вашингтона. «Віктор Шокін вважається корупційною фігурою, що представляє цінності минулого, тому президенту Порошенко варто замінити людину на цій посаді. Генпрокуратура повинна займатися переслідуванням не тільки супротивників президента, замішаних у корупції, але і його союзників», − наголосив Гербст. Себто натяки скінчилися.

Отже сумнівний замах та гучні кримінальні справи виглядають зараз як частина кампанія з героїзації Шокіна. Інша справа, що у Верховній Раді наразі і так немає достатньої кількості голосів для відставки. Що вже говорити, що навіть під проектом постанови про відставку Шокіна стоїть лише 120 підписів з необхідних 150. А ще треба буде голосувати 226 голосами. Але гірше навіть не це – найсумніше те, що президент, схоже, справді вважає, що втримає Шокіна у кріслі генпрокурора.

Источник: Depo

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code