Чому суддя-рейдер Вікторія Сівакова не боїться люстрації?

Перегляди: 1 123

Кричуще беззаконня, що панувало в українській судовій системі, стало однією з основних причин Євромайдану. Корупційна вертикаль господарських судів, вибудувана ставлениками донецького клану, була перетворена в надприбутковий бізнес

Підприємцям «продавалися» вже не окремі судові рішення або забезпечувальні позови, а судійство справ «під ключ» по всіх інстанціях. Наближені до влади рейдери за допомогою судів могли «віджати» практично будь-яке підприємство. Не в силах розвиватися в задушливій атмосфері кулуарного «рішалово», малий і середній бізнес став справжнім двигуном народного протесту.

Нова влада задекларувала курс на оздоровлення та реформування системи господарських судів. 8 квітня Верховна Рада ухвалила так званий Закон про люстрацію суддів, який носить назву «Про відновлення довіри до судової влади в Україні». 15 квітня змінилося керівництво Вищого господарського суду України – новим головою ВГСУ був обраний Богдан Львів. Однак, позитивні зміни ще не так очевидні, як того очікує суспільство.

Більш того, деякі рейдерські схеми, запущені ще за часів Януковича, продовжують успішно практикуватися і донині. Серед найбільш показових і драматичних історій, які розгортаються прямо зараз – тяганина навколо ТОВ «Науково-виробниче підприємства «Світ» і АТ «Центр-світ». Ситуація з цим підприємством примітна навіть не стільки використанням судів у якості незаконного відчуження власності (цим в Україні мало кого можна здивувати), скільки тим ганебним фактом, що кінцевим вигодоодержувачем злочинної схеми є служитель Феміди – суддя Господарського суду м. Києва Сівакова Вікторія Вікторівна.

Але про все по порядку. До корпоративного конфлікту основними співвласниками ТОВ НВП «Світ» були Крикунов Володимир Васильович (з часткою у статутному капіталі 37%) і Шаблатович Андрій Миколайович (володів 36%). Крім того, було кілька учасників ТОВ з частками подрібніше: Скринська (Тутік) Надія Олександрівна (9%), Коштура Анжела Валеріївна (14%) і Савлюк Ірина Василівна (4%).

При чому тут суддя Сівакова, поцікавитеся ви? А ось при чому – в самий розпал Майдану, коли трон під Януковичем грунтовно захитався, 30 січня 2014 року Шаблатович нібито дарує свої 36% «НВП« Світ» якомусь Сивакову Леоніду Миколайовичу. Пан Сіваков, крім того, що він адвокат і навіть заступник голови ради адвокатів Київської області, відомий в юридичних колах насамперед тим, що є чоловіком вищезгаданої судді Господарського суду м. Києва. Адже, погодьтеся, переконувати суд маючи там родичів набагато легше, ніж не маючи їх.

Поява Сивакова серед учасників ТОВ стало першим кроком у схемі захоплення корпоративних прав в «НВП «Світ». Спочатку Сіваков діяв цілком легально – шукав зустрічей з митноритарными учасниками ТОВ «НВП «Світ» для формування контролю над суспільством. Однак «міноритарії» вирішили поступитися свої частки не Сивакову, а давно відомому їм Крикунову. 07.02.2014 року між учасниками товариства Савлюк В. В., Коштура А. В., Тутик Н.А. і Крикуновим В. В. були укладені договору дарування корпоративних прав у розмірі 27% статутного капіталу ТОВ «НВП« Світ », у зв'язку з чим Крикунов В. В. отримав контроль над суспільством, маючи 64% статутного капіталу ТОВ «НВП« Світ».

Здавалося б визначена диспозиція. Але тут то і почалися судові чудеса. Шаблатович (як міноритарний акціонер АТ «ЦентрСвет») і Сіваков (як учасник ТОВ «НВП «Світ») синхронно звернулися з позовними заявами до Господарського суду Києва. Той самий, де суддею працює дружина Сівакова Вікторія Вікторівна! Сіваков зажадав перевести на себе права та обов'язки покупця корпоративних прав ТОВ «НВП« Світ» в розмірі 27%. З аналогічним по абсурдності вимогою (але вже по відношенню до акцій АТ «Центр Світло») до суду звернувся і Шабалтович. Він хотів ні багато ні мало – перевести на себе акції Крикунова в АТ «Центр Світ» в розмірі 17%, а також 49% акцій АТ «Центр Світ», власником яких є належне Крикунову ТОВ «Спортенерджи-ком». Про те, що дії Шаблатович і Сивакова повністю узгоджувалися і були ланками одного ланцюга, свідчить хоча б той факт, що їх інтереси в суді представляв один адвокат – Рибченко О. Р.

Симптоматично, але безмежна схема, яка планувався ще при старій владі, була реалізована вже за влади нинішньої! У результаті судового «розгляду» 24.09.2014 року Господарський суд м. Києва (справа № 910/10184/14) задовольнив безпідставні вимоги Сивакова і Шабалтовича. Таким нехитрим чином тандем фактичних минаритариев Сивакова і Шабалтовича де-юре отримав контроль над ТОВ «НВП «Світ» і АТ «Центр Світ», що мають у власності значні об'єкти нерухомого майна.

Чи варто говорити, що рішення приймалося суддею Балацем, який є кумом Сіваковою В.В. і яка, судячи з усього, і домовлялася про прийняття завідомо неправосудного рішення?

Песимістичні висновки експертів і закиди громадськості з приводу відсутності скільки-небудь серйозних змін в судовій системі підтверджує і подальший хід подій. Незважаючи на блюзнірську неправосудність рішень суду першої інстанції, Київський апеляційний господарський суд (у складі суддів Буравльова, Андрієнко і Шапран) 20.11.2014 року залишив його в силі. Напевно, бажання допомогти чоловікові колеги-судді переважило закон, здоровий глузд і суддівську честь.

Експерти-правознавці стверджують, що вказані судові рішення є неправосудними, оскільки ні Господарський кодекс, ні Закон України «Про господарські товариства», ні статут ТОВ «НВП« Світ» не обмежує право учасника товариства продати чи іншим чином відступити свою частку (її частину) у статутному капіталі одному або кільком учасникам цього товариства, необхідністю одержання згоди інших учасників товариства на передачу частки. Аналогічна правова позиція міститься у всіх постановах Вищого Господарського суду України щодо застосування норм статті 147 ЦК України та ст ... 53 Закону України «Про господарські товариства»!

Що ж змушує суди робити протилежні висновки, вказуючи на казна-звідки постала необхідність отримання згоди Сивакова Л. М. як учасника ТОВ «НВП «Світ» на відчуження частки в статутному капіталі іншим учасникам цього ж товариства та його нібито існуюче переважне право перед іншими учасниками на придбання корпоративних прав товариства? Напевно, відповідь на це питання слід шукати не тільки підприємці-жертви суддівського свавілля, але і Вища рада юстиції, Вища кваліфікаційна комісія суддів України і Генеральна прокуратура. Адже очевидно, що в діях Шабалтовича А. М., Сивакова Л. М. і Сіваковою В.В. вбачається склад злочину, передбачений ч. 4 ст. 190 КК України (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах, організованою групою), а також спонукання до вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 375 КК України (постановлення суддею завідомо неправосудного рішення з корисливих мотивів).

А поки правоохоронці думають, Леонід Сіваков лише отримавши на руки зазначені судові рішення, не чекаючи відповідного судового наказу, вже 26.11.2014 направив телеграфне повідомлення про проведення загальних зборів учасників ТОВ «НВП «Світ» на 28.11.2014 в його офісі юридичної компанії ТОВ« Сиваш» з порядком денним про призначення нового директора і прийняття статуту в новій редакції.

В наявності притаманна всім рейдерам-шахраям спроба заволодіти і розпорядитися майном захопленого підприємства до того, як крапка в справі буде поставлена вищестоящою судовою інстанцією. Чи встигне і яку позицію по цій резонансній справі займе касаційна інстанція ми дізнаємося дуже скоро.

Джерело: kraina.name

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code