ЧОМУ ВОДОПРОВІДНА ВОДА МАЄ НЕПРИЄМНИЙ ЗАПАХ?

Перегляди: 608

За інформацією ТОВ «Білоцерківвода», щоліта якість річкової води в Білоцерківському верхньому водосховищі  (річка Рось) значно погіршується. Причина такої ситуації – спекотна погода, що  призводить до маловодності та цвітіння синьо-зелених водоростей в водосховищі

5203e029baf9066453a974e14eb72a60_L

Синьо-зелені водорості можуть виробляти токсичні речовини, які доволі шкідливі. Однією з причин появи цих водоростей є глобальне потепління. Середньорічна температура постійно зростає, літо стає все спекотнішим і тривалішим, а це все створює сприятливі умови для життя водоростей. Ще один фактор – це наявність поживних речовин для бактерій. Люди використовують пральні порошки, синтетичні миючі засоби тощо, які містять фосфор і фосфорні сполуки – це біогенний елемент, який є «їжею» для синьо-зелених водоростей.

Наступним чинником є стояча вода. Причина тому, зменшення або часткового припинення скиду води з Щербаківського, Володарського, Тетіївського та Шамраївського водосховищ, які знаходяться вище по б’єфу. Це призводить до зниження рівня води у Білоцерківському верхньому водосховищі.  Зменшення рівня призводить до погіршення якості води в районі водозабору та значно ускладнює роботу водоочисних споруд Білої Церкви.

Погіршують якісь води неконтрольовані скиди через рибогосподарську діяльність, мінеральні добрива сільськогосподарської діяльності, нелегально скинуті неочищені стічні води підприємств, а нерідко сміття й самих мешканців, що відпочивають або живуть біля річки».

Проте фахівці підприємства запевняють, що контролюють якісь води перед подачею у міський водогін. Проте, періодично може бути відчутний неприємний (характерний для цього періоду) річковий запах, який не становить загрози для здоров’я людини і є наслідком незадовільного стану якості води в р. Рось.

Источник bc-news

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code