Ціна питання: навколо форми для олімпійців назріває скандал

Перегляди: 581

Прес-аташе НОК Іван Бондарчук спростував інформацію про те, що форма для олімпійської збірної України обійшлася бюджету в 2 млн дол. За його словами, PEAK sport надасть її безкоштовно. В той же час олімпійська чемпіонка Стелла Захарова, заявила, що їй соромно за таку форму

Цього року українські спортсмени поїдуть на Олімпіаду в Ріо-де-Жанейро в формі, яку розробив український дизайнер Андре Тан. Як повідомив глава наглядової ради Інституту світової політики Віктор Шлинчак в ефіре «ГС», на цю форму Національний Олімпійський комітет витратив близько 2 мільйонів доларів. Сам Шлинчак теж займався розробкою форми для збірної і готовий був віддати її безкоштовно, йшлося про 350 комплектів. Але ось в НОК від пропозиції відмовилися.

Про те, хто і на яких умовах надає спортивну форму збірній України, в ефірі радіостанції Голос Столиці прокоментував прес-аташе Національного Олімпійського комітету Іван Бондарчук.

Скажіть, чому ж комітет відмовився від пропозиції Віктора Шлинчака і не прийняли нову форму для національної збірної безкоштовно?

— Національний Олімпійський комітет, який є громадською організацією, заключив угоду з компанією PEAK sport, яка діє до 2020 року. І згідно з цією угодою, повністю на безкоштовній спонсорській основі компанія надає для потреб олімпійських команд на дорослі літні та зимові олімпійські ігри, юнацькі олімпійські ігри літні та зимові, європейські ігри, а також літні та зимові юнацькі олімпійські фестивалі, форму в повному комплекті. І ще раз наголошую, повністю безкоштовно. Ні держава, ні спонсори Національного олімпійського комітету не витратили на цю форму жодної копійки.

Але за словами Шлинчака 2 млн. доларів було витрачено на цю форму. Це неправда?

— Я ще раз наголошую, що є угода. Угодою передбачено, що компанія — постачальник спортивної екіпіровки надає цю форму безкоштовно повністю, і спортивну, і парадну форму. І це здійснюється до 2020 року. Так було під час перших європейських ігор в Баку, так буде і на Ріо-де-Жанейро і на наступні ігри.

Яким чином обиралася компанія для пошиття форми?

— Велися переговори з цілою низкою компаній. Тому що, як ви знаєте, угода з компанієюBosco була завершена. І те, що я перерахував, це екіпіровка і юнацьких, і дорослих команд. Щоби ви розуміли, цифри, які витрачає компанія на виготовлення форми, вони десь дорівнюють цифрі з шістьма нулями.

Коли цей контракт був підписаний? І про яку фінансову допомогу йдеться? Про які суми?

— Контракт підписаний в 2014 році. А суму розголошувати неможливо за умовами контракту.

5 серпня починаються олімпійські ігри. Комплекти форми вже відшиті?

— Форма вже готова. Вже почалася екіпіровка команд. Розроблений графік, відповідно до індивідуальних графіків підготовки всіх спортсменів з урахуванням того, хто на яких зборах, хто на яких змаганнях перебуває.

Про те, якою має бути форма для національної збірної, в ефірі «ГС» розповіла олімпійська чемпіонка зі спортивної гімнастики, глава благодійного фонду «Спорт і діти», організатор міжнародного турніру в Києві Ukraine Nation Cup Стелла Захарова.

Ви бачили нову форму для українських спортсменів, розроблену Андре Таном? Що можете сказати про неї?

— В Україні дуже багато українських дизайнерів і виробників, наших компаній, які могли б розробити шикарну форму. І невже ми сьогодні себе так повинні не поважати в нашій країні, щоби не віддати нашим дизайнерам пошив форми. Я думаю, що люди б дуже-дуже сильно постаралися і пошили прекрасну форму для національної збірної команди України на Олімпійські ігри.

У Національному Олімпійському комітеті стверджують, що форму дали безкоштовно. І плюс ще фінансова допомога на підготовку олімпійської збірної. А змогли б українські дизайнери безкоштовно пошити?

— Ви зрозумійте, що коли виходить національна збірна країни в тій чи іншій формі з зображенням торгової марки, ця компанія отримує величезну рекламу. Звичайно, компанії це вигідно, коли її бренд виходить на світовий рівень. Розумієте, тому вона ще й доплачує. Але таку неліквідну форму, яку отримала сьогодні національна збірна команди України, за всі часи я не пам'ятаю. Мені, наприклад, соромно.

Чому тоді Національний Олімпійський комітет віддав перевагу китайській фірмі, яка неякісну, на вашу думку, форму шиє, а не звернувся до іншої компанії або українським дизайнерам?

— Відповісти за Національний Олімпійський комітет не можу, але мені здається, що сьогодні нам треба думати про спортсменів, а не про свої особистісні якихось привілеї. А в нас сьогодні все навпаки виходить.

Раніше голова наглядової ради Інституту Світової політики Віктор Шлинчак відзначив, що НОК використав непрозорі схеми при виборі розробника костюмів для національної олімпійської збірної.

 

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code