ДБР відзвітувало про свою роботу за перше півріччя 2020 року

Перегляди: 197

Зазначається, що все більше актів було скеровано до судів, а слідчі ДБР арештували майна як мінімум у п'ять разів більше ніж за весь 2019 рік

5f2121b13ad11

Державне бюро розслідувань відзвітувало про свою роботу за перші шість місяців 2020 року.

Про це повідомляється на сайті ДБР.

У Бюро розповіли про результати роботи за чотирма напрямками.

Неправомірна вигода. Повідомляється, що на третину більше повідомлень про підозру та удвічі більше обвинувальних актів було скеровано до суду.

Тиск на бізнес: на чверть більше повідомлень про підозру та удвічі більше обвинувальних актів скеровано до суду щодо працівників правоохоронних органів.

Катуванняповідомили втричі більше підозр та майже вчотири рази більше обвинувальних актів скерували до суду щодо протизаконних дій силовиків.

Арештоване майно: з метою відшкодування завданих збитків слідчі ДБР арештували майна як мінімум у п'ять разів більше ніж за весь 2019 рік.

Державне бюро розслідувань: юридичні дефекти

Нагадаємо, в грудні 2019 року Верховна Рада прийняла закон про перезапуск Державного бюро розслідувань. Тепер ДБР — НЕ центральний орган виконавчої влади, який здійснює правоохоронну діяльність, а державний правоохоронний орган.

Було скасовано колегіальний принцип управління в Бюро. Директор отримав повноваження одноосібного прийняття рішень і буде нести всю повноту відповідальності за результати діяльності ГБР. Якщо вони будуть незадовільними, його можна буде зняти.

Нового директора ГБР обиратимуть на конкурсі.

Повноваження попереднього директора ГБР Романа Труби та його заступників були достроково припинені 27 грудня. В.о. директора Бюро стала депутат Верховної Ради Ірина Венедиктова, яка потім стала генеральним прокурором.

Напочатку цього року ДБР визнало, що не впоралося зі своїми завданнями.

Сьогодні ДБР у статусі виконувача обов'язків очолює Олександр Соколов.

Источник lb.ua

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code