Де Курченко приховав активи, якими можна профінансувати «Металіст»

Перегляди: 592

Наявного у Харкові майна младоолігарха Курченка предостатньо, щоб підтримувати клуб «на плаву»

Спроба врятувати великий футбол для Харкова чи намагання нажитися на почуттях вболівальників – саме така дилема виникла навколо Благодійного фонду «Відродження харківського футболу» імені Миколи Уграїцького", за допомогою якого екс-перший віце-президент ФФУ Сергій Стороженко планує врятувати головний клуб Слобожанщіни – харківський «Металіст».

За словами Стороженка, гроші, які Фонд зможе зібрати за допомогою звичайних вболівальників, будуть використані на утримання дитячою академії та учбово-тренувального центру у селищі Високому під Харковом. Адже без цієї інфраструктури клуб не допустять до наступного чемпіонату. При цьому власник «Металіста» Сергій Курченко, який після Революції Гідності втік на Росію, зовсім не вкладає в інфраструктуру кошти.

Тож, кому і як належить база та дитяча академія, на які планують впродовж п’яти місяців витрачати кошти вболівальників.

Дитяча академія знаходиться у власності клубу. Зокрема, землю під полями, поля академії орендує у міської ради ПАТ "Футбольний клуб «Металіст». За даними порталу SMIDA, 99,94 % акцій клубу належить ТОВ «Металіст ФК». Засновниками останнього є кіпрські офшори «Хенслі кепітал лімітед» й «Епленор трейдинг лімітед», й дуже маленька частина є у ТОВ «Металіст Холдинг», засновником якої є все той же кіпрський «Епленор». Бенефіціаром ПАТ "Футбольний клуб «Металіст» вказаний мешканець Чугуєва Харківської області Сергій Курченко.

Де Курченко приховав активи, якими можна профінансувати "Металіст" - фото 1

Тож, благодійники збираються фінансувати структуру, яка не тільки належить олігарху під слідством, але й заробляє на наданні в оренду футбольних полів. Крім того, за даними вболівальників, вже зараз керівництво академії збирає з батьків своїх вихованців по 300 грн. Цікаво, що футбольна школа у «Металісті» працювала навіть у найгірші для клубу часи середини 90-х за кошти батьків.

Також клубу належать приміщення на стадіоні загальною площею понад 4200 кв. метрів, які можна здавати й часто здаються в оренду.

Де Курченко приховав активи, якими можна профінансувати "Металіст" - фото 2

Тренувальний центр у селищі Високому. Важливо знати, що житлова зона для футболістів, тренерів і технічного персоналу розрахована на 47 місць – це лише половина бази.

Друга частина — VIP-зона, де знаходяться апартаменти класу люкс. Ця частина була побудована до Євро-2012, а в подальшому її планували використовувати як готель, що також, очевидно, є прибутковим бізнесом.

Належить увесь комплекс ТОВ «Металіст Холдинг». І хоча ці структури пов’язані між собою, треба зазначити, що база не є часткою клубу, а належить окремій структурі й продати її можна окремо від клубу.

Де Курченко приховав активи, якими можна профінансувати "Металіст" - фото 3

Щодо землі у Високому, то вона в оренді у структури Курченка до 2063 року.

Цікаво, що Стороженко обійшов своєю увагою засновників самого Фонду, через який збираються рятувати «Металіст». Екс-чиновник ФФУ навіть не включив до списку людей, які хочуть рятуватимуть клуб. А це бізнесмен та банкір Микола Тимошин й екс-голова фракції ПР у Харківській облраді, радник Генадія Кернеса Віктор Христоєв.

Де Курченко приховав активи, якими можна профінансувати "Металіст" - фото 4

У своїй заяві Стороженко жодним чином не розповів алгоритм фінансування об’єктів, які знаходяться у приватній власності людини, яку розшукують українські правоохоронці.

Крім того, недовіру до цієї ідеї викликає той факт, що жоден харківський бізнесмен не підтримав ініціативу Стороженка. Навіть мультимільйонери з партії «Солідарність» Віктор Суботін (саме на рахунки в його банку агітують вболівальників перераховувати кошти) та Олександр Давтян не зробили жодної заяви й не квапляться фінансово допомогти «візитівці Харкова». Міг би підтримати академію й нардеп Михайло Добкін, чий син Микола грав за дитячі команди «синьо-жовтих», однак теж чомусь цього не робить.

Харківський бізнес стоїть осторонь цього процесу, мабуть, розуміє, що ризиковано віддавати ці гроші Курченку та його менеджерам. Хоча, за словами все того ж Стороженка, для існування академії та підтримання у належному стані бази потрібно 2 млн грн на рік, що не є великою сумою для харківських товстосумів.

У контексті «порятунку» клуба, згадується історія, коли «Металіст» влітку 2015 року отримав гроші за медіаправа та намагався їх перерахувати за кордон. Втручання правоохоронців дозволило комунальному підприємство "ОСК «Металіст» отримати частину боргу за оренду стадіону, але не більше.

Де Курченко приховав активи, якими можна профінансувати "Металіст" - фото 5

На даний час, клуб винен комунальникам 2,9 млн. грн. Ці гроші обласне підприємство зараз намагається стягнути через суд.

Також не видно на горизонті й реальних претендентів на придбання клубу. Більш реальним є можливість банкрутства «Металіста».

А щодо Фонду, то вболівальники зі стажем пам’ятають, як у 90-х харківському підприємцю, власнику найбільшого у Східніє Європі ринку «Барабашово», а нині нардепу Олександру Фельдману віддали землю на кількох ринках міста за пільговими умовами. Частину прибутку від торговельної діяльності він повинен був витрачати на фінансування команди, але робив це, м'яко кажучи, неякісно. Команда тоді другий раз скотилася до Першої ліги. Незважаючи на це, Фельдман заробляв на ринках ще 6 років після продажу клубу.

Доля харківського «Металісту» вирішиться протягом найближчих півроку. Або клуб потрапить до нового власника, або закінчить своє існування, щоб почати з початку. Третій варіант малоймовірний.

Джерело: Depo

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code