День журналіста: місце України у рейтингу свободи слова

Перегляди: 269

День журналіста у 2017 році в Україні, традиційно, відзначають 6 червня. Підготували інфографіку про рівень свободи слова в Україні та загалом у світі

824469

У новому рейтингу свободи слова за 2017 рік, який оприлюднила організація «Репортери без кордонів», Україна розташувалася трішки далі за середину. Наша держава піднялася на 5 сходинок порівняно з 2016 роком і опинилася на 102-му місці зі 180 країн. Поліпшення пояснили зменшенням випадків насильства проти журналістів.

День журналіста в Україні

Україна посідає 102 місце в рейтингу свободи слова

«Репортери без кордонів» заявили про звуження свободи преси у низці демократичних країн, зокрема у США, які втратили дві позиції та опинилися на 43-му місці. Причиною стало те, що в Штатах почастішали розслідування проти журналістів, які виконують функцію охорони суспільства, та проти викривачів. Крім того, зросла кількість затримань представників ЗМІ під час висвітлення акцій протесту. Також погіршилася ситуація із свободою преси у Великобританії (40-ве місце), Нідерландах (5-те) та Канаді (22-ге).

Серед країн із найвищим рівнем свободи слова опинилися Норвегія, Швеція, Фінляндія, Данія, Нідерланди. Зокрема, Норвегія і Швеція покращили свої результати завдяки ліберальному доступу до публічної інформації та законодавству, яке захищає джерела журналістів.

День журналіста: де найвищий рівень свободи слова
День журналіста: де найвищий рівень свободи слова

У країнах-сусідах України ситуація зі свободою слова дуже різна. Наприклад, Словаччина увійшла в першу двадцятку рейтингу. А от Туреччина із жорсткими заходами після невдалого путчу втратила чотири позиції та опинилася аж на 155 місці. Польща за правління правоконсерваторів втратила сім позицій та зайняла 54-ту сходинку, зокрема через посилення контролю влади за суспільним мовником. Росія залишилася на 148-му місці через придушення опозиційних ЗМІ.

Який рівень свободи слова у країнах-сусідах України
Який рівень свободи слова у країнах-сусідах України

Найнижчий показник свободи слова незмінно залишається у Китаї, Сирії, Туркменістані, Еритреї та Північній Кореї.

День журналіста: де найнижчий рівень свободи слова
День журналіста: де найнижчий рівень свободи слова

Показники організація розраховує на основі низки параметрів, зокрема різноманітності медіа та їхньої незалежності, умов роботи журналістів та самоцензури, правового захисту та інституційної прозорості.

Свобода слова у світі: загальна ситуація

Свобода слова у світі: ситуація на Південній півкулі

Свобода слова у світі: загальна ситуація

Свобода слова у світі: ситуація на Північній півкулі

Источник  24tv

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code