Дніпропетровськ чи Дніпро? Історія перейменування

Перегляди: 831

15 лютого 2016 року Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради рекомендував депутатам перейменувати місто Дніпропетровськ на Дніпро. Тепер, відповідно до законів про декомунізацію, депутати мають ухвалити відповідне рішення до 21 лютого

Громадське ТБ Дніпро вирішило нагадати коротку історію з перейменуванням міста.

9 квітня 2015 року Верховна Рада ухвалила пакет законів про декомунізацію, один із яких передбачає перейменування населених пунктів, назви яких містять імена діячів комуністичного режиму. Наприкінці грудня 2015 року депутати Дніпропетровської міської ради о 6 ранку провели позачергову сесію, на яку журналістів не пустили. Одним із рішень депутатів було збереження  назви міста Дніпропетровськ, змінивши етімологію — на честь річки Дніпро та апостола Петра, розповіла керівниця фракції «Опозиційний блок» Наталья Начар’ян. Це рішення підписав міський голова Борис Філатов.

Своєю чергою, історик Андрій Портнов говорить:

«Ідея перейменувати Дніпропетровськ у Дніпропетровськ видається дуже характерною для цього міста. Святий Петро і Дніпропетровськ — речі ніяк не пов’язані».

Фото зі сторінки Андрія Портнова у FacebookФото зі сторінки Андрія Портнова у Facebook

На думку Портнова, така логіка дуже добре вписується в традиції ставлення до минулого на Дніпропетровщині: попри історичну абсурдність і відсутність зв’язку з історією, ситуацією в регіоні, розуміння того, що Григорій  Петровський — конкретна постать комуністичного режиму.

Володимир В’ятрович, голова Інституту національної пам’яті згодом пояснив, що закон про декомунізацію передбачає саме перейменнування, а не перетлумачення старої назви.

«На жаль, депутати продемонстрували своє невігластво, а під цим невіглаством поставив свій підпис новообраний міський голова», — говорить В’ятрович.

Фото зі сторінки Володимира Вятровича у Facebook

Фото зі сторінки Володимира В'ятровича у Facebook

Сам Борис Філатов, посилаючись на соціологічні дослідження, розповів, що від 60 до 90 відсотків мешканців проти перейменування міста:

«Як лідер територіальної громади, я не можу не підтримувати людей. Але, якщо Верховна Рада прийме такий закон, то його треба виконувати».

Наступним кроком мало би бути перейменування області, але це потребує змін до Конституції України та голосування конституційної більшості.

Джерело: Громадське ТБ Дніпро

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code