Електронний лікарняний в Україні: коли запустять і як працюватиме

Перегляди: 391

В Україні запустять реєстр електронних листів непрацездатності. Проект концепції вже розроблений, сам реєстр запрацює у другому півріччі 2018 року

71054d6d1c71d35ea88615b1f47f912b_XL

– Передбачається, що замість існуючої системи видачі лікарняних листів на бланках суворої звітності буде введено електронний реєстр. Він буде надавати лікарям, роботодавцям, застрахованим особам і представникам фонду доступ у межах повноважень інформації про лікарняні аркуші, – повідомляє Фонд соціального страхування.

За проектом концепції, лікар отримає можливість видавати електронний лист непрацездатності з будь-якого пристрою – комп’ютера, планшета, смартфона. Ідентифікація і доступ користувача до особистого кабінету в системі реєстру проходитиме за аналогією з роботою системи Приват24.

Лист непрацездатності відкриватимуть у режимі реального часу за фактом встановлення лікарем тимчасової непрацездатності застрахованої особи.

– У реєстрі відображатиметься час видачі листка непрацездатності, заклад охорони здоров’я і вид захворювання. Далі лікар ставить свій електронний підпис. Лікарняний лист одразу фіксується у реєстрі. З цього моменту його може бачити і роботодавець, і відповідний спеціаліст Фонду соцстрахування, – йдеться у повідомленні.

Всі дані реєстру будуть автоматично перевірятися системою на відповідність реєстру страхувальників. У разі невідповідності даних, документ не буде зареєстрований у системі.

Як відомо, МОЗ затвердило новий реєстр медикаментів програми Доступні ліки, розширивши перелік на 42 препарати.

Источник Факты

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code