Фільм «Переломний момент: Війна за демократію в Україні» став найкращим фільмом на кінофестивалі EtCultura

Перегляди: 420

Фільм «Переломний момент: Війна за демократію в Україні», співрежисерами якого виступили володар трьох Оскарів Марк Джонатан Харріс та режисер «Поводиря» Олесь Санін, визнано найкращим документальним фільмом на кінофестивалі EtCultura

Як повідомили в компанії з мовлення та виробництва медіа «Pronto Film» у четвер, 24 листопада, фестиваль музики, кіно й інтерактивних мистецтв EtCultura, створений за зразком культового техаського фестивалю SXSW, відбувся цього року вперше з 17 по 20 листопада в м. Сент-Пітерсбург, штат Флорида.

Світова прем'єра фільму відбулася в жовтні 2016 року на найстарішому документальному фестивалі США Hot Springs Documentary Film Festival.

Перший допрем'єрний показ стрічки відбувся у червні цього року у Вашингтоні. Лідер «Народного фронту» Арсеній Яценюк, якого запросили на показ як одного з учасників фільму, на сторінці у Фейсбуці тоді написав: «Вражаюча робота американського режисера, триразового володаря «Оскара» Марка Джонатана Гарріса. Приголомшливий документальний фільм про українську націю, український народ. Про те, як ми боремося за нашу незалежність, за нашу землю і наше майбутнє... Вважаю, що цей фільм захоплюватиме глядачів у всьому світі. Тому що він — про правду, а правда — найбільша цінність».

«Переломний момент» — це погляд на війну і революцію в Україні очима простих учасників цих подій. Серед головних героїв -дитячий театральний режисер Андрій «Богема» Шараскін, лікар Всеволод Стеблюк, рабин Натан Хазін та інші учасники революції на Майдані, котрі облишили своє звичайне життя заради створення більш демократичної, справедливої і незалежної держави. Коли Росія у відповідь анексувала Крим і вторглася в Східну Україну, наші герої пішли на війну, щоб захистити і змінити свою країну. Фільм показує цю інтенсивну боротьбу, яка на цей момент забрала життя понад 10 тисяч українців, а мільйони втратили власні домівки", — повідомили у «Pronto Film».

«Переломний момент» схоплює дух Майдану і самої України — історію, якій мало хто на Заході приділяє увагу, і ще менше людей розуміють. Можливо, завдяки цьому фільму ми зможемо зрозуміти, чому успіх чи поразка України в її впертому протистоянні путінській анексії та вторгненню визначатиме майбутнє Європи і Північно-Атлантичного альянсу", — зазначив Пол Родерік Грегорі, професор економіки Університету Х'юстона.

За словами Вільяма Міллера, посла США в Україні у 1993—1998рр., «Переломний момент» — це документальне кіно у його найкращому прояві. Якщо російська деструктивна агресія, так яскраво зображена у «Переломному моменті», залишиться без відповіді — ми отримаємо повернення до Холодної війни, або й щось гірше".

Источник Цензор

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code