Фірма стягує 111 мільйонів за будівництво неіснуючого метро в Донецьку

Перегляди: 464

ДП «Донецька дирекція будівництва метрополітену» має виплатити 111,47 млн грн. ТОВ «Донецькшахтометробуд». Про це свідчить рішення Господарського суду м.Києва від 4 липня

У 1998 році «Донецька дирекція будівництва метрополітену» уклала договір з фірмою «Донецькшахтометробуд» про будівництво метрополітену м.Донецьк. Договірна ціна робіт – 701 млн грн. Проект фінансувався частково з міського, а частково – з державного бюджету.

Спір виник внаслідок заборгованості на 66,05 млн грн. з оплати робіт протягом 2011—2014 рр.

Свої претензії фірма обґрунтувала актами приймання робіт і актами взаємних розрахунків.

На деяких актах прийому робіт були відсутні підписи замовника, але суд вирішив, що такі роботи вважаються прийнятими, якщо замовник не висловив зауважень до обсягу та якості робіт.

Крім того, у матеріалах справи є листи за 2012—2014 рр., де Дирекція метрополітену повністю визнає обсяг підрядних робіт і пояснює їх несплату відсутністю бюджетного фінансування.

Суд визнав позов щодо 66,05 млн грн. заборгованості обґрунтованим, а також 3,80 млн грн. як 3% річних і 41,63 млн грн. інфляційних.

«Донецькшахтометробуд» подавав позов про стягнення коштів солідарно із Дирекції метрополітену, а також Міністерства інфраструктури.

Однак суд у солідарному стягненні коштів відмовив. Суд виходив із того, що Міністерство інфраструктури не є стороною договору. Дирекція метрополітену входить до сфери управління Мінінфраструктури, але позивач не обґрунтував, що міністерство має нести відповідальність за договорами цього підприємства.

«Донецькшахтометробуд» оформлений на ТОВ «Торгівельний дім «Капітал», що записаний на ТОВ «КУА «Перфект Капітал». Директор «Донецькшахтометробуду» – Володимир Кутній.

До квітня 2012 р. «Донецькшахтометробуд» належав ТОВ «Фінансово-промислова група «Альтком» Олександра Тісленка і Сергія Павлічєва.

Основні тендерні перемоги групи «Альтком» припали на період, коли підготовку до Євро-2012 курував віце-премєр Борис Колесніков.

Довідково

Питання будівництва метрополітену в Донецьку стояло з 1976 року.

Розпочато будівництво в 1993 році, запуск першої лінії планувався на 2005 рік, але через систематичне недофінансування строки проекту змінювались. Передбачалось, що першою гілкою метро буде «Пролетарсько-Київська», що буде складатися з 10 км залізничного полотна й комунікацій (4 км із яких на поверхні, 6 км — під землею), шести станцій, депо й інженерного корпусу — ділянка зв’яже центр міста з великим житловим масивом «Східний».

19 квітня 2012 року Державна адміністрація залізничного транспорту України («Укрзалізниця») почала роботу над проектом Донецького метрополітену, який будуватиметься відкритим способом. Міністр інфраструктури України наголосив, що вибрано наземний спосіб будівництва метро через значну економію коштів, за приклад взято Дубайське надземне метро. Проект метрополітену планується реалізувати не пізніше 2013 року, а відкрити першу лінію — не пізніше грудня 2014 року.

До Євро-2012 між Макіївкою та «Донбас-Ареною» планувалося побудувати міні-метро — наземну естакаду від «Донбас-Арени» до парку «Піонерський» завдовжки 14 км.

4 лютого 2013 року губернатор Донецької області Андрій Шишацький висловився за повне закриття проекту у зв’язку із фінансовими труднощами.

Джерело: Наші гроші

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code