Гендиректор «Укрпочты» заявил, что «откаты» на предприятии составляли 30 %

Перегляди: 509

За попереднього керівництва зловживання при закупівлях товарів та послуг на «Укрпошті» становили 20-30% від суми витрат. Після переходу «Укрпошти» в статус публічного акціонерного товариства підприємство отримає можливість розвивати свою діяльність на ринкових засадах, розробляти довгострокову стратегію розвитку, а також – проситиме уряд дати дозвіл на надання фінансових послуг. Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK повідомив генеральний директор «Укрпошти» Ігор Смілянський

smelan_650x410

За його словами, після рішення про корпоратизацію держпідприємства, «Укрпошта» представлятиме собою сучасне бізнес-підприємство, акціонером якого є держава.

«Тепер ми проситимемо уряд створити незалежну наглядову раду, яка розглядатиме фінансовий план, плани розвитку. Сьогодні ми не отримуємо жодної гривні з держбюджету. Всі витрати, зарплата працівників – виключено з прибутку. Стратегія, яку сьогодні ми презентували, розрахована виключно на силу «Укрпошти». Проблема усіх державних підприємств полягає у тому, що вони працюють за річними планами. Але це не дозволяє думати про розвиток підприємства. В них часто змінюються керівники. «Укрпошта» не може не мати мінімум п’ятирічного плану розвитку. Тому основна мета корпоратизації – зробити так, щоб була створена наглядова рада, а компанія розвивалась в рамках довгострокового плану», – зазначив гендиректор підприємства.

Ігор Смілянський розповів чому за останніх п’ять років підприємство показувало один і той де рівень доходу: «Номінальний дохід «Укрпошти» залишається на одному рівні уже 5 років. Це незважаючи на ріст цін, на інфляцію, на курс валют. Це досягалось попереднім керівництвом за рахунок економії. Ви скорочуєте людей, мережу, скорочуєте витрати. Це досягалось тим, наприклад, що люди два роки не могли прийняти душ в сортувальному центрі. Одна з дирекцій не мала опалення. Люди взимку сидять в холоді щоб економити гроші. Укрпошта має платити 75% від прибутку державі. Ще 18% – авансовий платіж. В нас не лишається нічого для власного розвитку».

За словами Ігоря Смілянського, завдяки оптимізації витрат та усунення корупційної складової, за кілька місяців 2017 року лише на закупівлях вдалось зекономити в річному еквіваленті 50 мільйонів гривень: «Основна корупція в «Укрпошті» – відбувається при закупівлях товарів. Наприклад, ми щойно закупили поштову стрічку, яку ми використовуємо в роботі за 1 млн гривень. Минулого року – за два мільйони. За перших три місяці ми зекономили на закупівлях 50 млн грн. «Відкати» на Укрпошті становили 30% від суми, зараз ці випадки встановлені, всі факти передані правоохоронним органам».

Источник Олигарх

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code