Геращенко «підставив» журналістів, які писали правду про АТО

Перегляди: 558

Журналісти українських і зарубіжних ЗМІ опублікували колективну ноту протесту проти дій народного депутата Антона Геращенко і адміністрації сайту «Миротворець», які оприлюднили їхні паспортні дані та мобільні номери, назвавши їх «посібниками терористів»

Більшість з «викритих» телефонних номерів зараз знаходяться «поза зоною досяжності» — журналісти були змушені їх змінити. Оприлюднення номерів телефонів і адрес електронної пошти працівників ЗМІ призвело до того, що їм почали дзвонити і писати з погрозами, повідомляється в заяві журналістів, опублікованій на «Громадському.тв».

«Мене в цих списках теж можна знайти. Хоча я факту роботи на непідконтрольних територіях ніколи не приховував, як і отримання сєпарських акред. Заняття журналістикою вже прирівнюється до нацзради», — зазначає на своїй сторінці в Facebook кореспондент Deutsche Welle Ігор Бурдига.

Як наголошується в заяві: «А від деяких українських політиків вже прозвучали заклики вважати цих журналістів „ворогами України“ і взагалі закрити їм можливість працювати». Підписанти звернулися до української влади і правоохоронних органів України з вимогою порушити кримінальне провадження за фактом порушення сайтом «Миротворець» Закону України про захист персональних даних.

«Я просто нагадаю тут, що у 2014 році ВІСІМДЕСЯТ журналістів, українських і зарубіжних, так чи інакше пройшли через підвали сепаратистів. Їх пронизували спицями, ламали руки, ноги, ребра, гвалтували, били, кололи наркотики. Тому що вони працювали на українські ЗМІ або на незалежні зарубіжні. І — уявіть — у багатьох з них були акредитації ТОГО боку!» — відзначає в Facebook виконавчий директор Інституту Масової Інформації Оксана Романюк.

Як відомо, першим поділився «викривальною інформацією» народний депутат Антон Геращенко, опублікувавши списки кореспондентів, які отримали акредитацію в «Д/ЛНР», назвавши їх людьми, які «співпрацюють з терористами».

«Акредитація це не форма співпраці, а спосіб захисту журналістів та ідентифікації — на випадок, якщо його ненароком пристрелять», — обурилася в Facebook заступник головного редактора в «СТРАНА.ua» Світлана Крюкова.

Подібне ставлення до журналістів, зазначається в заяві, є прямим порушенням української Конституції, Закону України «Про захист персональних даних», порушенням Європейської конвенції прав людини, і є ганебним та абсолютно неприйнятним у будь-якій державі.

Джерело: Знай

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code