Гліб Загорій – король фармацевтичної мафії України

Перегляди: 1 211

Приблизно 50 мільярдів гривень. Саме такі гроші, за підрахунками експертів, переплачують за рік українці в аптеках. Причина — тотальна монополізація фарма-ринку одним з гравців. Хто краде гроші з кишень українців? Джерела в сфері медицини називають одне прізвище – Гліб Загорій, нардеп БПП і фактичний власник фармфірми «Дарниця»
Загорій: його команда і методи

Всі вони – люди режиму Януковича. Прізвища найбільш відомих — аналітики ринку називають відразу. Це: соратниця побіжного Президента, колишня міністр охорони здоров'я Тетяна Бахтєєва, екс-заступник міністра Олександра Павленко, нардеп Олександр Третьяков, екс-голова Держлікслужби Олексій Соловйов, директор ДержЕкспертЦентру Іван Бавикін.

Всі ці люди – в частці. І всі вони, стверджують експерти, багато років поспіль провертають корупційні схеми на фармринку країни.

Їхні методи – цинічні, розповідають джерела з фарма-ринку. У часи Президента-втікача Віктора Януковича розгорівся скандал – Гліба Загорія звинуватили в замаху на прямого конкурента, гендиректора «Фармак» Філю Жебрівську. Але, справу швидко зам'яли. Кажуть, на прохання родички Гліба Загорія – екс-спікера Держдуми РФ Валентини Матвієнко. Вона, начебто, володіє часткою бізнесу родини Загоріїв, в тому числі, частиною їхніх офшорів.

Пізніше, по закінченні Революції Гідності, прізвище Загорія знову спливло в скандальних хроніках. У рамках розслідування справи про викрадення активістів Євромайдану правоохоронці проводили слідчі дії на території фармацевтичної компанії «Дарниця».

Залишитися на плаву після зміни влади Загорію вдалося завдяки численним зв'язкам. Існує думка, що його покровителем виступив Алксандр Третьяков, якому Загорій проспонсорував виборчу кампанію до ВР. Опинився в Парламенті і сам Загорій, несподівано пройшовши за списком пропрезидентського БПП.

Подейкують, що спочатку Гліб Загорій претендував на посаду міністра охорони здоров'я. Але, виходячи зі скандального минулого, від цієї ідеї довелося відмовитися.

Натомість депутатський мандат став у нагоді для просування потрібних людей в Кабмін і ДержЕкспертЦентр. Туди він делегував, відповідно, — Олександру Павленко та Івана Бавикіна. Саме з цього моменту, стверджують експерти, почалася жорстка монополізація українського фарма-ринку компанією «Дарниця».

Схеми Загорія

Монополіст завжди диктує свої умови, і це загальновідомо. Найпростіша схема, взята на озброєння командою Загорія, – закрити фармацевтичний ринок країни для будь-якого гравця, хто б міг скласти конкуренцію заводу «Дарниця». Заводу, який належить родині Загорій.

Для довідки: для того, щоб отримати дозвіл на реалізацію препаратів, необхідно експертний висновок Державного експертного центру. На його підставі Державна лікарська служба видає дозвіл на використання препарату, і вносить його до держреєстру лікарських засобів.

Оскільки на посаду директора ДЕЦ Загорій пролобіював свого екс-помічника Івана Бавикіна, проблем у заводу «Дарниця» з монополізацією ринку не виникло. Адже саме Бавикін, на догоду Загорію, вирішував — які ліки підуть у продаж в аптеках, а які отримають відмову.

Плани по цілісному захопленню фармацевтичного ринку Загорію поламала реформа системи охорони здоров'я. Хоча і на цей процес король фарма-ринку намагався впливати руками заступника міністра Олександри Павленко. Разом з нею, Загорій намагався педалювати реформу, вносячи деструктивні правки в реформаторський Проект Закону. Такі дії викликали хвилю обурення серед аналітиків, експертів, медичних асоціацій та народних депутатів. Як результат – правки Загорія Верховна Рада проігнорувала, а Павленко, через критику було зі скандалом звільнено з Кабміну.

Незважаючи на невдачу, Гліб Загорій навряд чи зупиниться в спробі монополізувати фармацевтичний ринок країни, прибравши до рук жадані мільярди, стверджують експерти. В той же час вони вважають, що подальший розвиток ситуації залежатиме від рішучості Президента і прем'єр-міністра. Адже Порошенко і Гройсман нещодавно публічно оголосили війну фармацевтичній мафії. Справа тепер за малим – реалізувати обіцяне.

Петро Котляревський для Infokava.com

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code