Головні тези прес-конференції президента

Перегляди: 603

Вперше в новому році президент спілкується з журналістами в форматі прес-конференції. INSIDER збере для вас ключові тези

Про реформи і війну

Реформи почалися в різних сферах, але не всюди дала видимі результати. Війна ніде не проводила до процвітання. Наприкінці року війна вступила в економічну фазу.

Ми забезпечили активність та дієздатність міжнародної коаліції на підтримку України.

Нагадаю, що попередній рік завершився солідарним рішенням усіх 28 країн-членів Євросоюзу продовжити санкції проти Російської Федерації як країни-агресора, яка порушує Мінські угоди. Причиною санкцій є агресія проти України та невиконання Мінських угод.

Не думайте, що це відбувалося автоматично, без зусиль з боку нашої української команди ... платою за агресію стала економічна криза, в яку Росія заглиблюється дедалі глибше й глибше.

В 2016 році має відбутися поновлення украінського суверінету над окупованими частинами Донецькоі і Луганськоі областей

Повернення Донбасу і Криму планую політико-деомкратичним шляхом, але це не применшує роль наших військових сил.

Підприємцям і інвесторам

Серед наших перших кроків — дерегуляція, скасування різноманітних дозволів, ліценій і врешті решт істотне зменшення навантаження на фонд заробітньої плати шляхом скорочення єдиного соціального внеску з більш як 40% до 20%. І це збільшить суму, яку отримають на руки працівники бюджетних установ".

«Я також розраховую, що і підприємці, і український бізнес, і інвестори оцінять наші рішення і зроблять відповідний крок у відповідь, а саме інвестори підуть на підвищення заробітніх плат українських працівників».

Мобілізацію скасовано не буде.  Ми підвищуємо грошове забезпечення для військовослужбовців. 7 тисяч гривень — буде отримувати військовослужбовець-контрактник поза зоною АТО.

Якщо в січні 2015 стояло питання як вижити, то зараз у січні 2016 — як зробити країну успішною. Я з оптимізмом дивлюсь уперед, і хочу ним поділитися з вами.

Кабмін, коаліція

Від коаліції у ВР очікую спільної командної праці на Україну, неухильного виконання коаліційної угоди, яка була погоджена всіма фракціями, що входять до складу коаліції.

Очікую вагомих кадрових змін у Кабінеті Міністрів, які безумовно мають посилити його потенціал.

Від уряду очікую забезпечення економічного зростання і переходу від кредитни кисневих подушок до інвестиційної терапії, активізації реформ по всіх напрямках. Найбільш важливою вважаю податкову реформу та реформу системи охорони здоров'я.

 Фото прес-служби президента

Про приїзд Гризлова

Я також зустрічався з членами контактної групи в Києві і я готовий зустрічатися будь з ким для звільнення Савченко і Сенцова.

Порядок денний Мінських домовленостей мав бути вичерпаний у грудні 2015 року. Тому напередодні зустрічі в Мінську, в тому числі і в мене, відбулася зустріч з представниками тристронньої контактної групи для того, щоб твердо наголосити на незмінності української позиції — Україна вимагає чіткого визначення дат, коли і що ми робимо. Ключовим елементом для нас як елементом безпеки є повернення державного контролю над неконтрольованою ділянкою державного кордону України.

Про Шокіна

За 25 років не було жодного генерального прокурора, яким був би задоволений український народ

Я не буду іти шляхом, коли ми будемо міняти кандидатів на посаду Генерального прокурора. Вони також будуть всім не подобатись.

Про судовоу реформу

Я шкодую, що Венеціанська комісія не підтримала нашу ідею повної заміни суддів

Я сподіваюся, що до 2 лютого ВРУ з таким же ентузіазмом, як вона направила судову реформу до КСУ, проголосує в першому читанні. І весною, або на початку літа ми зможемо нарешті почати процес оновлення суддівської гілки влади

Про Гонтареву

Я не можу нікого хвалити зараз. Я відійду від цієї практики і зроблю непопулярне рішення і хочу висловити слова задоволення діяльністю глави НБУ

Про Кононенка

президент Порошенко

На відміну від багатьох, я не потребую жодних фінансових ані радників, ані гаманців. Я за все життя заробив достатьо позицій.

Я не для того прийшов на посаду Президента, щоби хтось намагався, використовуючи моє ім'я або мої зв'язки, заробляти на цьому. Для тих, хто ближче, реакція буде ще жорсткіша

Ключова позиція, яку ми зараз створили, це те, щоб не залежно від того, наближена чи віддалена людина від президента, прем'єра, уряду, парламенту чи будь-кого, це його не захистить від обгрунтованих антикорупційних розслідувань. Єдине, що треба зробити ще — зняти депутатську недоторканість

 Фото прес-служби президента

Про санкції і домовленості з Росією

Ми маємо докази, що санкції працюють і ми на поступки не підемо

Про Сааакашвілі і його політичні амбіції

Жодної загрози державі і суверенітету з боку Саакашвілі я не бачу

Про вибори

Якщо хтось хоче дестабілізувати ситуацію, то не вийде. я вже казав, що в найближчі 4 роки виборів не буде

5 канал

5 канал я продавати не буду!

 Фото прес-служби президента

Мінськ-3

Мінська-3 не буде, але потрібна нова дорожня карта. Давайте припинимо будь-які інсинуації щодо Мінську-3. Його не існуває, і я сподіваюсь, не буде існувати.

Єдине, чого зараз потребують мінські домовленості — це нової дорожньої карти, нових дат, коли сторони беруть на себе зобов'язання імплементувати всі пункти мінських угод до конкретної дати у відповідній послідовності.

Джерело: INSIdER

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code