Головний пожежник пов’язаний з посередниками, яким Аваков зберіг плату за передачу сигналу про пожежу

Перегляди: 1 041

Родина керівника Департаменту державного нагляду (контролю) у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту ДСНС Олександра Щербаченка має відношення до ТОВ «Дозор лтд», яке надає посередницькі послуги з передачі сигналу про пожежну тривогу з господарського об’єкту до державних пожежних частин

Про це йдеться у сюжеті Надії Бурдєй у телепрограмі «Наші гроші».

В ТОВ «Дозор лтд» раніше була оформлена дружина чиновника – Наталія Щербаченко.

Крім того, дочка Щербаченка користується автомобілем Range rover, номери якого раніше належали Олегу Кукало. Це співзасновник ТОВ «Дозор», ТОВ «Дозор сервіс» та ТОВ «Септик лтд», які також працюють на ринку посередництва при передачі тривожного сигналу про пожежу. Крім того, Кукало донедавна був керівником «Дозор лтд».

Нагадаємо, на початку 2000-х років була модернізована схема «пожежа-сигналізація-пожежні». Тоді з’явилося поняття пультові організації. Це приватні компанії, які отримують сигнал при пожежі та передають його до пожежних частин. Крім того, цим посередникам дозволили встановлювати і обслуговувати пожежну автоматику. Щоб на цьому заробляти, потрібно було отримати ліцензію від ДСНС. Власниками багатьох цих фірм є керівники з ДСНС або їх родичі.

Попри обіцянки ДСНС прибрати пультові структури із нормативної бази, ці осередники були прописані в нових правилах пожежного спостерігання, які були затверджені наказом міністра МВС Арсена Авакова у березні 2015 року. Крім того, відповідаючи на запитання журналіста «Наших грошей», Щербаченко заявив, що держава не повинна «підмінити» та монополізувати ринок передачі сигналу про пожежу.

В декларації про доходи Щербаченко вказав у власності  Audi Q-7. Таке нове авто коштує біля 1,7 млн грн, вживане – 700 тис грн. На дружину записане BMV X-1 виробництва 2012 року. Зараз таку машину можна купити за 1 млн грн.

У власності Щербаченка будинок в селі Петрівське Бориспільського району Київської області. Площа двоповерхового будинку – 350 кв м, знаходиться він на земельний ділянці в 1,5 тис кв м. На подвір’ї є критий басейн, дитячий майданчик, двоповерхой господарський будинок.

Також Щербаченко є власником п’ятикімнатної квартири  в центрі Києва на вул. Круглоуніверситетська 4б. Ця квартира площею 250 кв м знаходиться недалеко від  приміщення департаменту ДСНС, який очолює Щербаченко. Нерухомість, вартість якого складає понад 26 млн грн, Щербаченко в 2013 році отримав у якості подарунка.

Джерело: Наші гроші

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code