Голову РДА оштрафували на 13 тисяч за вимагання хабара, якого вистачило б на квартиру в Кременчуці

Перегляди: 327

Суд оштрафував на 12,7 тис грн. колишнього голову Глобинської районної держадміністрації Полтавської області Василя Вакуленка, який отримав $23 тис хабара за сприяння у передачі в оренду ТОВ  «Біфлек» колишньої школи. Про це свідчить ухвала Семенівського райсуду Полтавської області від 17 листопада

vasyl-vakulenko

Суд встановив, що у 2015 році Василь Вакуленко повідомив директору ТОВ «Біфлек» Андрію Степоруку, що може посприяти швидкій передачі в оренду об’єктів нерухомості на території Глобинського району, запропонував надати йому хабар, еквівалентний вартості квартири у місті Кременчук, і назвав суму 500 тис грн.

За матеріалами страви, мова йшла про будівлю колишньої школи в селі Федорівка Глобинського району. За даними прес-центру СБУ, майновий комплекс, про який домовлялися чиновник та директор фірми, складається з приміщення площею 600 кв м та майже 3 га прилеглої землі.

20 травня правоохоронці затримали голову Глобинської РДА після отримання від директора ТОВ «Біфлек» $23 тис. Причому, за інформацією СБУ, яка була оприлюднена у травні, Вакуленко вимагав $30 тис хабара, а $23 тис – це була перша частина неправомірної вигоди. Втім, у судовому вироку сума у розмірі $30 тис не згадується.

Суд кваліфікував дії чиновника як одержання неправомірної винагороди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави (по ч.2 ст.369-2 КК).

Вакуленко уклав угоду з прокурором про визнання винуватості і отримав покарання у вигляді штрафу у розмірі 12,7 тис грн.

Президент Петро Порошенко призначив Вакуленка головою Глобинської РДА у березні 2015 року, звільнив у червні цього року.

ТОВ «Біфлек», основний вид діяльності якого є виробництво інших виробів з деревини; виготовлення виробів з корка, соломки та рослинних матеріалів для плетіння, належить мешканцям Луцька Оксані Хвесик та Андрію Ройку. Останній у 2015 році  входив до комісії, яка відбирала поліцейських у Луцьку.

Источник Наші гроші

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code